Страница 6 от 116 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #76

    Re: Собственици на климатици 100V

    Чак 1000 пъти не съм ги мерил, но на празен ход е 23 милиампера. А при мерене на тока в момент на работа максимума е 1220 вата колкото е и по характеристика- 5,54 ампера освен ако не бъркам нещо, обаче в крайна сметка електромера има последната дума и според него загубата е нищожна поне за не чак до там точен уред.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #77

    Re: Собственици на климатици 100V

    Измери тока от двете страна на трансформатора и сметни мощността. Измери и напрежението тъй, като то не винаги е точно 220V.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #78

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Чак 1000 пъти не съм ги мерил, но на празен ход е 23 милиампера. А при мерене на тока в момент на работа максимума е 1220 вата колкото е и по характеристика- 5,54 ампера освен ако не бъркам нещо, обаче в крайна сметка електромера има последната дума и според него загубата е нищожна поне за не чак до там точен уред.
    Прекрасно.220X5.4X0.9=1069вт.до 1220 сам си ги сметни.Сам опровергаваш коректността на метода си

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #79

    Re: Собственици на климатици 100V

    М-да вероятно нещо съм объркал, но не знам какво. Обаче показанията на електромера са верни. Сега ще очаквам някои друг които има трафове да проведе по-точен експеримент.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #80

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    М-да вероятно нещо съм объркал, но не знам какво. Обаче показанията на електромера са верни. Сега ще очаквам някои друг които има трафове да проведе по-точен експеримент.
    Не е въпрос за объркване,просто метода не е коректен,но ти дава представа за сумата която ще платиш.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #81

    Re: Собственици на климатици 100V

    При голяма част от климите на 110 волта ,поне в сайтовете на търговците е обявено, че на дисплея на дистанционното постоянно е изписано консумираната мощност от климатика.Нека някой да сподели данни.Това ще е интересно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #82

    Re: Собственици на климатици 100V

    blue1,от раздела 110V,напълно те подкрепям в спора ти за загубите в трафа.Понеже съм куха лейка в климите,от теорията на замерванията ви нищо не мога да разбера.Но ми е ясно:даже и да има загуби на мощности,те се конпенсират многократно от високите сор-ве на японките.Да не би тези с 220V клими да плашат по-малко ток от нас?Както и да е-не спорете,ами разбрах че си фен на SANYO.Пак от Канзас си купих SANYO - SAP-F28AX,втора употреба-миналата зима.За сега съм много доволен.Не е мръднал.А бе търсих нещо за този модел в НЕТА,ама нищо не открих.Ако ти се играе и откриеш нещо,пусни го във форума.За сега чао.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #83

    Re: Собственици на климатици 100V

    stephen64 за този модел нямам нищо, но ако ми пратиш модела на дистанционното мога да издиря нещо. Това, че е 2.8квч на охлаждане и 4.0 квч на отопление сигурно си го знаеш ако е за модела който си мисля, че има един познат СОР му е 3.2 и има разни екстри като датчик за светлината според който си определя режима. Виж отвън на тялото дали пише PUROO под името SANYO и тогава ще говорим пак.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #84

    Re: Собственици на климатици 100V

    На дистанционното ми няма нито една англо-саксонска буква,само ченгели и аероглифи.Сега пак гледах вътрешнато тяло и на него видях още едно означение-SAP-CF28AX.На външното тяло нямам спомен да пише PUROO,а и не мога да видя, че от 4 етаж не ми се лети.Това е .Хората като ми го продаваха ми казаха,че сор-а му е над 4.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #85

    Re: Собственици на климатици 100V

    На гърба на дистанционното трябва да има номер с латински букви. На вътрешното тяло има ли надпис от рода на dr.twin или twin inverter виж на вътрешното тяло на една от страните му или отдолу трябва да има етикет припиши всичко и го напиши тук. Ако имаш възможност погледни и етикета на външното тяло над тръбите .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #86

    Re: Собственици на климатици 100V

    На гърба на дистанционното разчетох следните саксонски букви: АСL. Иначе на етикетите на вътрешното тяло разчетах следните тактико-технически данни:/ там където съм написал точки са ироглифи/
    .............. 2,8kw
    .............. 4,2 kw
    .............. 5,1kw
    .....(.......) 0,66 kw
    .....(.......) 0,95kw
    ......(......) 1,56kw
    .......(.....) 4,24
    .......(.....) 4,42
    ........(....) 7,3 А
    .........(....) 10,6А
    ............... 100V 50/60Hz
    След това следва логото,пак ироглифи и заводския номер на машината.
    Blue1,може да си фен на SANYO,но явно моят хайванин яко те затрудни!На челната част посредата на вътрешното тяло е дисплея,показващ температурата и надпис "class F" / което силно ме озадачава/.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #87

    Re: Собственици на климатици 100V

    Стефан вината е моя, че търсих машината ти сред по-старите модели, а той е произведен след 2000 година, но въпреки това нямам книжка за него. Както е видно от етикета СОР е 4.42 на отопление което е доста добре а клас Ф е серията която е по нова от серията др.туйн.
    оптимална мощност на охлаждане- 2,8kw
    оптимална мощност при отопление- 4,2 kw
    максимална отдадена мощност при отопление- 5,1kw
    оптимална консумирана мощност при охлаждане- 0,66 kw
    оптимална консумирана мощност при отопление- 0,95kw
    максимална консумирана мощност при отопление- 1,56kw
    СОР при охлаждане- 4,24
    СОР при отопление- 4,42
    макс ампераж при охлаждане 7,3 А
    макс ампераж при отопление 10,6А
    работно напрежение 100V 50/60Hz
    Машината е яка и надявам се и цената да е била добра, ако можеш снимай етикетите с цифров апарат и ми ги прати по пощата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #88

    Re: Собственици на климатици 100V

    Blue1,пак ти благодаря.Наистина го купих "малко по-скъпичко "от другите предлагани модели ,но не съжалявам.Явно хората от Канзас добре си разбират от работата.За съжаление нямам цифров фотоапарат ,но мога да му направя снимки и понеже Карлово е близо до Фелибето,като дойда да ти ги дам и да почерпя скромно.Като ходих напред-назад по магазините за SANYO само добри отзиви чувам,а и във форума дотук не срешнах оплаквания за тях.Между другото има ли страница на SANYO във форума

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    39
    #89

    Re: Собственици на климатици 100V

    А бе човек!Аз PDF файла ти не мога да открия ,ти ме караш да откривам нова тема.Ако знаех,щях даго направя.Днес разпитах монтажниците,преди това разпитах и агента на димелито,не стига , че само хубави работи казаха,ами и климите им са Саньо.При всички положения и те се развалят , ама сигурно по-нарядко.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #90

    Re: Собственици на климатици 100V

    Blue1,понеже и аз съм със Саньо,само да попитам-какво значи Puroo и Dr.Twin?Иначе също съм доволен от машинката!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 116 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе