Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 132

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #76

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Както вече няма перални с механични програматори, така до максимум 5 години няма да има и с колекторни двигатели. Честотните регулатори са надеждни отдавна, стават и все по евтини, обикновения асинхронен трифазен мотор е евтин и прост за изработка. Аз не виждам и едно предимство на колекторния мотор. В промишлеността в нови машини от години не се вграждат колекторни двигатели.
    Този пост е редактиран от espace; 05-08-18 в 17:28.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #77

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Слабото място е управлението /електрониката/ в подобен изложен на постоянна влага уред. И може да ти е много чудно, но лагерите на мотора с честотно управление. Освен ако не са изолирани, ама като се гони ниска цена, едва ли слагат изолирани лагери или изолират лагерните легла.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #78

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Тия неща с лагерите при моторчетата на вентилатора на климатиците е някакъв частен случай при Panasonic. Там управлението е в самия мотор. Знаеш ли в промишлеността колко мотори с вградено честотно управление се използват. Най вече до 2500W за въртене на турбини за вакуум - ако така хвърляха лагери като онова недоразумение, нямаше никой да ги ползва. При средно 10-12 часа работа на денонощие събарят лагерите на около 5 години. Ама се въртят с 20000об.мин. Няма такива драми при нормалните мотори. Пък и 10 години гаранция му дават.
    Относно влагата няма и да коментирам. Както казах перални с механични програматори няма поне от 10 години. Оттогава са все с електроника изложена на вибрации и повичена влажност.
    Този пост е редактиран от espace; 05-08-18 в 18:06.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #79

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Много добре знам, затова съм го написал. Знам колко струват и колко изкарват изолирани лагери. Знам и колко изкарват обикновените лагери на асинхронен двигател с допълнително монтиран честотен регулатор. Имам опит с промишлени машини с честотни регулатори /има огромна разлика м/у комплектите инвертор-двигател и присаден инвертор на обикновен двигател/, а не с климатици. Ти обаче май само си мислиш как трябва да е. Чувал ли си как "звънтят" намотките на двигател, когато не е изработен специално за честотно управление?
    Специално за пералните честотното регулиране е абсолютно ненужно. Можеш ли да отговориш какъв параметър се следи, регулира и защо при пералните? Многонамотъчните конвенционални двигатели са достатъчно тихи и с достатъчно добро регулиране на оборотите, така че изобщо няма нужда от допълнителната "електронна язва".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #80

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Виждам че ги разбираш нещата. Пусни едно писмо до Research and Development отделите на производителите на перални да им обясниш колко ненужни са тези двигатели с тези управления им предложи да слагат многоскоростни монофазни асинхронни. Направо ще ги шокираш как не са се сетили. И механичния програматор да върнат, че нещо трябва да ги превключва тези намотки!
    След подобен бисер аз излизам от тази безсмислена за мен дискусия.
    Този пост е редактиран от espace; 05-08-18 в 18:40.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #81

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много добре знам, затова съм го написал. Знам колко струват и колко изкарват изолирани лагери. Знам и колко изкарват обикновените лагери на асинхронен двигател с допълнително монтиран честотен регулатор. Имам опит с промишлени машини с честотни регулатори /има огромна разлика м/у комплектите инвертор-двигател и присаден инвертор на обикновен двигател/, а не с климатици. Ти обаче май само си мислиш как трябва да е. Чувал ли си как "звънтят" намотките на двигател, когато не е изработен специално за честотно управление?
    Специално за пералните честотното регулиране е абсолютно ненужно. Можеш ли да отговориш какъв параметър се следи, регулира и защо при пералните? Многонамотъчните конвенционални двигатели са достатъчно тихи и с достатъчно добро регулиране на оборотите, така че изобщо няма нужда от допълнителната "електронна язва".
    Няма да навлизам в спора "че к'во им е на колекторните двигатели" - имам какво да кажа, но espase вече е обобщил по-горе. Много ме изненада горното мнение, обаче, та да опонирам, ако може...

    "Изработен специално за честотно управление" е двигател, който може да издържи адекватно на повишената от инверторното управление и евентуално да има термична защита, което далеч не е задължително. "Звънтят" намотките на кофти изработен двигател, а не на двигател, работещ с регулатор (все пак 50 Hz също е честота, нали).

    И друго: какво се има предвид под "изолирани лагери" (или лагерни легла)? На производителите, с чиято продукция съм запознат, двигателите нямат различни лагери, защото, видиш ли, щял да бъде честотно регулиран. Би ли ми споменал производители, чийто асинхронни двигатели имат такива разлики в лагерите?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #82

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Знам и колко изкарват обикновените лагери на асинхронен двигател с допълнително монтиран честотен регулатор.
    Е колко изкарват, кажи да знам. Че имаме тука машини всяка с по 16 китайски двигателя в триъгълник, работят денонощно в повтарящ се цикъл. От 5 години са с допълнително слагани инвертори на Шнайдер, кога да очакваме масовата смяна на китайските лагери.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #83

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Ами запознай се! SKF примерно произвеждат магнитно изолирани лагери. След цифрено-буквената сигнатура имат индекс "isol". Виждал съм 2 едни и същи двигателя на "Schorch" / комплект с трансформатор 6/0.7 kV, инвертор и помпа/, като единият беше с изолиращо покритие на лагерните легла и неизолирани лагери, а другият със същите лагери, но изолирани и неизолирани легла. Звънтенето също не ти е ясно /няма човек да разбира от всичко/, темата обаче е друга.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #84

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    За мен шума не е проблем, както и мястото на поставяне. От прочетеното се ориентирам към Беко или към някаква друга марка в този ценови диапазон.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #85

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Няма кой знае какъв шум.
    Бекото дето го беше избрал,него вземи.
    Купи си и една защита за програматора и си готов.
    Надявам се,че е разглобяема,ако е така си в десятката.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 20:10.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #86

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ами запознай се! SKF примерно произвеждат магнитно изолирани лагери. След цифрено-буквената сигнатура имат индекс "isol". Виждал съм 2 едни и същи двигателя на "Schorch" / комплект с трансформатор 6/0.7 kV, инвертор и помпа/, като единият беше с изолиращо покритие на лагерните легла и неизолирани лагери, а другият със същите лагери, но изолирани и неизолирани легла. Звънтенето също не ти е ясно /няма човек да разбира от всичко/, темата обаче е друга.
    Да темата е друга - с прости думи, много далечна от 6-киловолтови двигатели!

    Дали "звънтенето" ми е неясно... не разпростирай мнението си толкова откровено - може да се окажеш неправ

    При многомилионен оборот на асихронни двигатели (включително и на ATB, че имА неблагоразумието да дадеш неподходящ пример), както и на инвертори, смея да се мисля за що-годе запознат с материята. Позволяваш ли?
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-18 в 20:33.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #87

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Кара, Лаферт мотори ползват лагери с алуминиев оксид-това значи изолирани.
    Някои от лагерниците са и високо температурни.
    Точно както го каза колегата,няма какво друго да допълня.
    Естествено,че има и много други двигатели с такива лагери.
    Всеки реномиран производител,който произвежда двигатели,които се управляват от честотно управление лагерите му са изолирани!
    Мислите ли,че баклавите поставят такива лагерници???
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 20:47.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #88

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Кара, Лаферт мотори ползват лагери с алуминиев оксид-това значи изолирани.
    Някои от лагерниците са и високо температурни.
    Точно както го каза колегата,няма какво друго да допълня.
    Инструкциите им. Къде четем, че ползвали споменатото? Или сега ще речем "ATEX, мегаватови мотори...". Ама такива перални няма, мисля.

    Знам какви лагери съществуват, Викинг - просто ме изненада твърдението, че за да е честотно регулируем един двигател, то трябвало да е с някакви специални лагери. Ами, не - не трябва. Нямам опит в високоволтови двигатели, обаче, но разговорът се отклони от там дали има проблем ако една пералня ползва инверторно управление, та мисля 6 kV моторите да не ги дискутираме.
    Този пост е редактиран от Karata; 05-08-18 в 21:08.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #89

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Да темата е друга - с прости думи, много далечна от 6-киловолтови двигатели!

    Дали "звънтенето" ми е неясно... не разпростирай мнението си толкова откровено - може да се окажеш неправ

    При многомилионен оборот на асихронни двигатели (включително и на ATB, че имА неблагоразумието да дадеш неподходящ пример), както и на инвертори, смея да се мисля за що-годе запознат с материята. Позволяваш ли?
    Не съм целял да те засегна, но наистина човек не знае всичко и се учи докато е жив. Примерът, който дадох беше само индикативен за мотор на 690V, а не на 6kV. Не разбрах защо примерът да е неподходящ. Може би обърках линка първият път-затова ли? Изолирани лагери съм слагал и на 6 kV и на двигатели за по-ниско напрежение. Не само на Шорх, но и на други фирми /примерно Сименс-Драсов/. Абсолютен факт е, че нормалните /неизолирани/ лагери изкарваха в пъти по-малко време.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #90

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Общо взето много се гъбаркате с мен за лагерници,втулки,смазки...,но това си е цяла наука.Когато човек се занимава с такива неща трябва да ги знае.
    Иначе ко'то купиш от кварталната бакалия,в повечето случаи не върши работа и пари на вятъра за даден ремонт.

    Дадох пример с Лаферт,защото моторите на горелките ни са такива.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 21:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 20:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 01:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 20:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 20:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе