Страница 7 от 116 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #91

    Re: Собственици на климатици 100V

    И двете названия са на сериите от високият клас само че, от преди години. Като Puroo серията е по-стара, след това излезна dr. twin. Просто названия

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #92

    Re: Собственици на климатици 100V

    Да,ясно,имах в предвид,че при мен присъстват и двете-в ляво пише PUROO Twin inverter,и в дясно,до инфра сензора- Dr. Twin .И още, на дистанционното има бутон оцветен в зелено,в превода е дадено като икономичен режим,не съм го пробвал,какво точно изпълнява,момчето от фирмата изрази съмнения относно превода,модела му е RCS SV5A... ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #93

    Re: Собственици на климатици 100V

    Здравейте,
    Вчера климатика ми Corona както си работеше почна да се тресе външното тяло нагоре и надолу.Спрях го за малко след повторно пускане тръгна нормално.Днес се повтори същото.Случвало ли се е на някой, да не би да има лед по перката на външното тяло или проблема е другаде?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #94

    Re: Собственици на климатици 100V

    ipsilan не мога да разбера за кой бутон говориш, нали за това дистанционно говориш.


    ако става въпрос за този единствен зелен бутон, то той включва автоматичен режим, но само на охлаждане и наистина има икономичен ефект защото като загасиш осветлението в стаята той намалява постепенно оборотите на компресора температурата се повишава с няколко градуса и след 8 часа отново влиза в зададеният от теб режим, междувременно ако пуснеш осветлението той пак влиза в зададеният от теб режим. Това е функция която е при повечето модели от тази серия, но не знам твоят климатик какъв е. Като гледам дистанционното е по-нов.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #95

    Re: Собственици на климатици 100V

    koko20 първо погледни какво е положението с външното тяло.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #96

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    ipsilan не мога да разбера за кой бутон говориш, нали за това дистанционно говориш.


    ако става въпрос за този единствен зелен бутон, то той включва автоматичен режим, но само на охлаждане и наистина има икономичен ефект защото като загасиш осветлението в стаята той намалява постепенно оборотите на компресора температурата се повишава с няколко градуса и след 8 часа отново влиза в зададеният от теб режим, междувременно ако пуснеш осветлението той пак влиза в зададеният от теб режим. Това е функция която е при повечето модели от тази серия, но не знам твоят климатик какъв е. Като гледам дистанционното е по-нов.
    Blue, моят Санио SAP-V22A e с почти същото дистанционно разликата е в 2 копчета-на моето под жълтото копче има друго копче, и при мен зеленото е отляво на това на снимката и не е зелено, а с цвета на другите.Моделът на дистанционното е RCS-VS6A.

    И една молба:ако можеш да ми разясниш за какво служат копчетата извън тези за основните функции, тях поне ми ги разясниха монтажниците.Имам предвид тези в сивото поле и тия над тях както и жълтото копче.Предварително ти благодаря.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #97

    Re: Собственици на климатици 100V

    Да,абсолютно същото дистанционно,и точно за тоя бутон говорех,който си надушил...Но не става въпрос за Sleep функция,нали! Защото има отделен бутон/тоя в ляво от зеления/ и снощи а пробвах...Легнах си при 22гр,по климатик и стайна темпр. и се събудих при 17гр стайна темпр.Но тоя зеления не съм го пробвал...Да,до инфра сензора има още един сензор,нещо като фотоклетка,може би е тоя за чувствителност от светлината,но не съм забелязал ефект...или трябва да го стартирам отнякъде...И още един парадокс-с оригиналното дистнационно/това,което ти си постнал/ работи много по-добре от универсалното,в смисъл освен всички функции-и топлата струя от желузите е с 5-6гр по-висока,отколкото с универсалното,заради което бях "оревал форума"-както се изрази Ba4Dido,но тогава още нямах оригиналното...Но имам обяснение на това-мисля,че ми намаля ампеража,оттам и мощността,моя Саньо има такава функция...И кога може да се ползва тая функия от зеления бутон?Климата е SAP CE-286VSD. Мерси много Blue1,както винаги си.. angel

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #98

    Re: Собственици на климатици 100V

    Приятел бях забравил, че говорихме за твоя климатик. Слийп бутона действа при всички режима а този за който аз писах включва автоматичен режим на ОХЛАЖДАНЕ. Този модел задължително трябва да е с оригинално дистанционно защото в него има вграден термометър и дистанционното периодично изпраща информация до климатика за температурата на мястото където се намира то в стаята. Ако си забелязал когато натиснеш бутона за повишаване или намаляне на температурата първо се показва температурата в стаята а после тази която задаваш. Струята е по-топла защото климатика работи на по-голяма мощност до момента на достигане на температурата при дистанционното. Ампеража се променя от онова малко кръгло копченце най-отдолу. Съветвам те да не го намаляваш защото ще намалиш и мощността на машината. Този бутон се използва в преходните сезони когато не е много студено и климатика изключва компресора поради достигане на посочената температура и не възможността да я поддържа без това да води до покачване на същата. В сивото поле са бутоните за настройване на таймера, горно ляво настройва час на пуск, до него час на стоп, под него старт на таймера до него изключване на таймера. Жълтото копче е слийп таймер за 1 час. Тоест ако климатика работи в какъвто и да е режим като го натиснеш ще се изключи след час. Ако климатика е изключен ще тръгне и ще спре след час. Бутона е фосфоресциращ. Възможно е на дисплея да са изписани и двете температури за който писах, не се сещам за този конкретно модел как беше.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #99

    Re: Собственици на климатици 100V

    Емиии,кво да кажа....просто Blue1!!!
    Да,всичко е точно,както го каза...Само дето установявам грешен превод в инструкцията-бутона,който ми каза,че е за промяна на ампеража/леко вдлъбнат-най малкия,долу в дясно/-всъщност е преведен като "Грижа за кожата"?!? Иначе дистанционното го знаеш наизуст,няма никакво разминаване!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #100

    Re: Собственици на климатици 100V

    Браво модератори , най-накрая от 110V,темата стана 100V.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #101

    Re: Собственици на климатици 100V

    Е
    Цитат Първоначално публикувано от stephen64
    Браво модератори , най-накрая от 110V,темата стана 100V.
    Е нали от EVN все съветват да пестим електроенергия. От 110 на 100 волта, утре може и 90.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #102

    Re: Собственици на климатици 100V

    Хе хе,важна е температурата...100-200 волта нагоре-надолу,няма значение...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #103

    Re: Собственици на климатици 100V

    ЧНГ на всички 100V.По-вече такива клими в Б-ия,по-малко работа за техниците!

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #104

    Re: Собственици на климатици 100V

    Здравейте на всички. Нуждая се от повече инфо за климатиците, които са произведени в Япония за вътрешния им пазар и работят на 110 В, напр. Дайкин и Мицубиши Илектрик. Имат ли някакви проблеми в БГ?
    Фирмите които предлагат такива климатици на 110 В твърдят че това са най-новите модели, които идват в Европа след 5-6 години, а тези които се предлагат от официалните предстaвители са супер стари модели с нисък COP, виж сайта на ТЕРМОКЛИМА, там е пълно с клими с COP над 6, на 110 V. Дали това е така и няма ли проблеми с това че климите работят с трансформатори. Чувал съм че японските клими /за вътрешния им пазар/ работят на честота 60 херца и в БГ това не е добре за климите.Не знам и как са с резервните части. Иначе тези клими имат невероятни екстри.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #105

    Re: Собственици на климатици 100V

    Няма по-хубаво от нов японски климатик, това с трафа не е болка за умиране, правят ги добре.
    Мен специално, ме дразни повече дистанционните с йероглифи , както и липсата на информация в нета за тези климатици. Има ги само по японските сайтове. Има и друг кофти момент, ако нещо се скапе, някои части се намират доста трудно, но не е чак такъв проблем, ако ти дадат достатъчно дълга гаранция на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 116 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе