Вижте резултатите от анкетата: Кой тип климатик е по-икономичен?

Гласували
333. Не можете да гласувате в тази анкета
  • инверторен

    287 86.19%
  • конвенционален

    4 1.20%
  • и при двата сметката ще е еднаква

    42 12.61%
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 189
Like Tree46Одобрявам

По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #76

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    До freelander :аз съм с генерал фуджицу -конвекционалка и смело мога да заявя че не ме е изоставял дори на -25.Сметната за тока съответно бе по-висока-но топлеше!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #77

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от kdelchev6
    На всеки климатик (инверторен или конвенционален) си пише каква му е консумацията в режим на охлаждане и отопление така че само трябва да се направи съпоставяне.
    Точно на всеки климатик непише консумацията в режим охлаждане и отопленеи. Това си е цяла таблица или номограма. На лепемнката на климатика се дават максимални стойности, с които няма как да направиш сравнението. Два климатика с еднакъв КОП при 7 градуса не са с еднакъв КОП при -5 градуса. В това е порблема. Още повече много инвертори не са с толкова добри характеристики при ниски температури, както повечето си мислят. Като цяло инветора е по-икономичен от конвенционалния, но не защото работи непрекъснато. Освен това за да има висока ефективност трявба да работи на максимален вентилатор, а повечето си ги държат на слаяб вентилатор. Тогава КОП-а по нисък. От тук идва не недостатъка на инвертора. Като е на максимален вентилатор ще ти шуми виниги, докато конвенционалния от време на време. Чести конвенционалните климатии на охлаждане духат непрекъснато и това повече дразни. Ако прави, сравнение межди мидеа конвенционален и уруру сарара много ясно, че разликата в спестения ток ще е голяма. Има добри конвенционални машини, които има по добри характерситики от китайски инвертор. Разбора се и цената е съпоставима.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    56
    #78

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Като е на максимален вентилатор ще ти шуми виниги, докато конвенционалния от време на време.
    С това не съм съгласен, аз го държа на максимален вентилатор винаги, даже и нощем, но той просто никога не духа с максимална сила, просто няма нужда да го прави докато поддържа температурата която съм задал.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #79

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Има добри конвенционални машини, които има по добри характерситики от китайски инвертор. Разбора се и цената е съпоставима.
    Ааааааа..., а там е ключа от бараката. Ама дали никой не се сеща или му е неудобно да се сети.
    Ако се сравняват някакъв модел инвертор, на която и да е марка и евтиния - естествено, че е логично да има и доста противници на инвертора, с оглед високата му цена. Приемам го за нормално, даже бих бил на същото мнение. Но ако се сравнява класен инвертор и аналогичния му по клас конвенционален, нещата отиват другаде. И разликата в цената вече далеч не е 50 и повече %, а доста по-малко. А оттам и вариантите.
    А въпроса беше инвертор vs конвенционален. А не Мидея срещу Уруру Сарара /добър пример /
    Аз лично виждам нещата така:
    - евтин конвенционален - евтин инвертор.....???- всичко коментирано до тук, аз бих отнесъл към този случай
    - скъп конвенционален - скъп инвертор...??
    - скъп инвертор - евтин конвенционален...??
    - евтин инвертор - скъп конвенционален.....?? - а тук, нещата определено биха били в полза на конвенционалния.

    Ако не се сравняват чушки и домати с ябълки и круши, нещата ще си дойдат на мястото.
    mirandi одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #80

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    @patra6kov
    Много мъдрост в тези думи..

  7. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #81

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    50лева на година ток ще ти спестява...други съществени предимства не виждам които да оправдават много по-високата му цена...
    Аз лично предпочитам инвертора не толкова заради икономията, а заради комфорта (пастоянна температура). Да си призная нямам наблюдение как се държи скъп конвенционален.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #82

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Браво бе! Голям лаф сте заформили. Аз, като неспециалист, по климатици, ще кажа следното: инверторният може да работи и като конвенционален(на пръв поглед, а на втори, ма..алко по-добре), докато конвенционалният не може да работи като инверторен(даже и ма..алко по-зле,нито на пръв, нито на втори поглед).
    Нищо общо с темата: И на мен ми харесва монитора(телевизора) с кинескоп(върховен образ, откъдето и да го гледаш), ама къде вече се продават такива? НЯМА! Що, няма? Ами, няма внос. Що няма внос? Ами, не се произвеждат. Що не се произвеждат?Ами, за да ми направят гадно, производителите, на мен!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #83

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    За телевизорите напълно подкрепяп "Очо", така че ставаме общо 5 човека с тези вкусове. За фото рамки стават, но за динамични картини "отврат". За климатиците: Незная защо българите все се мъчат да доусъвършенстват това онава. Визирам всички области не само климатиците. Във всяка фирма произвеждащи някакво изделие трябва да има поне един инженер или човек, който да е запознат с материята. Аз лично обичам по-простите неща, защото после при евентуален дефект става сложно. Затова си карам с конвекционални климатици, а и при инверторните модели не харесвам едно нещо. Както и да звучи и това си е лично мое мнение, но при намалени обороти и по-слаб въздушен поток на разстояние в режим на отопление усещам течение т.е. въздуха се е вече изтудил.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #84

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    За телевизорите напълно подкрепяп "Очо", така че ставаме общо 5 човека с тези вкусове.
    CRT rules!

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #85

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Колкото и да ви е неприятно , кинескопите ще са лукс.Най-малкото заради това , че ако в един контейнер се събират 100 кинескопни телевизора ,панелните ще са 300.
    А това че производството на кинескопа е по-материалоемко ,по-тежко , и по-енергоемко, а оттам и по-скъпо не го слагам в сметката.Това че в момента панелните са по-скъпи е просто игра на производителите ,и няма да е далеч времето когато ще станат по-евтини от кинескопните, които се продават в момента.Извинявам се за офтопика .

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #86

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Всички сме наясно, че прогреса върви напред, и на мястото на едни продукти застават други по-модерни и съвременни. Но въпроса кое ще даде по-голяма икономия - инвертор или конвенционален според мен не е поставен правилно. Според мен по-голямата ефективност на новите инверторни модели ги прави по-икономични, а ефективноста идва не от плавното регулиране на студопроизводството, ами от по-големите и ефективни топлообменници и високия EER. Предимството на инвертора е също и комфорта който имаме, като машината се стреми да поддържа зададената температура в тесни граници, без големи колебания. Иначе реално погледнато ако за едно помещение са нужни X кВт за подържане на някаква температура то трябва да му ги дадеш, и това е. Ако искаме хубава икономия, то трябва да се замислим за изолацията, от там ще дойде икономията според мен.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #87

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Да се включа и аз в иначе безсмислената тема. Когато говорим за икономия трябва да гледаме и глобално на въпроса. Да за едно домакинство икономията ще е 100 лева на година, а на 1 000 000 домакинства колко е?
    mirandi одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #88

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Всички сме наясно, че прогреса върви напред, и на мястото на едни продукти застават други по-модерни и съвременни. Но въпроса кое ще даде по-голяма икономия - инвертор или конвенционален според мен не е поставен правилно. Според мен по-голямата ефективност на новите инверторни модели ги прави по-икономични, а ефективноста идва не от плавното регулиране на студопроизводството, ами от по-големите и ефективни топлообменници и високия EER. Предимството на инвертора е също и комфорта който имаме, като машината се стреми да поддържа зададената температура в тесни граници, без големи колебания. Иначе реално погледнато ако за едно помещение са нужни X кВт за подържане на някаква температура то трябва да му ги дадеш, и това е. Ако искаме хубава икономия, то трябва да се замислим за изолацията, от там ще дойде икономията според мен.
    Абсолютно те педкрепям.
    Относно мониторите (ТВ) не мога да ви разбера. Какво толкова ви харесват: големи и тежки, изкривявания на картината, харчи повече ток, има излъчвана което вреди на зрението. Аз лично никога вече не бих седнал пред CRT, а и LCD,TFT технолигите постоянно се развиват. Мое мнение .
    mirandi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #89

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    За телевизорите напълно подкрепяп "Очо", така че ставаме общо 5 човека с тези вкусове. За фото рамки стават, но за динамични картини "отврат".
    /ОФФ
    Така е LCD е отврат или поне повечето виж обаче при плазмите този момент го няма
    /ОФФ

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #90

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    темата се подхранва от манталитета на българина ,който нямайки пари за нещо скъпо и хубаво го плюе ,неговото винаги е най хубаво ,за това българина си хвали панелката в Луксозенец ,щото новото строителство е кофти ,кара си ладичката щото тия новите коли не са хубави ,иска ТВ с кинескоп щото вече има такова а плазмите са зле тия новите и не си струват парите ,бичи с Мидея/Осака и те хабят по малко ток и топлят повече от климатик за 4-5 пъти повече пари ,в тази връзка японските не са за нашия пазар ,за нашия пазар е Нео и Осака ,ходи на море в бетонено гето като Слънчев бряг с опикана и осрана вода щото Гърция е по-далече ,и ред други такива неща които го издигат в собствените му очи ...
    valen79 и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 22:28
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе