Страница 4 от 184 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #46

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Така се случи, че днес от 11:30ч. до 17.30 ч. в къщи от всички ел.уреди остана да работи само климатика.Та за това време електромерът е отчел 1.6 кВ.Температурата отвън бе между 4 и 6 гр.Климатикът бе настроен на 19 гр. на предпоследна възходяща степен на вентилатора.Стаята е 40куб.м. ЮЗ.Машината е Дайкин F 253TX /на вътрешното тяло/, на външното пише RA253X -втора употреба.

    Тип постройка-жилишен блок
    Тип строителство-тухла и бетон
    Изолация-2см. стиропор на всички стени отвътре.
    Изолация със стирипор на тавана-много е важно да има.
    Етаж-2,отдолу и отгоре не живее никой.
    Дограма-дървена,добре изолирана,без стъклопакет.
    Изложение-Ю,ЮЗ-също много важно за статистиката.В един от студените, но слънчеви дни разликата в темп. отвън между северната и южната страна на блока бе 13 градуса.
    Климатици-Дайкин 25ца и Санио 22 ка. вт.употр.Първият работи постоянно, вторият от 18:00ч.до 08:00ч.настроени са на 19 градуса, поддържат 20 в стаите,съответно 40 и 36 куб.м.
    Други ел. уреди-бойлер, пералня, готв.печка, компютър работещ от 08:00ч до 23:30 ч. телевизори-2бр. работят от 17 до 24 часа., хладилник.
    От 08.11. до 11.12. дневна консумация-414кв, нощна-211кВ.







  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #47

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Жалко, че не давате информация по табличката, така не върши никавна работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #48

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    жилищна кооперация
    Тип строителство:
    панел стандартен
    Степен и качество на изолация:
    8 см стириопор + 10 см. ИТОНГ
    Етаж: 4 етажа
    Изложение: Изток
    Площ: 62
    брой стай, и степен на климатизация
    2 стаи + кухня и коридор с климатик /кухня + стая/ площ 27 кв.м. и тец
    Дограма: четири камерна ПВС с К-Стъкло-площ.
    Вид климатик: Инвертор 1 броя, СОР 3.2 с 4.2 киловата.
    Други ел. уреди консуматори на енергия:
    печки и пералня,компютър,телевизор и бойлер
    Поддържан диапазон на температура:
    18* докато ни няма и 22-24* за 5-6 часа
    Населено място
    Варна
    Сметка за ел. енергия
    220 кВ дневна и 80 кВ нощна за 17 дена

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #49

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Еи,хора как да ви каЖа,моя климатик- Fuji Electric-RSA 12 LCC,за миналия месец ми е изразоходвал то4но 12 лева,като се иам в предвид,4е от тогава се оЖених и о6те един 4лен се къпе в семеиството зна4и о6те по малко е изразходвал климатика.За вас лъЖа за мен истина.Преди да го взема сметката за ток беШе 28лв,след като го взех заедно с жена ми сметката за ток ско4и с 12лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    11
    #50

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Хитачи 25-а китай и Натионал 22-ка от 21.10 до 22 .11- 72 лева общо за всички уреди.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #51

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Пичове, давайте повече инфо. Без другите критерии това нищо не значи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #52

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    veskodivia

    67 квадрата, тухла среден апартамент / в двата крайни никой не живее / 1 етаж /отдолу гаражи/ югоизточно изложение, 5 камерна ПВЦ дограма с К стъкла. 2 стаи по 15 квадрата отопляеми. Климатиците "Национал Еолиа" 3.6квч отоплителна мощ и СОР 3,2 "Митцубиши" 4квч отоплителна мощ и СОР 4,02 настроени на 22* месец работа нон стоп. Други уреди рс не се изключва, хладилник "Мраз", тв работещо по цял ден, бойлер работещ по 3 пъти в седмицата на нощна тарифа. Стените са без изолация. Сметката за ноември е 66,30 лв. Октомври без да са пускани климатиците сметката е 33,25 лв.


    Веско оправи си кирилизацията, че няма да превеждам повече
    Този пост е редактиран от avenger; 22-09-16 в 20:47.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #53

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    24 часа по 1kw=24 kw/ h по 30 дни =720 kw/h по 14 ст =minimum 100 bg левчета

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #54

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от khuben
    24 часа по 1kw=24 kw/ h по 30 дни =720 kw/h по 14 ст =minimum 100 bg левчета
    ....като си започнал да смяташ продължавай. Каква мощност ще отдава този климатик ,ако консумира средно по 1 kw за час и какво по-обем помещение ще затопли ,ако работи 24 часа в денонощието...при постоянна или средна такава консумация.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #55

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Панелка,2-ри етаж, няма парно, отдолу почти не топлят. Отоплявам спалня 12 кв (вътрешна изолация, стара но уплътнена дървена дограма с ролетна щора) с Фуджицу ASYA 09 LCC, и хол 20 кв (остъклена тераса, стара дървена дограма, неуплънена) с Мидея MSG12HR. И двете стаи са южни и сравнително топли. Миналата година температурата не е падала под 12* в най-големите студове, и в двете стаи нямаше отопление, в спалнята пусках вечер за 2-3 часа една духалка, която едвам достигаше 18*.
    Сметката за ток след увеличението Юли, Август, Септември е 40-42 лв на месец. Октомври 76. Ноември по мои изчисления ще е 95-100 лева. В кухнята ползвам духалка 2,4 kw, която работи примерно по 2 часа на ден, което прави 70 kw месечно или 11 лева. Тоест 25 лева за октомври и 44 лева за ноември. Мидеята работи само денем от 9 до 22 (събота и нощем) и е настроена на 24* а в стаята е 22* , фуджицуто нощем от 18 до 9-10 сутринта, понякога до 14 следобед(след нощна смяна), понякога и цял ден и го глася на 22-23*.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #56

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Понеже скоро изхвърлих тошиба втора употреба на маика ми и монтирах мидея MSM3-12 и закачих един уред който измерва консумирана енергия две тарифи оща сума ампераж напрежение и др та откакто го монтирах на 21.11.07 до днес без да е изключван погледнах и се оказа че не харчи повече от инверторната тошиба която замина за скраб. общо беше около 200кв или 18лв като стойност. Но най важното е че тя казва че с този климатик е по топло.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #57

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от khuben
    24 часа по 1kw=24 kw/ h по 30 дни =720 kw/h по 14 ст =minimum 100 bg левчета
    само че отдавна не е 14 стотинки, ами е 17,5 /виж си последните бележки за ток/

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #58

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Minkoff
    Би ли казал какъв е точно този уред? И аз имах (изгоря) нещо подобно, но чак 2 тарифи нямаше
    В Конрад продават такива. Нарича се енергиен монитор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #59

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    Жилищен блок, строен през 1985г.
    Тип строителство:
    ЕПК
    Степен и качество на изолация:
    По проект, няма допълнителна изолация
    Етаж: 10 от 10 етажа
    Изложение: Юг
    Площ: 60
    брой стай, и степен на климатизация
    2 стаи - 2 с климатици
    Дограма: Три камерна ПВС Rehau с К-Стъкло-площ заемаща почти 1/3 от стените.
    Вид климатик: Инвертори 2 броя, Carrier - 12ка и 9ка
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия:
    готварска печка и пералня, готви се и се пере всеки ден; 2 компютъра работещи почти денонощно; комбиниран хладилник с два компресора; телевизор; аудио уредба; обичам да ми е светло затова не правя икономии за осветление
    Поддържан диапазон на температура:
    в двете стаи се поддържа 23* постоянно, понякога през деня намалявам климатиците на по 18*
    Населено място
    София
    Сметка за ел. енергия
    85 лева за ноември 2007год. при нон-стоп работа на двата климатика; за октомври сметката ми беше 52 лева, като климатиците се пускаха рядко
    Особености: Апартамента е вътрешен, с изцяло южно изложение, като единствените външни стени са тези на прозорците, които са разположени по дължина на самия апартамент

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #60

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    В Конрад продават такива. Нарича се енергиен монитор.
    Toчно така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 184 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе