Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #46

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Да, имам впредвид водните пари във въздуха, които са в газообразно състояние, а не въобще съдържанието на вода във въздуха. Именно водните пари драстично намаляват със студа и преминават в твърдо състояние. И те са от значение как усещаме влажността на въздуха и как се заскрежават климатиците.
    Имено-от мъглата по-голямо усещане за влага във въздуха не се сещам и точно за това говоря,в София имаше мъгли при температури под - 7гр.На компа ми показваше ICE FOG,но за жалост не падаше по земята Има мъгла-има лед по питата неизбежно следва по-често размразяване,ако температурата е под -5 замръзва дупката за отичане на водата и започва да се натрупва лед и се получава мазало.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #47

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    05.01 .2008. 22.20часа.клматика ми е JENERAL 12 инверторен.живея в софия,жк.красно село.където е климатика в стайта е около 25-27градуса.апартамента е двустаен и се отоплява само от този климатик.естественно че в другата стая и кухнята не е 25 градуса но е около18н- 20 градуса в най отдалечената стая.климатика не спира ,размръзява за около 5-6 минути .и после пак си продължава.апартамента е целия с пласмасова дограма,без никаква изолация.в цялия блок няма парно и никога не е имало.ползваме бойлер, печка ,абсорбатор,пералния,крушки 7бр,компютъра не се изключва ,3 телевизора.абсорбатор,и за месеците ноември и декември съответно 130 лева и 136 лева.имаме го втора зима.супер доволни сме.миналата зима даже се ядосвахме че не е толкова студена и че сме си дали парите залудо.ама сега...един път само му направиха дистанционна профилактика за 30-35лева(пуснаха ме по пързалката )и това беше.със същата клима се топлят 40кв.м в село Дивотино в Пернишко.не че им правя реклама ама преценете сами

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #48

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Имено-от мъглата по-голямо усещане за влага във въздуха не се сещам и точно за това говоря,в София имаше мъгли при температури под - 7гр.Има мъгла-има лед по питата неизбежно следва по-често размразяване,ако температурата е под -5 замръзва дупката за отичане на водата и започва да се натрупва лед и се получава мазало.
    Не е лед ,а скреж. И не е задължително да замръзне отвора.Имам наблюдения тия дни на един Елит в магазин в София.Размразява по-един път на ден,около 3 часа след обед. ...и въпреки ,че е със маркуч не е замръзвал.Трупа много скреж по питата, после все едно пикае и не образува грам лед. ....Ама нема да изкара много,щот тия продавачките са му задали 30 градуса и външното тяло като понатрупа скреж почва да издава един бучащ пулсиращ звук.....компресора аха да се пръсне...ама после се изпикава и му олеква...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #49

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Добре де,скреж.Ама не е за предпочитане да има дренажна система
    Снимката е от 24.12 ,13:01,температурата беше -8 ,отн.влажност 100%
    Цитат Първоначално публикувано от 22ovoltov
    ...Ама нема да изкара много,щот тия продавачките са му задали 30 градуса и външното тяло като понатрупа скреж почва да издава един бучащ пулсиращ звук.....компресора аха да се пръсне...ама после се изпикава и му олеква...
    Това е масова практика да нагъзват климатика на макс и да чакат да стопли

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #50

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от kanzas
    05.01 .2008. 22.20часа.клматика ми е JENERAL 12 инверторен.живея в софия,жк.красно село.където е климатика в стайта е около 25-27градуса.апартамента е двустаен и се отоплява само от този климатик.естественно че в другата стая и кухнята не е 25 градуса но е около18н- 20 градуса в най отдалечената стая.климатика не спира ,размръзява за около 5-6 минути .и после пак си продължава.апартамента е целия с пласмасова дограма,без никаква изолация.в цялия блок няма парно и никога не е имало.ползваме бойлер, печка ,абсорбатор,пералния,крушки 7бр,компютъра не се изключва ,3 телевизора.абсорбатор,и за месеците ноември и декември съответно 130 лева и 136 лева.имаме го втора зима.супер доволни сме.миналата зима даже се ядосвахме че не е толкова студена и че сме си дали парите залудо.ама сега...един път само му направиха дистанционна профилактика за 30-35лева(пуснаха ме по пързалката )и това беше.със същата клима се топлят 40кв.м в село Дивотино в Пернишко.не че им правя реклама ама преценете сами
    .....не ми се сърди ама земи си провери термометъра... Vanquished на тоя дренаж горе , тая водоравна отсечка е довършила системата.Красиво ,ефектно, но........жестоко...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #51

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Незнам колко е сега температурата , но и двата бачкат без грижи , топлят си .
    Дарел и Мидеа - като мидеата макара да размразява малко , по-добре отоплява по-голямата стая , от Дарелам ,като се има в предвид че при дарела дължината на тръбния път е 1,5м а при мидеата е 3,5м!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #52

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    HITACHI RAS\RAC E14H2 стая 16квадрата алуминиева дограма и изолация 5см при външна температура -17 и зададени 22 сутрин в стаята е не повече от 18 градуса като климатика се размразява на всеки 45 минути по 5-7 минути външното тяло е леко заскрежено
    Ако някой може да каже дали е нормално ХИТАЧИТО да работи по този начин...
    Да явно е с таймер , но при мен сега е на 1 час .По питата леко побеляване ,няма лед , но твърдо се размразява на 1 час. При бурята снега се беше наблъскал в питата и беше на коло 45 мин размразяването.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #53

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Fujitsu ASYA 09LCC , кактто и 12LCC - никакви проблеми! Вярно е, че температурите в ПЛД като цяло са по-високи но имаше случай да паднат на -18 (а може и по-надолу, не съм следил). Важното е че климите бячкат нон стоп и си спазват заданието. Малката бачка почети по всяко време на QUIET или LOW режим, което е неефективно като фактор на преобразуване, но пък комфорта е невероятен (няма и грам звук от вътрешното или външното тяло в стаята) Там на малката клима помещението е добре топлоизолирано и се работи на +22 до +24, като през ноща е на +22. Интересното е че ги спазва (до 1-2 гардуса разлика в позицията в стаята) дори и при QUIET режим, за който ми казаха, че когато е студено е възможно да не наваксва да стопля.
    За големия никакви проблеми с работата - той е преоразмерен, но топлоизолацията на помещението не е никак добра, направо навява през дървената рамка на прозорците :P. Малкия работи в помещение 25 куб.м а големия в 34куб.м....
    И другото: има смного добра програма за размразяване: не размразава често(през 3-4 часа и то като паднаха температурите под 0, иначе най-честото засичане на интервалите между размраяаване е било в рамките на 50мин), но пък има и случай да се включва на размразяване без да има насъбрал никакъв скреж или лед. Програмата за размразяване трае не повече от 3 до 4мин. Размразява с плавно покачване на температурата на външното (без съпроводени пари и пушаци от него), като не го топли изведнъж прекалено много и това позволява плавно оттичане на водата от скрежта, когато има такава.
    По отношение на работата на компресора на външното също съм много доволен! Когато го монтирах преди 3 месеца ми се стори, че външното на 12ката е шумно. Сега вече при големите студове (а предполагам и лятото на големите жеги), когато компресора се товари е доста по-безшумен спрямо другите клими. Просто имам чуството че самия компресор никога не работи на макс а в рамките на номинала, който за тези модели е каточе ли с доста по-малки обороти (съдейки по звука събективно - но може и да не е така).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #54

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Vanquished, възможно е в София, като гъсто населена, смог и т.н. до се появява някаква аномалия в това отношение.
    В Добруджа не си спомням да съм виждал мъгла от -8C...-10C надолу.
    И ако температурите първоначално са по-високи, около 0C - климатика здраво се заскрежава. С падането им до -10C и надолу, ако климатика се остави постояно да си работи през това време - постепенно се изчиства от лед и скреж и накрая си остава чиста, черна пита... до следващото затопляне.
    При t под -10C даже се наблюдава сублимация на леда - от твърдо преминава в газообразно състояние. Там, където се е натрупал и не е успял да се разтопи - при продължителен студ се изпарява. Например натрупаният лед на терасата под климатика от размразяванията му (докато е имал какво да размразява) при продължителен студ постепенно намалява и накрая съвсем изчезва. Изпарява се.
    Нямам идея дали това не е в зависимост от географското положение, гъстота на населението, емисиите отделяни от битовата дейност, индсутриални предприятие, МПС-тата и т.н....

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #55

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    При t под -10C даже се наблюдава сублимация на леда - от твърдо преминава в газообразно състояние. Там, където се е натрупал и не е успял да се разтопи - при продължителен студ се изпарява. Например натрупаният лед на терасата под климатика от размразяванията му (докато е имал какво да размразява) при продължителен студ постепенно намалява и накрая съвсем изчезва. Изпарява се


    Това го забелязах но несъм се замислял и сега като прочетох се сетих че долу под климатика леда изчезна тия дни без да е имало затопляне.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #56

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Сублимация има и при по-високи температури.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #57

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Сублимация има и при по-високи температури.
    Прав си Julian, само си мисля че преди това е трябвало да има по-голям студ и да намалее влажността на въздуха за да е възможна сублимацията. Или поне да е забележима.
    Например в Д-ч сега е точно 0C, но питата на климатика си стои черна - въздухът е вече много изсушен. А преди да почнат студовете при 0C питата веднага ставаше Снежанка

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #58

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Колкото е по-ниска температурата, толкова е по-малка вероятността за наличието на водни пари във въздуха и той е по-сух. А когато се обдухва леда със сух въздух се получава сублимация и тя е по-силна при по-ниски температури и при по-силен вятър, особено ако са в комбинация като през последните дни.

    Бях се притеснил за суджука в топлото и мъгливо време по празниците(във Варна беше такова), ама сега замръзна и сублимира за нула време

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #59

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Бях се притеснил за суджука в топлото и мъгливо време по празниците(във Варна беше такова), ама сега замръзна и сублимира за нула време
    Offtopic: Lazar, май вече отвориха пътя до Варна, след малко тръгвам, идвам да ти помогна малко за тази сублимация, готви се! Добре е да има и червена течност, която след поглъщане сублимира и удря в главата
    P.S. Майтап, не се притеснявай Но наистина ще намина до Варна, че тези дни тук в Добрич си изкарахме цяла Ленинградска блокада

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #60

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.



    Единственото притеснение може да бъде от друго естество - тази година домашното е бяло, ама пак върши работа, така че смятам, че няма да се изложа !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе