Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 287

Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #196

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    В момента при мен положението е следното:
    [img width=800 height=600]http://img246.imageshack.us/img246/3450/dsc08583.jpg[/img]


    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Аз пък съм сложил един NEO ACS-HL09 за 349.00 лв. в един метален фургон на Студенец в Родопите, онази вечер беше -25*С бичи си здраво, никакъв проблем вътре във фургона 25 *С.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #197

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Velev ти спря да се занимаваш отдавна с 100 волтови , няма как да знаеш тоя модел , ще ги направи и 40 градуса , между другото логиката ти за термометъра е все едно гаранцията в руския пазар това дистанцйоно е с обратен трансмитер и инфото за температурата идва от командния пулт и входящия въздух горе

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #198

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Пичове правете клипове а не снимки така по може да докажете способностите на вашите климатици

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #199

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Пичове правете клипове а не снимки така по може да докажете способностите на вашите климатици
    На никой нищо не искам да доказвам, това е тема за чешене на езиците, който лъже, лъже себе си.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #200

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирс&#

    Каквото и да снима човек и клипове да прави винаги ще има някой който да каже че е манипУлирано това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #201

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    От колко време го ползваш? Профилактика скоро правена ли е? По турбината има ли полепнал пепеляк?
    А на минимум колко вади? Провери на каква температура /вътрешен тръбен датчик/ изкл. защитата от висока температура на вътрешното тяло.
    Работи вече втора зима, купен е юни 2008 г.Направена е годишна профилактика.турбината е идеално чиста.Не знам колко е на минимум и на каква температура изключва защитата, аз само си го ползвам.Не мисля, че 50 градуса е висока за тази машина, щом ХИТАЧИ-то вади към 40-42 при същите условия.До сега вече близо 2 години не съм чул пластмаса да пука в него.Това беше проба на ХАЙ ПАУЪР, тогава се развърта компресора на 100%, с пълна мощност.Термометъра ми е до 45 градуса, но като го видях, с каква скорост заби горе, при всички положения отива над 50.Машината си е наред, просто си е хубава.Във форума има колеги с такава машина, да пробват и да кажат как се държи.Между другото, тази сутрин си е направо лято, някакви си -10. в сравнение с -22 от предната вечер.
    P.S. Сега погледнах сервизното.Не съм специалист а само ползвател, но доколкото можах да разбера, на стр.35 е показата диаграмата на термозащитата на вътрешното тяло.Има няколко варианта на цикъла, но сваля оборотите на компресора при достигане на 56 градуса вътре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #202

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирск

    А аз днес, на смешните -4 съм обдухван от хладна струя от едното мицубиши.Верно има някаква лека мъгла и вали слабо,но баш толкова,при все че беше перфектен на -18-тте преди няколко дни!?! При зададени 20-24°С ми духа хладен въздух ...е*ах му мамата?! Нямам термометър и не зная колко е била Т на струята,но ми се стори хладна ! Иначе външното тяло нямаше грам лед или скреж.Много странно.

    Моля за мнения

    [green] можеш да си редактираш старите събщения - не е нужно да пускаш едно след друго [/green]

    Запознат съм,исках точно това да направя ,но съм цитирал без да искам,човешка грешка.Съжалявам за което!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #203

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Ето клипче: https://www.youtube.com/watch?v=7cMqFPsKs8I
    Не съм го манипулирал

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #204

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    В края на другата седмица май пак ще има рекордно потребление на ел. енергия според Sinoptik.bg Добрич -18*
    Русе -22*, Силистра -21*

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #205

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от Svetste
    Ето клипче: https://www.youtube.com/watch?v=7cMqFPsKs8I
    Не съм го манипулирал
    Ами защо тогава в началото на клипчето ти се появява логото на "DreamWorks" - компанията за специални ефекти на Стивън Спилбърг? И откъде се взеха белите мечки, пингвините и ескимосите в кадрите навън?...



    Майтап, пошегувах се.
    Браво за клипчето! Хубав климатик щом така добре топли в подобен студ

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #206

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от buki1
    В края на другата седмица май пак ще има рекордно потребление на ел. енергия според Sinoptik.bg Добрич -18*
    Русе -22*, Силистра -21*

    Провървя ни със сибирските "жеги", особено когато са предречени от синоптик.бг...http://news.gismeteo.ru/video.n2?item=63400136971

    Студовете излезли от счупения сибирски хладилник ще продължат и през февруари...

    Такива като:
    Синоптиците казаха...
    Синоптиците предрекоха...
    вече сме ги чували.Вие от Варна очаквайте "ново включване" на зимата във вашия регион около 5 февруари...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #207

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Как бе,синоптиците казаха че това били последните студове за тази Зима като този,миналия понеделник щял да бъде най-студеният за сезона ден....до колкото може да им се вярва.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #208

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирс&#

    Edi1 Карай табличките една по една, стр.24 режим на отопление ,темп. в помещението 20 С, външна 7/6, вентилатори на високи, за твоята машина 37- 39 С.

    " P.S. Сега погледнах сервизното.Не съм специалист а само ползвател, но доколкото можах да разбера, на стр.35 е показата диаграмата на термозащитата на вътрешното тяло.Има няколко варианта на цикъла, но сваля оборотите на компресора при достигане на 56 градуса вътре."
    Да но това е температура на кондензация/тръбен датчик/, а темп. на изходящ въздух е поне 8 градуса по ниска.

    При темп. 20 и по висока може ли да се пусне на ХАЙ ПАУЪР?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #209

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Може, беше на 22 настроен и толкова в помещението, когато го пробвах, но го държах само около 5 минути, защото стана много горещо.Аз затова казвам, че не съм специалист, може да не съм разбрал таблицата.Я някой по-запознат да почете сервизното и да разчете точно диаграмите и схемите, ако му се играе.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #210

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Това,което мога да кажа е ,че първо е добре да погледнете пика на тези машини.После да се отчетат условията,при които работят и мисля,че спорове от подобен род ще бъдат излишни.Няма да напиша,че в 30 куб.м с изолация с 20ZG-S постигам без особени затруднения 27-28С,при пик 4.6 кВ,а тук говорим за 6,1 кв,пък и леко понамалял ,заради студа.
    И не мисля,че това са единствените машини,които могат да постигнат това,просто chacho ги е настъпил както трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 20 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе