Вижте резултатите от анкетата: Кой тип климатик е по-икономичен?

Гласували
333. Не можете да гласувате в тази анкета
  • инверторен

    287 86.19%
  • конвенционален

    4 1.20%
  • и при двата сметката ще е еднаква

    42 12.61%
Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 189
Like Tree46Одобрявам

По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #106

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Дреме ми за вашите мнения ама не ми дразни плексита като духа хладно инвертора.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #107

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Почити всички климатици работят на режим обдухване така че да следят температуррата в помещението по важното как е сложен така че дане духа кам масата или леглата А това че инвертора е по икономичен и саздава много по голям комфорт от конвеционалния немисля че има какво дасе спори и дискутира

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #108

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    ftxs50rxs50-като ползващ такъв в режим топло да кажа че при спиране на компресора спира и турбината на вътрешното тяло

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #109

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Дреме ми за вашите мнения ама не ми дразни плексита като духа хладно инвертора.
    Велев нали ги чувам климите на съседката ,конвенционалки .. ЩРАААК ! БРРРРРРРРРРРР .... ПУФФФФФ ЩРААААААК! ..... много благодаря ама такова чудо без пари да ми дават не слагам у нас .. топло духат да ,но до около нулата .. надолу духат хладничко а при -10 вече духат студеничко

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #110

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Човек и малко да разбира,зимно време инвертора избира.Стана малко като стихотворение,ама за мен това е истината.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #111

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Много опростено се представя. Има инвертори и инвертори. За това цените от 12-ка до 12-ка на инверторите варират от 670 до над 2000 лева. Има такива модели инвертори, че един обикновен да вземеш по-добре ще работи.

    1. големината на топлообменниците е много важна;
    2. минималната, номиналната и максимална мощност на компресора е много важна;
    3. много важно е и дали има или няма EEV;
    4. за по-голяма икономичност и комфорт трите електромотора трябва да са DC.

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #112

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Абсолютно сам сагласен с теб А когато минеш от нисак клас на висок клас тогава несамнено се осеща разликата а тя е голяма

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #113

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Сметките за ток - с инвертора - спор няма. НО и ВЕЛЕВ е прав донякъде!

    да допълня точка

    5. ЗА КОМФОРТ - да се монтира така, че да не духа към обитателите /майтап-майтап ама и цветята пазете/. Моето НЕО е отличник откъм комфорт - нито стопля много, нито чака да изстине панелката, и отлично си го ползвам като сушоар.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #114

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Аз пък съм абсолютен фен на конвенционалките! Здрави и опростени машини Без излишни "изгъзици" Колкото до шумът, май си зависи от марката и моделът на климатика.

    Вижте ето този примерно:

    http://www.sofclima.com/page.php?n=65161&SiteID=687

    Бих го предпочел пред инвертор от нисък клас.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #115

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    При мен имам един комшия. Първи той си сложи климатик в хола - Панасоник, конвенционален. На следващата година аз си сложих 3 бр. инверторни панасоници. Преди 2 години същият този комшия си сложи инверторен Панасоник и в детската стая. И от тогава, зимата пускат климатика в хола само, когато имат гости. През останалото време се тъпчат в детската 3-4 човека. По негово мнение, конвенционалният му климатик го набутва здраво от към ток, в сравнение с инверторния. За сведение и двата са 12-ки.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #116

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    [19.11.2011 г. 08:32:47] MIRO: ами инвертора се справя засега добре, но все пак не е имало и сериозни студове
    [19.11.2011 г. 08:32:32] MIRO: разликата от инвертора и обикновенната 12-ка е 1 kw, което е нищо
    [19.11.2011 г. 08:32:47] MIRO: все пак инвертора топли по-голямо помещение
    [19.11.2011 г. 08:33:34] MIRO: Дженерала засега е изгорил 3 киловата по - малко ,но и стаичката е 12 кв.
    [19.11.2011 г. 08:34:22] MIRO: инвертора работи на 350 вата и гасне зависимост навън колко е студено ,но и при минус 6 миналата сутрин пак спираше за по 5 мин
    Значи преди седмица демотирахме една 18ка конвенционал и на нейно място сложихме инвертор. Клиента ми има още два климатика една 12ка конвенционал и 9ка на всеки има уред и седмица след като вече има инвертора какво сподели се вижда.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #117

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    dimkaraganchev то и двете машини може да са 12ки,но разлика има и в капацитета им,а и технически изпълнено,освен инверторното управление,а в случая не знаем какви са.А и този хол не е ясно големината му,но на 100% е по голям от детската,а и има значение разположението на стаите,изолация,мебели,прозорци и т.н.а и 3-4 души излъчват доста топлина и се усеща повече в по малка стая,но и комшиите си падат явно по икономиите.Иначе за преимуществото откъм комфорт на инвертора,спор няма.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #118

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Всичко може. Аз просто споделих един пример, който е свързан с темата, която се обсъжда.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #119

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Естествено, че инверторите са по-икономични и по-гъвкави при ниски температури. Ако искаш запас от мощност и трябва да слагаш конвенционален климатик, трябва да сложиш парче дето тежи 100 кила! Инверторът има запас и го ползва само като му трябва, по-компактен е и по-ефективен и комфортен като цяло. Он оф машинки 7-ци, 9-ки, 12-ки стават според мен. По-голяма машина вече става грозно и не много удобно за домашно отопление. До -5 разликата в консумацията не е колосална спрямо скъп инвертор и дори толкова минимална, че за нашия климат он/оф машинките са ОК!
    Трудно е да се сравнят, обаче, защото са съвсем различни като параметри. Да речем Mitsubishi Electric GE25VA и GE25VB просто няма как да ги сравним, въпреки че производителят ги "обявява" за един размер(поне в наименованието). MSZ-GE25VA има отоплителен капацитет 1.30-3.20-4.50 kw, а MSC-GE25VB 3.00 kw. Съвсем други машини са просто - как да ги сравниш... И въпреки това он/оф-ката(GE25VB) се движи почти рамо до рамо с отдаваните мощности по номинал на GE25VA-то(поне в сервизната документация). MSC-GE35VB пък е по-мощен от GE25VA като отдавани мощности... Тоест инверторът винаги е по средата и просто няма как да се направи сравнение, т.к. идентични модели няма. Машините са тотално различни. Ако има инвертор 0,5-2,2-2,8 и се сравни с он/оф-ка 2.8kW, тогава реално може да се направи сравнение. Аз залагам, че няма да има почти никаква разлика като отдавана мощност и консумация (ако и он/оф-ката има EEV и килограмите на телата са същите).
    И все пак в инвертора в повечето случай са използвани по-модерни технологии - терморегулиращ вентил, DC вентилатори и тн, които в повечето конвенционални машини липсват. И въпреки всичко те топлят много добре и разликата в сметките за ток е минимална! За БГ климат може и с он/оф машини, защото климатът ни е мек и запас от мощност рядко трябва, за щастие на изстрадалия български народ... Макар, че хубав конвенционален климатик никак не евтин, де... дори по-скъп от доста от инверторите на пазара.

    Комфорт и тн няма какво да се коментира... Ясни са предимствата на инвертора - лятото подухва бриз, а не МРАЗ(!), малко по-тихи са външните тела, защото компресорите в повечето случай работят на по-ниски обороти и тн... Друго кофти на он оф-ките е стартовият ток. Моето MHI 12-ка "пали" с 33.6 ампера Понякога направо ми примигват лампите в къщи

    Теоритично обаче он оф-ките са по-здрави, защото са по-опростени.

    Всеки си избира и всеки си има индивидуално усещане за комфорт. Аз от моите он оф-ки съм доволен и като комфорт и като сметки за ток.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #120

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Естествено, че инверторите са по-икономични и по-гъвкави при ниски температури. Ако искаш запас от мощност и трябва да слагаш конвенционален климатик, трябва да сложиш парче дето тежи 100 кила! Инверторът има запас и го ползва само като му трябва, по-компактен е и по-ефективен и комфортен като цяло. Он оф машинки 7-ци, 9-ки, 12-ки стават според мен. По-голяма машина вече става грозно и не много удобно за домашно отопление. До -5 разликата в консумацията не е колосална спрямо инвертора и дори толкова минимална, че за нашия климат он/оф машинките са ОК! Трудно е да се сравнят, обаче, защото са съвсем различни като параметри. Има оф машини, които топлят повече от инвертор, а дори са по-икономични! Това обаче ако инверторът работи само на номиналната мощност, без да ползва запаса си (естествено всичко това са само данни на "хартия", предоставени от производителите). И все пак в инвертора в повечето случай са използвани по-модерни технологии - терморегулиращ вентил, DC вентилатори и тн, които в повечето конвенционални машини липсват. И въпреки всичко те топлят добре и разликата е минимална в сметките за ток! За БГ климат може и с он/оф машини, защото климатът ни е мек, за щастие на изстрадалите българи... Макар, че хубав конвенционален климатик никак не евтин, де... дори по-скъп и някои инвертори.

    Комфорт и тн няма какво да се коментира... Ясни са предимствата на инвертора - лятото подухва бриз, а не МРАЗ(!), малко по-тихи са външните тела, защото компресорите в повечето случай работят на по-ниски обороти и тн... Друго кофти на он оф-ките е стартовият ток. Моето MHI 12-ка "пали" с 33.6 ампера Понякога направо ми примигват лампите в къщи

    Теоритично обаче он оф-ките са по-здрави, защото са по-опростени.

    Всеки си избира и всеки си има индивидуално усещане за комфорт. Аз от моите он оф-ки съм доволен и като комфорт и като сметки за ток.
    Стартовия се превъзмогва с един байпас и реле време за 5-10сек. да тръгне без товар и после се подкарва. Нещо като топъл дефрост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 22:28
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе