Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 119

Часът на истината дойде! - разкажете как се държат Вашите клими

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #61

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    мене виното на терасата ми замръзна ,няколко бутилки са се напукали .. а надениците ми са корави като камък ,което не пречи на врабчетата да ги кълват ,хвърлих им хляб но кълват надениците ,не са прости

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #62

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    Fujitsu ASYA12LCC
    Сутринта го спрях! Пълен провал! При зададени 20 през нощта сутринта беше 14 в стаята и повече от 18 не откъсва колкото и да му задавам. И при това мерени в струята му на 4 м. от него. Като спре да размразява пада на 16. Стая 55 кубика. Стая, не плевня. Стандартна панелна като хиляди други. Вярно, че вън беше -19.
    Добре, че има дръвца
    Luka нещо сигурно не е наред с този климатик... Ние сме с девятка Fujitsu ASYA 09 LCC - 50 куб.м. и се оправя без проблем - при зададени 24 си поддържа 24 - не че не може и повече даже. Тая дванайска трябва да прави баня! Викай техници.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #63

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Hitachi RAS-E10H(H) (Малайзия) при външна температура в Търново -18 градуса, държи 19 градуса в стаята, при зададени 22 и вентилатор на ауто. 14кв.м, една външна стена, 2 неотопляеми стаи и коридора. Стара дървена дограма, усеща се течение когато долепиш ръце до нея. По външното тяло няма и следа от скреж, има само ледени висулки отдолу, които не са много големи и от време на време ги чупя с една летвичка. Размразява се на 40 мин, по 7-8 мин. Няма проблем с температурата, единствено е шумничък на ауто режим, но съм му свикнал и спя безпроблемно!

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #64

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    ааа ми какво да кажа не знам,много съм доволен от моят климатик,праска яката и без грешка,само дето при нас в момента е 12°

    Аааааа и да не забравя моделът ми е YAMAHA R6

    ГЕНИАЛНО!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #65

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    Fujitsu ASYA12LCC
    Сутринта го спрях! Пълен провал! При зададени 20 през нощта сутринта беше 14 в стаята и повече от 18 не откъсва колкото и да му задавам. И при това мерени в струята му на 4 м. от него. Като спре да размразява пада на 16. Стая 55 кубика. Стая, не плевня. Стандартна панелна като хиляди други. Вярно, че вън беше -19.
    Добре, че има дръвца
    Спокойно всичко е наред, много зависи от топлозагубите
    Fuji 12LB(това му е трета зима) при зададени 23C държи 19C и за да направи 22C трябва да му задам 26C. Това онази вечер в Пловдив -17C. Стая 17*2.9=49.3м3. Долната част на вътрешното тяло е на около 2.40m от пода, а термометъра на 0.45m. Като това се случва при пет неотопляеми съседни стени и една външна... стара дървена дограма... всичко е наред

    06.01.2008 18:18 Сега при -5C външна и зададени 23C e 23C на термометъра...

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Luka, при -19C този климатик се е справял чудесно даже!
    От собствен опит знам че под -15С да държиш климатик включен е напълно безсмислено занимание. Компресорът му почти не спира да работи, а ти вкарва леко позатоплен въздух. Една духалка в такива случаи е многократно по-ефективна. За минути ще ти вдигне температурата така както климатика не е успявал в продължение на много часове.
    P.S. Грешно се изразих - при t под -15C климатика да не се изключва, а да му се намали температурата и да се ползва друго отопление.
    Може вече да е споменаван из форума трика как се размразява силно обледененено външно тяло: климатика се включва на режим ОХЛАЖДАНЕ, като към вътрешното тяло се насочва горещата струя от духалка или мощен сешоар. Това е за да се излъже сензора, че в стаята темпеартурата е висока и да почне да охлажда. А почне ли да охлажда - отвън добре ще се размрази.
    Нищо от това не се отнася за Fujitsu/General/Fuji 12LB/C/CC/DC

  7. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #66

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Galanz-a когато размразява размразява за по 10 мин- нагнетява газ, вътрешното тяло става цялото бяло от скреж и ......

    ...Съжалявам за двойния пост, ама това цялото бяло от скреж наистина ме шокира.
    @22ovoltov ,a ти как мислиш че става размразяването....нали вътре охлажда питата докато навън я загрява за да разтопи леда ако има такъв.
    Я вземи му махни на твоя предния капак и наблюдавай какво става при размразяване :-)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #67

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    HITACHI RAS - 25CNH2,DC inverter, made in Malayzia, поддържа 24 градуса и толкова са му зададени , вентилатора е на автомат, стаята е около 18 квадрата.Единствено по-често "размразява", въпреки че външното тяло няма следи от скреж.При обилния снеговалеж се натрупа сняг, но си го стопява успешно.Мисля че зимата на 2005-та беше по-сериозен тестер за климите, имаше много обилен снеговалеж, та тая машинка и тогава не е спряла.Наистина сега се гледа какво да се купи, на охлаждане и най-големия боклук няма проблеми.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #68

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Здравейте и от мен. Помещение 75кв.м, без изолация и обикновенна дървена дограма. Мидеа 24-ка конвенционална и Фуджитсу 14-ка инверторна. При зададена темп. 23гр. поддържат 23.5. По външните тела няма никакъв лед, всичко е сухо и вътре е баня. Много съм доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #69

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Galanz-a когато размразява размразява за по 10 мин- нагнетява газ, вътрешното тяло става цялото бяло от скреж и ......

    ...Съжалявам за двойния пост, ама това цялото бяло от скреж наистина ме шокира.
    @22ovoltov ,a ти как мислиш че става размразяването....нали вътре охлажда питата докато навън я загрява за да разтопи леда ако има такъв.
    Я вземи му махни на твоя предния капак и наблюдавай какво става при размразяване :-)
    ....При 25 процента влажност в помещението,няма смисъл да го отварям.С игурен съм ,че няма скреж ,какво остава за,.... цялото бяло от скреж...

  12. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    5
    #70

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Здравейте и аз съм в Плевен. General ASH 12 UB - конвенционален. В събота вечерта замерих температура -14 в 23:00, през ноща и по-ниско е било. Подържа без проблем 23 С в стая 21 м2. панел без изолация южно изложение.Външното тяло е по-шумно вече т.е. вибрацията е по - голяма. Размразява на един час. Когато е под -15 и на 40 мин. Но се държи прилично. До мен има една инверторна Мидеа и 2 броя китайски Панасоника инверторни. Те също станаха по вибриращи от преди. Абе с две думи засега съм доволен доста.
    А пък между другото Kojcho чакам Шампионската лига да поспорим за GEneral или Panasonic )
    Наздраве!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #71

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Ти добре си измерил градусите, обаче:
    1. какъв е дебита на въздуха при различните климатици?
    2. каква е температурата на стаята?
    3. каква мощност изразходват за да подържат тази температура?
    Може да има и още... така, че не си прави генерални изводи, не са точни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #72

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се

    Hajer HSU-12RA03/R1(B)  > В спалнята ми е не го чувам даже , не съм го спирал последните 3-4 дни. Оставен на +21 на auto , климатика е пушка , даже и скреж няма камо ли лед или висулки.Ето това е нагледно >  http://www.haier.com/products/product.asp?proID=3390
    П.С. Произход : Италия
    (произведен е в Италия)

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #73

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Привет.В Ямбол беше към -10, -14 тези дни.Живея в къща.ОСАКА-та /12 SBP/ отоплява хола /15 квадрата/ и спалнята/към 12 квадрата/, монтиран е срещу вратата на двете помещения.Денем е на 18 градуса, турбина на АУТО поддържа си зададената температура без никакви проблеми, няма лед, размразява си много добре/външното тяло е на завет/. Вечер към 22.00 часа го настройвам на 22-23 градуса и след около 30 минути си ги прави.Шумничък е, но се спи.Двете стаи са с външна изолация 6 сантиметра/собствено прозиводство /.Кухнята /към 18квадрата/е с ХИТАЧИ Е10Н2.Външна изолация 5 сантиметра.Машината се настройва между 20 и 22 градуса, в зависимост от това, колко хора има вътре.На нас тези температури са ни добри, не обичаме много горещо.Без никакъв проблем си поддържа температурата, даже е с един, два градуса отгоре в стаята.Влажността е височка и в най-студеното си размразяваше на около 60-120 минути за около 5-10 минути.Компресора си работи с нормално натоварване, не е повишавал прекомерно обороти, машината стабилно поддържа температурата.Външното тяло е в един тунел между две стени, на 2 метра една от друга и е голям ветрилник.При големия сняг/към 30 сантиметра/ климатика не се виждаше, целия беше навят, но си работеше без проблеми.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #74

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Климатика е PANASONIC CS/CU-PE9DKE, мястото е Пазарджик - северна стая 12 кв.м. с две външни стени (с вътрешна изолация), с лоша дограма (подухва си от нея). В събота сутринта беше -16 градуса според термометъра ми залепен отвън. Климатика макар и бавно и с чести размразявания вдигна температурата от 16 градуса на колкото го оставяме нощем(че не можем да спим на повече) на 24 градуса. Климата духа осезаемо по-хладен въздух отколкото когато навън са по-нормални температури, но важното е че се справя. Колкото до размразяването - миналата зима го бях видял само веднъж да размразява, а тази зима направо се скъса от размразяване въпреки, че понякога питата си е чиста и няма нужда.
    p.s. нещо интересно - вентилатора ми е винаги на AUTO и в големите студове го пробвах да го включа на максимално, но климата изобщо не реагира, в смисъл - бипва при превключването, но вентилатора си остава на оборотите на които си е бил, а те обикновено в студовете са на минимум. Иначе когато навън е с по нормална температура си превключва без проблем вентилатора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #75

    Re: Часът на истината дойде! Разкажете как се държат вашите клими.

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    p.s. нещо интересно - вентилатора ми е винаги на AUTO и в големите студове го пробвах да го включа на максимално, но климата изобщо не реагира, в смисъл - бипва при превключването, но вентилатора си остава на оборотите на които си е бил, а те обикновено в студовете са на минимум. Иначе когато навън е с по нормална температура си превключва без проблем вентилатора.
    Ха, и при мене същата работа със същия климатик. Изобщо не иска да се включи на мах вентилатора. Работи си на някакви малки обороти през цялото време. Даже мислех, че нещо се е повредил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Новите клими от Panasonic
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 72
    Последно: 17-08-11, 11:17
  3. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. За вносителите на клими в България
    От GalinBelos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 27-01-08, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе