Страница 150 от 184 ПърваПърва ... 100140148149150151152160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2236

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Ако загряваме студено помещение ще ги стигнем, но само за кратко.
    Ми че те за дълго не ти и трябват Впрочем, виждал съм една от машините ми да стриже едно денонощие на макс.
    Но подобен режим на експлоатация е в графата - изключения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2237

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Искаше ми се винаги да мога да разчитам на 6-те киловата дори, когато искам да повиша температурата от 24 на 26 градуса. Иначе си прав, че в повечето случаи не се налага.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2238

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Ами те машинките са направени да дават, това което ти трябва, а не това което искаш. Ако беше иначе, половината машини във форума да са сдали багажа още преди първата година.
    milanov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2239

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Искаше ми се винаги да мога да разчитам на 6-те киловата дори, когато искам да повиша температурата от 24 на 26 градуса. Иначе си прав, че в повечето случаи не се налага.
    При Панасониците мощността на отопление също е ограничена, когато външната температура стане над 14 градуса.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2240

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами те машинките са направени да дават, това което ти трябва, а не това което искаш. Ако беше иначе, половината машини във форума да са сдали багажа още преди първата година.
    Разбирам защо е така, но е тъпо. Купуваш си климатик, на който пише 6 kw, но се оказва, че не може да ги използваш. Все едно да си купиш конвекторна печка 2 kw, но да ги отдава само когато е студено иначе да работи на 1.5 kw.

    Разбира се разочарованието ми идва от това, че не съм запознат с работата на климатиците, но и никъде в описанията не видях да са обърнали специално внимание на това, че максимума се достига само в специфични условия.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2241

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Когато отидеш да си купуваш климатик, на него пише 3 kW или 4 kW. Това се нарича "номинал" и се съобразяваме с него. Максимумът на топлоотдаване не е особено интересен.
    necata2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2242

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това се нарича "номинал" и се съобразяваме с него. Максимумът на топлоотдаване не е особено интересен.
    Напротив, много е интересен. Особено в частта - къде точно се намира спрямо номинала...
    Alexi, Mega, zxc0 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2243

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    totopz , май при повечето климатици е така. От 24 до 26 да не става веднага, в смисъл че като промениш заданието само с два градуса дори климатика да се изсили в началото е за кратко и после се закротва на по ниска консумация. Ако не бараш дистанционното два дни би трябвало да си стигне заданието. Ако промениш заданието с 3-4 градуса, както го правиш и даваш на 30 тогава се засилва да гони задание с 4 градуса над текущото.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2244

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Разбирам защо е така, но е тъпо. Купуваш си климатик, на който пише 6 kw, но се оказва, че не може да ги използваш. Все едно да си купиш конвекторна печка 2 kw, но да ги отдава само когато е студено иначе да работи на 1.5 kw.

    Разбира се разочарованието ми идва от това, че не съм запознат с работата на климатиците, но и никъде в описанията не видях да са обърнали специално внимание на това, че максимума се достига само в специфични условия.
    Като застудее отвън, примерно от 10 градуса надолу, би трябвало да си прави максималните посочени киловати като го набичиш на макс. В топло време нарочно са го ограничили за да не му гръмне компресорчето ако го насметеш.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2245

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Хората проектиращи тази техника са технически грамотни и знаят какво означава номинален параметър /мощност в случая/ и максимален параметър. Само ще загатна, че с номинални параметри една машина би трябвало да работи неопределено дълго време без да се повреди. Максимален параметър е друго-допуска се работа, но за определено /кратко/ време.
    dodo_pv, necata2 и emil vasilev харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2246

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Напротив, много е интересен. Особено в частта - къде точно се намира спрямо номинала...
    Интересен е за хората, които са наясно с този вид техника и е много важен за тези от тях, които искат да климатизират магазин или подобно обществено помещение, с голямо текучество на хора или променящи се топлозагуби в много широки граници. В нашия случай, човекът иска да го ползва в малко жилищно помещение, затова съм писал, че не е особено важен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2247

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Просто аз съм заблуден. Бях останал с впечатление, че може да се разчита на максимума винаги когато на човек му потрябва и набичи яко климатика. Трябвало е да гледам номинала и да не разчитам на максимума.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2248

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Днес си закупих този уред - Включих го и в него включих Fujitsu-to от подписа да видя какви ги "върши"? При стартиране на климатика, при зададени 22гр. на дистанционното, външна температура 8гр. вдигна на 700W за 1-2 минути, после след още 2мин. се кротна на 240-250W, а на вътрешното показваше 26гр. След 5-6мин. затопли стаята и изключи. След изключването показваше консумация - 22.5W. А преди да го пусна изобщо, показваше консумация - 13W. явно тази на трафа в стендбай? Направих и снимки, но не мога да ги кача нещо от телефона на компа. После ще измеря и Sharp-a от подписа и ще пиша и за него колко "гори".
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Замерих и Sharp-a. При стартиране - 550-600W. Зададени 26гр. на дистанционното, външна 8гр. Като ги достигна се кротна на 340-350W. Може би заради по високата зададена температура? В стендбай 14.2W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ruuni9; 19-10-16 в 15:11.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2249

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Просто аз съм заблуден. Бях останал с впечатление, че може да се разчита на максимума винаги когато на човек му потрябва и набичи яко климатика. Трябвало е да гледам номинала и да не разчитам на максимума.
    Пак добре че не ги дават при външна 15гр. и вътрешна 15гр. :P
    Че тогава ще ти пишат че максимума на същият климатик е ~7,2kW.
    Мощността която отдава климатика е функция на разликата между изходяща и входяща температура, умножена по дебита и умножена по число (приеми го за константа по време на измерването - колко е точно е тема за докторантура).
    Или (Тизх - Твх) . Дебит . const = Отдадена мощност
    const не може да я промениш, дебита от максимален, няма накъде, Тизх е ограничена софтуерно на 53гр. примерно(за някое митсубиши беше, константа пак) и остана Твх, т.е. максимална мощност се влияе само от вътрешната температура. - Особено ако изходящата темп. е към 50+ градуса.
    Говоря за случая когато не иска да качва консумацията:
    (50-25) . конст. =?
    (50-20) . конст. =?
    (50-15) . конст. =?
    При 20гр. входяща ти дават хората и колкото се приближаваш до 30, става по-малко топлоотдаването.

    Забравих да те питам, а външнтата температура колко беше?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2250

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    (Твходна вътрешно тяло - Тизходна вътрешно тяло) * Дебит на турбината * 0.34=Отдавана топлина във W

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе