Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Каква топлинна мощност ми е необходима?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #16

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov
    Както писах и в други теми, искам да отоплявам хол с бокс към него, с обща площ 18.36 (хола) + 4.86 (бокса) = 23.22 кв.м. при височина 2.5 м или по друг начин казано - 58 куб.м.
    Апартамента се намира в София, едроплощен кофраж, вътрешен, топлоизолация на стените, с PVC дограма с К стъкло, но е на първия етаж и отдолу са мазета.
    По съвсем груби мои изчисления ако приема, че за 1 куб.м. са необходими 50W, то ми е необходима топлинна мощност около 2 900W. Толкова ми даде и калкулатор в руски сайт. Странно защо калкулаторът в Булклима ме заби на 4.11 KW!?
    Като се има в предвид, че все пак отопляемата кубатура ще е по-малка - има мебели, шкафове и т.н., готварска печка в бокса ...

    Само за информация - до преди 1 год това помещение се отопляваше идеално с парно с ал.радиатор с 14 глидера (168 W x 14 = 2352 W).

    Обръщам се към специалистите и информираните, каква в края на краищата топлинна мощност ми е необходима, за да отоплявам това помещение? Имайте в предвид, че не желая по-високи температури от 23-24 градуса, обикновено поддържам 21-22 градуса.

    Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват на въпроса ми.
    С 9ка си на ръба ако можеш задели още малко за 12ка. Препоръчвам ти инверторна 9ка на Панасоник (Малайзия) в Техномаркет мисля че беше 1300 лв. без монтажа. Това е читава машинка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Сори Мучо вече са им вдигнали цената на 1600 лева. Е гати инфлацията.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #18

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Сори Мучо вече са им вдигнали цената на 1600 лева. Е гати инфлацията.
    Кво говориш бе човек?? 22-ки Нейшънъл-Японски за 1600лева??? Я давай бързо некво инфо,къде е този магазин??

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #19

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Ослушвам се за тази TOSHIBA RAS-10SAV-E, в момента е на промоция в Технополис за 1199 лв., но малко ми се струва слабичка тази 3.2 kW номинална мощност при отопление (10920BTU).

    Хваща ми окото и промоцията на Техномаркет - HITACHI RAS/RAC-10EH1 , 3.4kW (11600BTU). Всъщност не е ли по-добре HITACHI RAS/RAC-D10EX2 , нищо че не е на промоция. COP 4.2 ? Добре звучи и HITACHI RAS/RAC-E10H2

    Съвсем се оплетох, нали когато е ограничен бюджета, се налагат компромиси

    Като ще взема да си туря един HAIER, например този от промоцията на Технополис HSU-12HD03/r2/DB - за 929 лв.

    Някой има ли впечатления от китайските Hisense ?


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #20

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Кво говориш бе човек?? 22-ки Нейшънъл-Японски за 1600лева??? Я давай бързо некво инфо,къде е този магазин??
    e 1600 лв без монтаж, 7ца (22) с траф .... 300 лв разлика не са малко пари. Става за много малко помещение.
    То щом 22 е 1600, предполагам 35-ца е над 2200-2300.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #21

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov


    Някой може ли да даде препоръка за читава инверторна 9-ка
    Защо непременно държиш да е инвертор?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    22
    #22

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Защо непременно държиш да е инвертор?
    Де да знам и аз, по-съвременна технология, по-икономичен - все пак ще го използвам предимно за отопление. Впрочем като се замисли човек, тази по-усложнена машина ще е по-податлива и на повреди - било то от токови удари, некачествено изпълнение или нещо подобно.

    Ти какво конвенционално би предложил като алтернатива за около 1000 лева?

    Често се замислям - дали е оправдано да се дадат много пари за климатик, при условие че за 7-8 години не може да се изплати. А след толкова време - я камилата, я камиларя. Ще получаваме заплати в евро , ще има нови технологии...

  10. evt
    evt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    14
    #23

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    http://dramaxclima.com/index.php?pag...mart&Itemid=44

    Аз се отоплявах цяла зима с този климатик. Без изолация, без добра дограма, квадратурата ми е около 30 кв. на 2,7 височина и сметката за ток ми беше средно 30 лв. на месец при постоянна работа на климатика. Само да доуточня, че става въпрос за къща. Така че, Найденов помисли дали климатика няма да се изплати, ако вземеш по-добър.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #24

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от evt
    http://dramaxclima.com/index.php?pag...mart&Itemid=44

    Аз се отоплявах цяла зима с този климатик. Без изолация, без добра дограма, квадратурата ми е около 30 кв. на 2,7 височина и сметката за ток ми беше средно 30 лв. на месец при постоянна работа на климатика. Само да доуточня, че става въпрос за къща. Така че, Найденов помисли дали климатика няма да се изплати, ако вземеш по-добър.
    evt : Не го пиши това нещо повече щото :
    1 го подвеждаш и 2 ако го прочетат от енергото ще дойдат да ти сменят електромера
    Наистина хубав климатик си взел и на хубав електромер си попаднал - наслаждавай им се

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #25

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?


    Цитат Първоначално публикувано от evt
    Аз се отоплявах цяла зима с този климатик. Без изолация, без добра дограма, квадратурата ми е около 30 кв. на 2,7 височина и сметката за ток ми беше средно 30 лв. на месец при постоянна работа на климатика. Само да доуточня, че става въпрос за къща. Така че, Найденов помисли дали климатика няма да се изплати, ако вземеш по-добър.
    Сметката за ток като цяло ,за цялото домакинство ? Или сметката за ток , която според теб климатика изразходва ?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #26

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Е явно е само за климатика, което е напълно нормално. Не виждам rumo какво толкова се чуди.

  14.  
     
  15. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #27

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Малко опити за аритметика.
    30 лева за ток на месец е грубо по едно левче на ден, т.е. за един час 100 ст/24 часа = 4.16 стотинки на час.
    Миналата година тока е бил по 17 ст. дневна и по 9 ст. нощна (приблизително), средно според мен 14.3 стотинки.
    За 100 ст./ден имаме 7 киловата на денонощие разход.
    7 киловата за 24 часа = 290 вата на час - доста добро постижение.
    Мързи ме да търся - залагам COP 4 за този модел, т.е. при идеални условия е "вкарвал" по 1.2 киловата.
    Обема на стаята е 80 кубика. За един кубик средно е отивало 15 вата!!!
    Та къде бъркам, при положение че стаята нямала изолация и е с кофти дограма.
    Вероятно е в някое много топло местенце или...???



  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #28

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Малко опити за аритметика.
    30 лева за ток на месец е грубо по едно левче на ден, т.е. за един час 100 ст/24 часа = 4.16 стотинки на час.
    Миналата година тока е бил по 17 ст. дневна и по 9 ст. нощна (приблизително), средно според мен 14.3 стотинки.
    За 100 ст./ден имаме 7 киловата на денонощие разход.
    7 киловата за 24 часа = 290 вата на час - доста добро постижение.
    Мързи ме да търся - залагам COP 4 за този модел, т.е. при идеални условия е "вкарвал" по 1.2 киловата.
    Обема на стаята е 80 кубика. За един кубик средно е отивало 15 вата!!!
    Та къде бъркам, при положение че стаята нямала изолация и е с кофти дограма.
    Вероятно е в някое много топло местенце или...???
    Забравяш миналата зима, че просто нямаше зима. И сметките даже и по-малки може да са.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #29

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Миналата година тока е бил по 17 ст. дневна и по 9 ст. нощна (приблизително), средно според мен 14.3 стотинки.
    Не съм сигурен дали това са верните цени от миналата година, в момента дневната е 0,15738лв, а нощната 0,10062лв, но като цяло и на мен ми се вижда странно да отопляваш 30м2 с 30лв. още повече къща.

    Опссс сега видях, че такива са били цените мин.година с разликата, че имаше 75 евтини киловата, сори.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #30

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov
    Де да знам и аз, по-съвременна технология, по-икономичен - все пак ще го използвам предимно за отопление. Впрочем като се замисли човек, тази по-усложнена машина ще е по-податлива и на повреди - било то от токови удари, некачествено изпълнение или нещо подобно.

    Ти какво конвенционално би предложил като алтернатива за около 1000 лева?

    Често се замислям - дали е оправдано да се дадат много пари за климатик, при условие че за 7-8 години не може да се изплати. А след толкова време - я камилата, я камиларя. Ще получаваме заплати в евро , ще има нови технологии...
    Просто мисля, че няма да намериш добър инвертор за 1000 лева. Трябва да имаш впредвид че монтажа се плаща отделно и е около 200 лева! Една 9-ка инвертор е от порядъка на 1500 с монтажа.... но вече стана ясно, че помещението е минимум за 12-ка. Инверторните 9-ки са по-мощни в режим на отопление паботят като 12-ки. Но ако вземеш конвенционален климатик трябва да е най-малко 12-ка. Най-голямото предимство на инвертора е и неговия най-голям недостатък - не спира да духа!!! Просто намаля оборотите на компресора и от там съответно разтода на електричество, но от вътрешното тяло духа не горещ, а лееко топъл въздух, който на няколко метра от тялото създава усещането че стоиш пред вентилатор! Докато конвеционалния духа жега и после сприра. А разликата в сметката едва ли ще е повече от 15 лева, става въпрос за най-студените месеци. А колкото до предложение - имаш 2 варианта:
    1 Вземаш заем и си купуваш нещо марково
    2 Взимаш си една мидея MSG12HR (ако искаш и 14-ка) за около 700 лева с монтажа. Отзивите за този модел са много добри. Препоръчват го както техници, така и собственици. Казват че работят и при -20*
    Иначе избора си е твой. Аз ще те посъветвам да избягваш моделите на която и да е марка с фреон 407! И да не се влияеш от рекламите за "извънземните" филтри - всичко е пълен ТАШАК! И ако има възможност не слагай вътрешното тяло в помещението където готвиш. В къщи имам фуджицу инвертор и мидея MSG. За сега и двата топлят!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 18:53
  2. Каква мощност камина да си закупя?
    От ivolan във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-10, 13:49
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Мощност - колко ни е необходима за да е топло в къщи?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 21:13
  5. С каква мощност трябва да е външното тяло?
    От altray във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-08, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе