Страница 113 от 116 ПърваПърва ... 63103111112113114115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1681

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от mxkolev Виж публикацията
    Митак, много добре знаеш че от 2-ра цедка до 2-ра цедка има убийствена разлика. Напоследък започнаха фирмите да стрелят едни цени за 10+ годишни машини ... по скъпи от нови машини с почти нищо не отстъпващи от тях.
    Че има изцепки с цените има, но няма модел на нашият пазар който поне да се доближава до върховите модели от 2002 година в Япония, даже от средният клас са по-добри....като пример мога да дам двойно роторният хибриден компресор на Тошиба от 1997 година с СОР над 4.5, с минимум от 75 вата, с СОР над 2.5 при -15*С и огромен запас от мощност при 7*С.......та кой нов модел за европейският пазар покрива тези параметри? А този който ще го излъжат в магазин за втора ръка, ще го излъжат и в магазин за нови клими.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1682

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Да не би върховите модели да са много ами средния клас, масовката не е нищо особенно, да отбележим, че ако човек не е заинтересован да търси "нещо по-така", едва ли ще вземе чудесна машина. А и какво толкова може да се спечели от параметрите които посочи по-горе, ниския минимум и високоя коп... Питаш за европейски модели, предполагам сам знаеш повече от мен, но ще спомена само 2 над които имам поглед как са работили през изминалите години LD на фуджицу и HGR (JR) на шарп, като при това цените им са съизмерими с, а и по някой път по-ниски от върховната ти Тошиба която е 15+ годиша (12GHR 1499лв с монтаж от шуменска фирма). Да спомена, че все пак аз се топля с такива машини 4-та година, 2 нови и 1 употребяван японец, купен наистина на добра цена и "млада пръчка".

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1683

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Очевидно не си ме разбрал, или по-скоро не искаш. Върховната 15 годишна тошиба не знам дали се намира, но преди шест години моята струваше почти на половината от посочената от теб цена, а що се отнася до фуджитсу, то пряк поглед няма, но виж слух имам. Не, че е необходим особено остър при температури под нулата. За параметрите какво да кажа, сметките за тока са важни, да оставим върховият клас на тошиба, но смешните еолии и няколкото Конвенционелни пълнолетни японски машини струващи по-малко и от минималната месечна пенсия за мен говорят достатъчно за нивото на критериите които покриват японските стандарти от преди 20 години. Имам наблюдения върху десетки машини, японски за европейският пазар, китайски дръвчета, нови японски и такива втора ръка....еми докато имам избор не бих набил 1500 лева за 20 годишна технология пък била и тя изкарана току що от кашона. Въпрос на гледна точка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1684

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Благодарение на Сашо и Миро родителите ми се сдобиха с 3 прекрасни машини две Тошиби RAS-251SDR ,RAS-285EDR и един National CS-36RDX .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1685

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Убафци! Със здраве да се ползват!

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1686

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Е честито,поизбрали сте ги моделите... и добре стоят.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1687

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    и кво им е хубавото.........ни тръби имат, ни кабели ,ни ток хабят ...................ще фалира енергото бре.

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1688

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    EDR-а наистина е уникално красив и качествен климатик.
    Имам го същия модел вкъщи и тогава го взех по-скоро заради качествата,а не заради визията,но е уникално красив.Да си го ползват родителите ти със здраве!

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1689

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Браво! Страхотни монтажи! Евала!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #1690

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Аз купих един нов Панасоник CS-220CFR за кухнята преди месец и нещо и вече ме е яд. Ако знаех, че нямат автоматичен рестарт японските, никога нямаше да си купя такъв. Но това не е най-големия проблем. Онази вечер реших да го пробвам ,как е на отопление и бях разочарован тотално. Духа съвсем леко топло почти хладно при 8 градуса навън, а като стане студено как ще затопля не знам. Тошибата в хола духа направо горещо и вдига температурата в стаята с 2-3 градуса за 5 мин.
    Чудя се дали не са объркали нещо при монтажа или е някакъв дефект в климатика.
    Този пост е редактиран от giorgo; 12-10-12 в 16:05.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1691

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Е, щом е ТЕРМОКЛИМА......Нова ли си я взе машината.Явно при 8 градуса загубите са ти ниски.То зависи и къде и как е монтирана.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1692

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Дай му шанс на хайванина, да поработи в по-студено време. При сегашните температури, просто няма как да духа жега.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #1693

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Ще го видим и в по-студено как е. А защо тошибата духа жега? Колко градуса трябва да е струята на въздуха до вътрешното тяло?

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1694

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Като цяло това е доста... хм, посредствен модел. Не го сравнявай с Дайсекай 6. Ако ти топли/студи кухничката, не го мисли.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1695

    Отговор: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Тошибата в хола духа направо горещо и вдига температурата в стаята с 2-3 градуса за 5 мин.
    Чудя се дали не са объркали нещо при монтажа или е някакъв дефект в климатика.
    Първо,тошибата има съвсем друг софт,и при нея е характерно ударното затопляне,при все,че не е ясно,кой модел е.И друго прави впечатление-този Панасоник има доста слаби параметри и не знам,как ще те грее зимата(дано кухнята да е малка и добре изолирана,и често да се готви ).
    2.2(0.8~3.9)kW тази мощност имаме на топло,която спада на 2.8kW при 2°,с 8/20кг. топлообменници?
    А има и тънкости, при самия монтаж,а може и да е друго,пък сега е и топло още.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе