Страница 157 от 159 ПърваПърва ... 107147155156157158159 ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2341

    Re:Втора употреба климатици

    Много зависи и от машината, и от търговеца.Ако аз избирам, няма да различа скапана от перфектна, защото външно може да са абсолютно едни и същи.Ако всичко е наред по тези два факта, може да се сдобиеш с нещо, което скоро за Европа надали ще го видим.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2342

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Не съм казвал, че изхвърлените не стават. Даже аз скоро ще си взема един да пробвам. Всеки има правото и мотивите да направи негов си избор и да е доволен/недоволен от него.

    edi1 - от толкова много юзъри, има поне над 1000 с Дайкин. Това, че не опират до форума, след като климите им са наред е друг въпрос. То, ти и аз им разправяме, че H2 серията на Хитачи дъни и при -25, ама не ни вярват, нали?!
    Така си е за ХИТАКА.Аз затова казвам, че ние си съдим тук по нашите писаници, но не можем обективно да преценяме за големи количества машини.Важното да ни е топло, че скоро май ще идва зима, ама на мен не ми дреме, чакам я......
    Съжалявам за повторния пост, стана неволно.......

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #2343

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Не съм казвал, че изхвърлените не стават. Даже аз скоро ще си взема един да пробвам. Всеки има правото и мотивите да направи негов си избор и да е доволен/недоволен от него.
    Редовно чета и рядко пиша, ама и аз да кажа, като собственик на няколко. Без специалност хладилна техника, но техник.
    Задължително е да пробваш.японска клима Имах Тошко/18-ка/, които 10г. се справяше без проблем в помещение/геобразно 45кв.м. на 2.70м./ където сегашните се замислят, а на колко годинки беше при покупката му няма да казвам/модела е в раздел Тошиба и ако намериш инфо-схема за него ще черпя/. До сега мисля, че никой не се е похвалил-коментирал дефрост без ползване на 4-пътник/изпълнява се с байпасен клапан/ и студено във вътрешното тяло не е имало никога. Имам и още 4-ри на 220/европеики/ и разликата е осезаема.
    За справка имам и 100-ва скрап Националче/10 ползва се в 15кв.м. спалня/ и Фуджицо/12-ка 15кв.м./ които бачкат от близо 9г. без проблем за разлика от другите. Да няма мисъл,че извода ми е от една клима и вид.

    Коригирах си поста и се извинявам за пропуските. Идеята ми беше,че е задължително да пробва и да усети разликата.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2344

    Re:Втора употреба климатици

    Ванкото - думичка не вдявам за какво говориш...?Има ли начин когато искаш да кажеш нещо да пишеш така че и другите да могат да те разбират...благодаря .

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2345

    Re:Втора употреба климатици

    Явно четенето на vankoto му се отдава повече,пък може и да е цесекар...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #2346

    Re:Втора употреба климатици

    а пък аз си мислех че само на мен ми е трудно да го разбера - 3 пъти прочитах (последния път мнооогого бавно) и пак не разбрах тезата

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2347

    Re:Втора употреба климатици

    Нищо не рзабрах и аз, начина на обяснение е такъв е трудно някой би го разбрал.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #2348

    Re:Втора употреба климатици

    Извинявам се. Коригирах се.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2349

    Re:Втора употреба климатици

    vankoto я сега кажи ,как издържаш със националчето в спалнята,че за повечето народ тук във форума,са несъвместими тези двата фактора ,заради по силната струя на тази марка.Ма да разберем от първия път .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2350

    Re:Втора употреба климатици

    Националите, наистина са малко по-духовити в сравнение с други японски "изхвърлени" климатици, аз имам две 22 ки вкъщи и в сравнение с доста по-мощната тошиба са по-шумни, но и дума не може да става да се сравняват с китайските нови машини.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #2351

    Re:Втора употреба климатици

    Ами под него има секция и след това спалня. Клапата е настроена от средата към далечната страна и е много по-тих от турбината на Тошкото. Чува се само струята,ако турбината е на макс. Моделчето е CU-AG22S/външно/ и CS-AG22SW/вътрешно/. Много съм доволен и ми служи вярно много години, както и аз се грижа за него. Имам само една забележка/ако е недостатък/ с пускането турбината тръгва преди да дигне налягане.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #2352

    Re:Втора употреба климатици

    [quote=K_ski ]
    Вече съм с горепосочената машина от няколко часа, като цяло доста добре работи, сега ми стана интересно как дейстава йонизатора и по принцип вдига ли консумацията на ел енергия или самия той износва ли се. Въпросите ми може да са малко тъпи ама сам абсолютен невежа в климатичната техника.
    Пак да попитам специалистите за йонизатора?

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #2353

    Re:Втора употреба климатици

    Йонизатор ! генериране на отрицателно заредени йони който окисляват и убиват доста гадинки ... от хигиенна гледна точка е доста полезен , особенно за големите градове кадето въздуха е доста по-мръсен ,консумацията е минимална

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2354

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Имам само една забележка/ако е недостатък/ с пускането турбината тръгва преди да дигне налягане.
    Така са си националите-при пуск веднага,макар и със слаби обороти ,но турбината си тръгва, докато при тошибата,чак след 2-3 мин. стартира с напълно топъл старт.При саньо също си сваля клапите надолу чак след 3-4мин. след като загрее вътрешното тяло и компресора си достигне необходимите обороти и налягане.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #2355

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Йонизатор ! генериране на отрицателно заредени йони който окисляват и убиват доста гадинки ... от хигиенна гледна точка е доста полезен , особенно за големите градове кадето въздуха е доста по-мръсен ,консумацията е минимална
    Благодаря за бързия отговор, повече ме интересува дали самия йонизатор се износва или вдига консумацията драстично?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5301
    Последно: 03-05-24, 14:05
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе