Страница 12 от 20 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 287

Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #166

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Аз съм си на 2 маслени радиатира. В родителската спалня е 700Вт и при тези 2-3дни при -18 успяваше да държи на +18 в спалнята 15м² - западна без изолация и стара дървена дограма. при хубаво време го намаляваме. В детската, около 11м² е голям радиатор, но е на 1кВт и термостата на 3 от 5 степени си държи 21°С. За двете стаи долу-горе 1500Вт. Вложението е около 100лв за двата радиатора. А кажи сега - защо ми е на мен чужбина?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #167

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Лазаре, явно си здраво изолиран, защото аз с радиатор 2.5 kW не можех да отлепя от 19-20°. Сега при същите условия с климатиците си правя колкото си искам, а консумацията е в пъти по-малка.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #168

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Бе няма изолация. До спалнята ми е банята, а вътре е 7-8°С. От другата страна е кухнята, там отопляваме епизодично с духалка, иначе варира между 10-15°С. Е, малко е радиаторчето и не е много комфортно на 18°С, ама това е за няколко дни. Ако го сложа в детската, може повече да вдига, ама неща да разбутвам нещата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #169

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Румка, бат ми, ти ще ме прощаваш, ама не си точно и съвсем наясно. С един качествен, повтарям качествен конвенционален, да речем Дайкин, спокойно ще си се топлиш и на -10. Ако искаш да ти е топло със сигурност и при по-студено си вземаш качествен инвертор, повтарям качествен и си свиркаш. Във форума има хора, които ще ти потвърдят, че и на -30 добрите климатици топлят. Струват пари, но си струват. Тук отвреме на време туко се появи някой ползвател на Самсунг или Хаер, или Мидея и пр. и правят драми. Още като прочета какво са си купили и се отказвам да им гледам постовете, независимо хвалят ли се или се оплакват.
    Ако не ти се вярва приготви си 3000 лв. за климатик и ще ти кажем какво да си вземеш. Обещавам, ще си доволен и при най-големите студове. Ай..
    Е тука не съм сагласен с тебе. Аз като съм с климатици за 1000 лв. Hitachi E14H2 / E10H2 да не съм останал на студено. Е в София е по-топло, но си държат температурата, а дори са на Auto на вентилатора. Единствено съм отворил вратата, че малкия да помага на големия, че инак 14-ката за помещение от 25-26 кв и идва нанагорнище. Така, че не казвай глубости, че климатик под 3000 лв е боклук, просто добър монтаж, изолация и оразмерена мощност и всичко е добре.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #170

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Леле тука заприлича на ловно рибарски форум на всеки му по голяма рибата. То бива да се лъже ама да казваш че правиш 30 градуса за 40минути го разправяй на децата. През ръцете са ми минали стотици клими няма такъв климатик при -9 външна да направи +30в стая за 40 минути. Все едно на охлаждане при външна +30 да направи в стаята -9.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #171

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    VeleV.Klima Заповядай у нас, но после искам публично извинение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #172

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    bicubic , намали малко градусите, сложи го на 23 и го остави.За няколко часа ще намали и дефростите и ще влезе в режим.На 26 го мъчиш, увеличаваш топлообмена и намаляваш периодите между дефростите.Между другото, LDC са с много добър цикъл на дефрост, при теб просто машината се мъчи с високо настроената температура..
    Не знам, първо беше на 21 с вентилатор на ауто и при -10С сутрин ставах на 18С.После при -15С се събудих на 15С и реших да го оставя следващата още по-студена нощ на 26 и вентилатор на high но се скъса от дефрости.Чудя се дали да не пробвам тази вечер на ауто не на heat и 23С защото явно няма полза от високи градуси/във форума за хитачи беше споменал някой че на ауто правел по-малко дефрости/

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #173

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    ТОШКО при -16 навън, на ХАЙ ПАУЪР вади струя над 50 градуса, след минутно мислене.
    От колко време го ползваш? Профилактика скоро правена ли е? По турбината има ли полепнал пепеляк?
    А на минимум колко вади? Провери на каква температура /вътрешен тръбен датчик/ изкл. защитата от висока температура на вътрешното тяло.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #174

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    И и,страшна работа,вярно че Тошиба са супер машини,ама на -16- 50гр изходящ...
    Колкото за маслените радиатори и аз съм ги ползвал-нищо не става.Тук има субективен фактор-я комшия на дърва,я друго такова.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #175

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Ако става дума за тези национали в подписа ти забрави за 30градуса или термометъра не ти е наред. Монтирвал съм ги много добре ги знам еолията че си работят добре е така но такава температура не е възможна в помещение.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #176

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    От колко време го ползваш? Профилактика скоро правена ли е? По турбината има ли полепнал пепеляк?
    А на минимум колко вади? Провери на каква температура /вътрешен тръбен датчик/ изкл. защитата от висока температура на вътрешното тяло.
    Мисля че edi1 се хвали а не се оплаква,то няма и как да е с "япончето"което има.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #177

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    VeleV.Klima моля те направи си труда и погледни много добре кои са тези климатици и не се излагай да не казвам като какво.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #178

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Подсказка - това, което показва дистанционното, не е заданието

    lavsho , но то човек докато не види, не вярва. Аз му вярвам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #179

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    VeleV.Klima моля те направи си труда и погледни много добре кои са тези климатици и не се излагай да не казвам като какво.
    След тази снимка е добре да видим и снимка на термометър, закачен на стена в срещуположният край на стаята, показващ +30,0C вътрешна и -25,0C външна

    P.S. Жалко, че вече няма такъв студ навън, а заради снимката външният датчик и във фризера да се подържи - фризерите охлаждат само до жалките и недостойни за подобни машини -16C

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #180

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Не искам да задължавам никой да вярва..... пожелавам на всеки да може да се топли така както аз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 20 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе