Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Каква топлинна мощност ми е необходима?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #31

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    ....... Най-голямото предимство на инвертора е и неговия най-голям недостатък - не спира да духа!!! Просто намаля оборотите на компресора и от там съответно разтода на електричество, но от вътрешното тяло духа не горещ, а лееко топъл въздух, който на няколко метра от тялото създава усещането че стоиш пред вентилатор! Докато конвеционалния духа жега и после сприра. ........
    .........За леко неприятния ефект от хладното подухване едно от решенията е , като въздушната струя се насочи вертикално надолу. Да не забравяме обаче един друг много неприятен ефект при климатиците ,така наречения заспиващ ефект . Т.Е.Задаваш и на машинката 23 градуса примерно,тя ги прави 24 и спира. После загрятата горна час на въздуха в стаята като няма нещо което да я раздвижи си стои и топли комшията от горе,а седящия или спящия в долната част на помещението човек вече потреперва от студ . Пустата клима си трае и не духа топло,щото горе в жегата,датчика не е изстинал достатъчно.Не спиращия да духа инвертор обаче движи въздиха със струята си и не заспива толкова лесно.....Та за неинверторните клими ,моето мнение е ,че са по-подходящи за помещения в които има повече движение ,отваряне на врати и прозорци, в магазини и офиси, а за в домове и помещения където почти не циркулира въздуха, незаспиващите инвертори имат предимство........И като добавим ,че е препоръчително инверторните клими да не се спират ,а работят постоянно и отчетем ,че през това време стените в помещението и мебелите са загряти ,това неприятно чувство за по-хладен въздух изчезва.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    .........За леко неприятния ефект от хладното подухване едно от решенията е , като въздушната струя се насочи вертикално надолу. Да не забравяме обаче един друг много неприятен ефект при климатиците ,така наречения заспиващ ефект . Т.Е.Задаваш и на машинката 23 градуса примерно,тя ги прави 24 и спира. После загрятата горна час на въздуха в стаята като няма нещо което да я раздвижи си стои и топли комшията от горе,а седящия или спящия в долната част на помещението човек вече потреперва от студ . Пустата клима си трае и не духа топло,щото горе в жегата,датчика не е изстинал достатъчно.Не спиращия да духа инвертор обаче движи въздиха със струята си и не заспива толкова лесно.....Та за неинверторните клими ,моето мнение е ,че са по-подходящи за помещения в които има повече движение ,отваряне на врати и прозорци, в магазини и офиси, а за в домове и помещения където почти не циркулира въздуха, незаспиващите инвертори имат предимство........И като добавим ,че е препоръчително инверторните клими да не се спират ,а работят постоянно и отчетем ,че през това време стените в помещението и мебелите са загряти ,това неприятно чувство за по-хладен въздух изчезва.
    Този недостатък със заспиването ги има да кажем при Мидеа, но при Даикин го няма. При конвенционалните модели винаги се вътри вентилатора. КОгато е изклчен се вътре съвсем леко без абсолютно никакъв шум, но въздуха от горе отива надолу. МИсля, че това го има и при други марки климатици.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #33

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    .........За леко неприятния ефект от хладното подухване едно от решенията е , като въздушната струя се насочи вертикално надолу. Да не забравяме обаче един друг много неприятен ефект при климатиците ,така наречения заспиващ ефект . Т.Е.Задаваш и на машинката 23 градуса примерно,тя ги прави 24 и спира. После загрятата горна час на въздуха в стаята като няма нещо което да я раздвижи си стои и топли комшията от горе,а седящия или спящия в долната част на помещението човек вече потреперва от студ . Пустата клима си трае и не духа топло,щото горе в жегата,датчика не е изстинал достатъчно.Не спиращия да духа инвертор обаче движи въздиха със струята си и не заспива толкова лесно.....Та за неинверторните клими ,моето мнение е ,че са по-подходящи за помещения в които има повече движение ,отваряне на врати и прозорци, в магазини и офиси, а за в домове и помещения където почти не циркулира въздуха, незаспиващите инвертори имат предимство........И като добавим ,че е препоръчително инверторните клими да не се спират ,а работят постоянно и отчетем ,че през това време стените в помещението и мебелите са загряти ,това неприятно чувство за по-хладен въздух изчезва.
    Повярвай - и инверторите спират! Като прехвърли зададената температура - де ще иде? Моя още не може да почне да работи кат инвертор... трябва още да паднат температурите навън. Но има и нещо друго - за да е максимално икономичен всеки един климатик вътрешния вентилатор трябва да се остави да духа на макс!!! И ако тялото ти е точно над глявата ко праим?
    А мидейката още не се е оспала... Можеби влияние оказва и разтоянието което остава от горния край на вътрешното тяло до тавана! При мен е около 20 см. При зададени 24* на другия край на стаята (6 х 3.5 метра) термометъра отчита 22* на 80 см от пода!

    И за тези които не са си направили труда да прочетат цялата тема ще повторя: ЧОВЕКА ТЪРСИ КЛИМАТИК ДО 1000 ЛЕВА!!!!!! Кви са тея клими за 2 бона и ...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #34

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от evt
    http://dramaxclima.com/index.php?pag...mart&Itemid=44
    Аз се отоплявах цяла зима с този климатик. Без изолация, без добра дограма, квадратурата ми е около 30 кв. на 2,7 височина и сметката за ток ми беше средно 30 лв. на месец при постоянна работа на климатика. Само да доуточня, че става въпрос за къща. Така че, Найденов помисли дали климатика няма да се изплати, ако вземеш по-добър.
    И ако аз си зема една мидея за 700-800 лева, която ще ми гори да речем 50 лева и то в най-големия бахър га ща стигна? Де са 2000..... С тия 20 лева разлика за пет месеца ще дам 100 лева повече от теб за ток за целия сезон, заначи след 12 години...живот и здраве

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #35

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Аз съм с HITACHI D10EX2 и отоплявам помещение с кубатура от 50м3. След като достигна зададената температура започна да консумира по около 100W на час! Това ще рече, че за 1 месец с отчитане на нощна и дневна тарифа ще изконсумира около 12 лв. Естествено тази сума ще се запази, ако външната температура не падне под -8,5 градуса!

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #36

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Повярвай - и инверторите спират! Като прехвърли зададената температура - де ще иде?.............................................
    Ако инверторния климатик "прехвърли" зададената температура значи е силно преоразмерен по мощност и са взели на клиента кинти за по-голяма машина отколкото е необходима.

    Та нали именно в това е смисъла на инверторите - да не спират ами да си намаляват мощността при малки топлозагуби и да постигат пропорционално регулиране на температурата в помещението и от там да "икономисват" енергия от пусковите тоци....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #37

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Ако инверторния климатик "прехвърли" зададената температура значи е силно преоразмерен по мощност и са взели на клиента кинти за по-голяма машина отколкото е необходима.

    Та нали именно в това е смисъла на инверторите - да не спират ами да си намаляват мощността при малки топлозагуби и да постигат пропорционално регулиране на температурата в помещението и от там да "икономисват" енергия от пусковите тоци....
    Ами взел съм най-малкия - 9-ка! Стая 12кв, единствената външна стена е с прозореца (вътрешна изолация), ролетни шори









  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #38

    Re: Каква топлинна мощност ми е необходима?

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Ако инверторния климатик "прехвърли" зададената температура значи е силно преоразмерен по мощност и са взели на клиента кинти за по-голяма машина отколкото е необходима.

    Та нали именно в това е смисъла на инверторите - да не спират ами да си намаляват мощността при малки топлозагуби и да постигат пропорционално регулиране на температурата в помещението и от там да "икономисват" енергия от пусковите тоци....
    .........а дори да е леко преоразмерен ,което се случва с оглед на това, че един път навън е +5 друг път -10 -15 градуса,след пускане не работи на пълна мощност като обикновения климатик , а пак си кара по по-икономична схема с по-малко натоварване и отдаване....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 27-01-14, 18:53
  2. Каква мощност камина да си закупя?
    От ivolan във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-10, 13:49
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Мощност - колко ни е необходима за да е топло в къщи?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 21:13
  5. С каква мощност трябва да е външното тяло?
    От altray във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-08, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе