Страница 57 от 116 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,129
    #841

    Re:Собственици на климатици 100V

    поздравления за труда Деяне ! Панасоник определено мислят да се намесят сериозно в челните места по енергийна ефективност ,преимущество им е че държат патента на Скрол компресорите.. за първи път видях АПФ над 7.. Тошиба също къртят с 45в консумация и 200в топлоотдаване точно такава машина се надявах да излезе някога !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #842

    Re:Собственици на климатици 100V

    Че машините са хубави, хубави са.... ама по -лекинко с прехласваниците. Ей тая http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._hiperinvertor Тошиба за Европа е от 2007г. Дайте съответния модел/клас за Япония да видим с колко хилядолетия го изпреварва, а.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #843

    Re:Собственици на климатици 100V

    Заповядай - Дайсейкай за 2007 в Япония:
    http://www.daiseikai.com/product/200...s_251sdr_j.htm

    Мисля, че е видно с просто око.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #844

    Re:Собственици на климатици 100V

    Не мога да го преведа, нещо се бъзика гугала. Извади за една десетка основните неща, ако можеш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #845

    Re:Собственици на климатици 100V

    Дидо,аре стига с това взиране в некви цифрички...Каква е РЕАЛНАТА разлика в едно японче и едно добро европейче само с гледане и цитиране на КОПове НЕ СТАВААААААА...Да не се окаже,че в Европата нашенчето се държи по-добре в реалните,а не в лабораторни условия...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #846

    Re:Собственици на климатици 100V

    Аз да питам къде е десетилетната разлика между RAS-10PKVP-E / RAS-10PAVP-E /номинал 3кв, КОП 5.36, 2009г./ и RAS-251UDR /номинал 2.8, КОП 5.96,2010г/, че аз не я виждам?????

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #847

    Re:Собственици на климатици 100V

    98 година Дайсейкая на Тошиба е с СОР -5 само че е 4.2 киловата на отопление т.е. отговаря на почти 15 BTU. Визирането в цифрички го има в България, японските модели се тестват от няколко независими института и то не само лабораторно. А наградите който Тошиба има не са само от организации занимаващи се с производството и търговията на домашни климатични системи, а и от японското правителство. Моделите представени в Европа от Тошиба са буквално с 10 години по-назад от японските еквивалент. Ей това е линка за модела от 98 година RAS-255LDR EER-5. http://209.85.135.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=bg

    Нако-Бако освен СОР има и АПФ при японските климатици. Има модели с СОР 6.27, но с по-нисък АПФ от цитираният от теб модел. Защо ли е така? Ако прочетеш малко ще разбереш!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #848

    Re:Собственици на климатици 100V

    Запитах ясно вас,знаещите,каква е РЕАЛНАТА разлика между японче и европейче тошиба дайсейкай. Не ми се улавяйте в цитиране на цифри и награди,защото играта с това ми е до болка позната. И ФИАТ е най-награждаваната кола на годината,мисля че е била 7-8 ПЪТИ,това не й пречи да е най-голямото ПРАКТИЧЕСКО ДЪРВО...
    И ако не знаете,не сте я усетили,измерили или каквото и да е за разликата,по-добре не пишете...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #849

    Re:Собственици на климатици 100V

    Писах го в горният си пост, СОР не е мерилото за всичко, точно за това се получава, че по-стари японски модели на Тошиба са с по-висок СОР от по-новите. А относно играта с данни , не разбирам защо ти трябва да се съмняваш в данните на японските модели , а данните на европейските взимаш за чиста монета. А и още , ти в качеството на какъв ОТСЕЧЕ, че Фиат е практически най-голямото дърво сред автомобилите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #850

    Re:Собственици на климатици 100V

    На всички климатици дават някакви данни.Ти лично уверявал ли си се по някаккъв сигурен начин дали са РЕАЛНИ ??? Пример от нещо пак встрани,за да ме разбереш по-правилно-на всяка кола дават разхода й, примерно при 90 км/ч е 3,5 л дизал за някой нов малък модел.Оказва се при тестове на Аутобилд,най-реномираното списание в света,че в РЕАЛНИ УСЛОВИЯ даже не могат да с доближат до тези 3,5 л,а дават примерно 4,2 или 4,5 л. Което си е разлика от 20-30%.
    И при климите е така,не се улавяйте в голите цифри,в другиите бели страни като Германия,Канада,САЩ никой не си купува климатик по КОП или квото й да е там АПФ. Там съдят яко ,ако не отговаря релно на рекламата.
    П.П.-за Фиата -прочети малко статистики от Аутобилд или Декра и сам се увери какво е Фиата като качество и надеждност.За сефте тази година малкото Панденце зае по-челни места в тестовете( реални по пътищата 100 000 км) и то защото е правено в Полша,и то в завод,построен от японци,хихихихи...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #851

    Re:Собственици на климатици 100V

    Ванко, извинявай ама не си падам по дървени философии...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #852

    Re:Собственици на климатици 100V

    Пак почнахме старата песен на нов глас.
    Самите японци от съответните компании си признаха, че за техния пазар машините са по-добри, вие пак търсите как да изкарате, че не е така...
    blue1 показва модел от преди 11 години, който е с по-добри параметри от сегашните европейски. А през 1998 г за Европа какви машини са се правили - покажете най-добрата!
    Дано по-бързо въведат показателя APF за европейските машини, та тогава да видим кой кого.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #853

    Re:Собственици на климатици 100V

    Дидо,чети малко по-навътре това,което пиша,и не ми карай по тази стара песен за параметрите,за които ти само четеш,а никога не си проверил,измерил,опитал,докоснал и т.н.
    И аз не съм,между другото.
    Тезата ми е -не се улавяйте така сляпо в цифрите,измерени при лабораторни условия на +6 или +7гр,без отчитане на дефроста,без отчитане на елнагревателите при Алтермите ,без отчитане на консумацията на вентилатори и платки и прочие.Стига с това робуване на цифри...
    Блу-когато човек няма какво смислено да каже на голи факти,изрича нещо "дървено " като твоя коментар...Разбираемо е.А и ми е все едно.Гледай си цифрите и си вярвай...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #854

    Re:Собственици на климатици 100V

    Ванко, отново извинявай ама дървените твърдения са твой този път, точно за това ти казах на теб и на други да прочетете какво е АПФ, за разлика от СОР при него коефициента се образува от работата на машината в диапазон от +45*C до -15*С, а при някой модели на Шарп, Саньо, Панасоник, Хитачи и др. АПФ е образуван и от данни за температури до - 20-25*C и при тях включена и дефроста и всички други фактори които влиаят. За разлика от данните за европейските модели , който са дадени основно от производителя, то за японските модели могат да се намерят данни дадени от независими източници като jarn , eccj и не на последно място сайта на Ministry of Economy,Trade and Industry Japan.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #855

    Re:Собственици на климатици 100V

    ОК,само че данните в независимите източници почти ВИНАГИ се разминват с тези на производителите,с които тук цитирате и правите умозаключения.И разминаването винаги е в отрицателна ( разбирай влошаване) насока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе