Страница 53 от 372 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    33
    #781

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миналата година бяха 90 -100 лева от декември нататък при работа нон-стоп тази година ще видим

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #782

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Айде дойде момента в който да ви споделя разхода на подовия Дайкин при мен ( не че има някакво значение, така или иначе съм го платил тока). Не съм доволен, но според мен няма как да е по икономично от гледна точка на условията в които е работил тези 30 дни.
    А именно: нова кооперация, южен апартамент с изолация и алуминиева дограма. От никъде не ме топлят и навсякъде около мен е адски студ. Единствено комшиите от едната страна топлят една стая с климатик, но доколкото знам не им е никак топло в тази стая.
    Ще ви кача няколко снимки от уреда с които измервах тези 30 дни. Аз съм на еднотарифен ток който ми го смятат на 0,173 стотинки, което е повече от зле Поддържаните градуси са в диапазона от 21гр. до 25гр. като за целия месец ноември дневните темп. бяха средно между 5 и 15гр., а най-ниската нощна темп. която измерих в кв.Княжево в Софиа беше -5гр.



    Първата е цената която е изгорил, втората е тарифата която съм му задал и третата е с изразходените киловати.

    По мои сметки това се пада по 12,55 киловата на денонощие или по 0,523 вата на час. Не знам, малко ли е много ли е, но това са фактите за тези условия в момента.
    Един ден като ме посгреят оттук оттам може и по-добре да стане.

    Скоро ще дам инфо и за големия Дайкин в хола за да имате все пак някаква бегла представа в такива условия как са нещата.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #783

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    В Баумакс-София няма такива мониторчета. За 15.99лв. има едни-единствени, които мерят само моментна и натрупана мощност.

  5. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #784

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Косинус Ф при инверторните машини по мои наблюдения варира м/у 0.25 и 0.90.При спрян на стенд бай кл. около 0.25.При почти пълна газ при зададени 30 град и близко до макс. мощност около 0.9.То от там и част от далаверата с икономията де(измерено в кв. часа) дето плащаме като битови абонати.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #785

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    да не чуе Гявол от 08,30 до 21,55 изразходени 6,3 киловата- от 08,30 до 18,30 17 градуса после 24 в хола и 20 в спалнята...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #786

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Сега погледнах ТОШО ІІІ.За 5 дена и около 2 часа е навъртял 24,04 киловата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #787

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    дневна и нощна ли еди

  10. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #788

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    В Баумакс-София няма такива мониторчета. За 15.99лв. има едни-единствени, които мерят само моментна и натрупана мощност.
    в Баумакс Бургас има същите за 15.99 за информация

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #789

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от vakata77
    дневна и нощна ли еди
    Да, общо.Включих уредчето на 25.11 към 20.30 часа, сега към 22 и нещо общата консумация показваше 24,04 кв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #790

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Да, общо.Включих уредчето на 25.11 към 20.30 часа, сега към 22 и нещо общата консумация показваше 24,04 кв.
    На каква температура си оставил климатика и каква квадратура отопляваш?
    Иначе супер консумация, моят Панасоник за същото време при зададени 20 градуса през деня и 22 вечер ми направи консумация 42 киловата. Квадраурата на сатята е 20кв.м., като врата е отворена постоянно към коридор 4кв.м. и спаля 10кв.м.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #791

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да споделя и аз консумацията за ноември на Фуджицуто. Всеки ден климатика е ползван по идентичен начин, а именно-от 07:30 до 22:30 ч е настроен на 23° и много рядко на 22(температурата в стаята е от 22-24°), от 22:30 до 07:00 е на 18°(уточнявам, че през ноща компресора не включва понеже температурата в стаята дори на сутринта е 21-21.5°), а от 07:00 до 07:30 ч. проветрявам(изстудявам) стаята, понеже имам конденз по стъклата. При тези условия климатика ми е изразходвал за 30 дни 108 кW, което при цена на тока от 0.18 лв за кW, при дневна тарифа, прави 19.44 лв . В интервала от 22:30 до 07:00 ч. ми изразходва общо 90-100 W, затова смятам всичко на дневна. Уредчето с което измервам е като на Еди.
    За Тошибата ще споделя измервания по-нататък, защото засега я ползвам от време на време и няма да са коректни данните. Само ще споделя, че май колкото и да не е за вярване, няма да е по-икономична от Фуджицуто, което тук почти всички плюят

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #792

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Да споделя и аз консумацията за ноември на Фуджицуто. Всеки ден климатика е ползван по идентичен начин, а именно-от 07:30 до 22:30 ч е настроен на 23° и много рядко на 22(температурата в стаята е от 22-24°), от 22:30 до 07:00 е на 18°(уточнявам, че през ноща компресора не включва понеже температурата в стаята дори на сутринта е 21-21.5°), а от 07:00 до 07:30 ч. проветрявам(изстудявам) стаята, понеже имам конденз по стъклата. При тези условия климатика ми е изразходвал за 30 дни 108 кW, което при цена на тока от 0.18 лв за кW, при дневна тарифа, прави 19.44 лв . В интервала от 22:30 до 07:00 ч. ми изразходва общо 90-100 W, затова смятам всичко на дневна. Уредчето с което измервам е като на Еди.
    За Тошибата ще споделя измервания по-нататък, защото засега я ползвам от време на време и няма да са коректни данните. Само ще споделя, че май колкото и да не е за вярване, няма да е по-икономична от Фуджицуто, което тук почти всички плюят
    Да разбирам ли, че нямаш никакви топло загуби? За 8-те часа през ноща температурата на помещението ти пада само с 1,5градуса? Някой да не топли под теб с печка на дърва?
    spas.slavchev одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #793

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от choki_ip
    Да разбирам ли, че нямаш никакви топло загуби? За 8-те часа през ноща температурата на помещението ти пада само с 1,5градуса? Някой да не топли под теб с печка на дърва?
    Да, може би топлозагубите са ми много малки. Писал съм и в други теми подробности за помещението. Накратко- мансарда в нова кооперация(без типичните скосения, които са обикновено при мансардите) с външна изолация 6 см и 5-камерна ПВЦ дограма и една външна стена. На покрива има около 30 см изолация. Западно изложение. Климатика е в хола, а към коридора няма врата, понеже е преходен(вътрешен) към спалнята. Забравих да спомена, че почти през целия ден вратата на спалнята(12 кв) към коридора е отворена, за да може и там да се отвръща въздуха. Резултата е, ако в хола е 23°, в спалнята е 19-19.5. Иначе без отопление към спалнята е към 18°. А по отношение на съседите отдолу-отопляват се с един конвектор при не повече от 20°. Това е от мен. Мисля, че бях повече от изчерпателен, за разлика от някои колеги, които съдят за разхода на климатика от месечната сметка за ток. на тях само ще им кажа, че това е все едно да си засичаш разхода на колата по светването на лампичката за горивото. Мисля, че ме рабрахте какво искам да кажа без грам лоши помисли

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #794

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Период: 01.11.2011 - 01.12.2011

    Sanyo DS22T


    Тип на помещението:
    Къща, 9.5 квадрата (6 външни/неотопляеми стени), изолация - частична, 3,5 квадрата дървена дограма.

    Надморска височина - 770м

    Климатични условия:

    Максимална 15,8 °C
    Минимална -7,6 °C
    Средна 4,1 °C

    Консумация:
    120kWh на стойност 18,60лв.
    Средно по 167 W за час.

    Поддържана температура:
    10 часа дневно 20°C и 14 часа по 18°C в работните дни. 21°C - в почивните.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #795

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от choki_ip
    На каква температура си оставил климатика и каква квадратура отопляваш?
    Иначе супер консумация, моят Панасоник за същото време при зададени 20 градуса през деня и 22 вечер ми направи консумация 42 киловата. Квадраурата на сатята е 20кв.м., като врата е отворена постоянно към коридор 4кв.м. и спаля 10кв.м.
    Ето тук, на края, съм описал помещението - https://forum.setcombg.com/index.php...35354.742.html около 17 квадрата е.Денем е на 22, вечер от около 22 до около 7 сутринта е на 20, докато спи синковеца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе