Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 235

"Склад" части

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #31

    Re: "Склад" части

    Някой да има представа колко струва компресор за Hitachi RAS/RAC-35YH4.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #32

    Re: "Склад" части

    Толкова, че да не си заслужава смяната. Но сигурно ли е, че е от компресора? От къде си?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #33

    Re: "Склад" части

    За съжаление -да. На топло не вдига по-вече 20 bar.Презареждан е с фреон-не е от това .А и автотеста на външната платка казва че няма никакъв проблем .Не въждам какво друго може да е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #34

    Re: "Склад" части

    Ако си усилва и намяла оборотите то клапаните му са заминали 100%.
    Компресора е към 700лв и като сложиш и фреона и парички за работата то отива точно за нов климатик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #35

    Re: "Склад" части

    Определено си мени оборотите.При климатиците цените на частите не падат ли с времето?
    преди една година бях проверявал в Техноклима Варна и ми казаха 600 лв. .Викам си след година поради липса на търсене може да са свалили цената - ама нъцки.
    Шъ пробваме догодина пак.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re: "Склад" части

    GalinBelos, Как по точно си мени оборотите, опиши начина на промяна. Викал ли си техници, какво са проверявали. Ако можеш запиши звукът, качи го някъде и дай линк към него.

    Не съм се сблъсквал с подобен проблем при инверторен климатик, но ми се струва, че проблема не е в компресора. Други източници на проблема може да са: 4-пътният магнит вентил или ЕТРВ (електро-термо-регулиращият вентил).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #37

    Re: "Склад" части

    GalinBelos,

    Много правилно си се ориентирал,че компресора е за смяна.
    Но даже и 600лв за този компресор са неразумна инвестиция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #38

    Re: "Склад" части

    Когато включиш климатика на топло и застанеш до външното тяло в началото се чува как компресора се форсира и работи на високи обороти .След 3-4 минути оборотите се намаляват и продължава да работи на средни обороти.След определено време (можеби 10 минити) отново форсира оборотите за 3-4 минути и пак се връща на средни обороти.Гледал съм на манометрите при форсиране стига до около 19-20 бара и като понамали оборотите заспива на 16-17.
    Колко може да им се вярва на моите манометри не знам (едни китайски боклуци за 50лв.) , но ако се съди по това как се затопля дебелата тръба не са далеко от истината.
    Не мисля , че е четирипътен вентил защото като го обърна студено показваше около 6-7 бара.Превключвал съм го многократно и няма промяна в показанията на манометрите.Как се проверява ЕТРВ нямам идея.
    Мъчих го с повечко фреон , по-малко фреон - няма промяна в показанията .Абе ако имам някой ден повечко свободно време ще го запозная с ъглошлайфа ама да видим кога ще е.

    П.С. Преди три години работих в една фирма за климатици и от там си имам някакви познания по въпроса.Иначе съм ел. техник по професия.


  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re: "Склад" части

    Интересно поведение при работа. Климатика не дава ли някаква грешка след продължителна работа. В сервизните ръководства мисля, че съм срещал обяснено как се проверява нормалната работа на ЕТРВ, сега ще проверя.

    ------------
    На 81-ва страница от сервизното му ръководство е обяснено как се проверява за проблеми в ЕТРВ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #40

    Re: "Склад" части

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    GalinBelos,

    Много правилно си се ориентирал,че компресора е за смяна.
    Но даже и 600лв за този компресор са неразумна инвестиция.
    Как ще им дам толкова пари те нормални ли са? Сумата която бих дал е около 300-350 лв. и то за цялата работа - демонтаж на външното тяло подмяна на компресора , зареждане с фреон и монтаж на тялото.И то при условие ,че дадат поне една година гаранция на новият компресор.Айде от мен да мине можеби щях да се навия и на 400 лв. за цялостно сервизиране - и нито стотинка повече.

  13. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #41

    Re: "Склад" части

    от кое село си, мога да ти кажа добра оферта

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #42

    Re: "Склад" части

    Варна

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #43

    Re: "Склад" части

    Отваряш кутията, на платката, куплунга на ЕТРВ-то (CN15 мисля че беше), има 6 крака. Мериш напрежение от 1 до 4 крак, с маса, при включване на климатика от захранване. Трябва да има на всичките едно колебание за около няколко секунди м/у 0,9 и 12 волта на всяко. Ако го има - ОК. Ако няма това колебание, ЕТРВ-то или управлението му. Тогава ми звъниш, имам един същия като твоя, сменяме което трябва и си готов.
    ПП: Ти гледа ли на външното тяло дали не дава грешка?

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #44

    Re: "Склад" части

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Защо не направим една тема, където всеки да пише машини (подлежащи или неподлежащи на ремонт), които са извън производство. Често се среща, да ти трябва някоя част, и да тръгнеш да разпитваш като луд. А пък така, ако трябва нещо, преглеждаш темата и ако има нещо се свързваш с човека. При нас има:

    Hitachi RAS/RAC-35YH4
    Hitachi RAS/RAC-E10H2
    Hitachi RAS/RAC-25CNH2
    Sharp AY-G22SE-W
    Това хитачи Hitachi RAS/RAC-35YH4
    читав ли му е компресора? Днес ходих на диагностика на такъв и човека мисли да го поправя.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re: "Склад" части

    YH4 не бяха ли с някакъв scroll?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 12-08-12, 19:32
  2. "Продавам лаптоп на части MSI и други части"
    От targoveca_vn във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 21-06-12, 10:47
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 11:01
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе