Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 287

Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #46

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    И към нас го дават към -15, -20 в неделя и понеделник, дано само да не духа ледения вятър от Сибирско.Ама не ме притеснява, и трите ми машини са работили на такива близки температури.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #47

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Ето какво чудно време дават в следващите дни в Добрич! Направо Маями бийч!



    Струва ми се че при -22С климатика става напълно излишен и една духалка ще свърши повече работа?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Зависи от климатика

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #49

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    одеве слушах по радиото, тази сутрин близо до силистра (не помня точно кое градче беше) измерена температура - 22*

    ето и линк към една статия потвърждаваща това - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=468616

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #50

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Зависи от климатика
    Hitachi RAS/RAC D14EH2. При това 3 броя. С днешните -11C геройски се справят без особен напън, при абсолютно черна външна пита - то къде ти влага да остане във въздуха при този мраз. Но едно е -11, друго е -22! Подготвил съм си две духалки и падне ли под -15C направо ще спра климатиците. Иначе вероятно е да работят на пълна пара и едва да докарват +19C вътре. Което само ще ги амортизира иалишно.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #51

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Не е оправдано да ги спираш, после трябва да чакаш плюсови температури, за да ги включиш - иначе е опасно.
    Аз на -15° вече съм тествал моите няколко зими, днес също - никакъв проблем. Горещ въздух излиза и от двата, без да си дават много зор (т.е. под или близо до номинала).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #52

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    бе на колко ги държите тез климатици че чак горещ въздух внимавайте да не разтопи пласмасата само

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #53

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    3 дена вече в търговище е под -10 градуса през деня за сега няма проблем панасоника само кадето по често размразява без да има лед по питато но май е нормално това ще чакаме -25 в понеделник да видиме какво ще стане

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #54

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Здравейте.От това лято се сдобихме с 3 климатика и трите са един модел Fujitsu ASYB 09 LDC - 2бр и Fujitsu ASYB 12 LDC - 1бр.За лятото е ясно,че нямаха проблем.Не знам дали има нужда сега,тези дни, да им бая нещо. От Плевен съм и малко ме плашат тези идващи температури. Ако може да ми обясните до колко градуса могат да издържат и какво става после след тези градуси.Трябва ли да ги намаля например на 17-18 градуса,че да могат да се справят.По принцип ги държа на 20-21 градуса. Изобщо има ли нещо, с което да мога да им помогна (дано да няма нужда) или какво да направя за да не им преча повече.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Единственото, което можеш да направиш, е да забравиш за бутона за изключване и да стоиш на топло под тях. Не ги мисли - големи са, сами се оправят!

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #56

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Добре, някаква температурна граница имат ли? В книжката им пише -15,ама тайничко се надявам да не е така.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #57

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Днес колко съм псувал и съм се молил. Към 18:00 часа ненадейно спря тока. Погледнах външната температура която в това време беше около -10 градуса и си помислих, че верният ми Haier (HSU 09H03/H DBP) който не беше изключван откакто захладня повече никога няма да включи докато не стане пролетно време. За мое щасатие задуха горещ въздух бързо след като от Е-он подкараха тока

  16. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #58

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Те климатиците че ще видят зор, ще видят, ами хладилникът ми каква работа изобщо има да се включва в оная вледенена кухня айде кажете ми.

  17. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #59

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Той не е луд хладилника, че се включва, ами стопанинът му, че изобщо му подава ток...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #60

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от DidiStaneva
    Добре, някаква температурна граница имат ли? В книжката им пише -15,ама тайничко се надявам да не е така.
    В момента не мога да намеря книжките на моите, но си спомням че пишеше че при голям студ навън, тоест под -15C e добре да се ползва допълнително отопление. И това което не си спомням е: дали да се намали температурата на климатиците за да не се товарят излишно, или изобщо да се спрат.
    Тук виждам мнения, че било опасно да се спират и пускат в минусови температури. Аз за първи път го чувам, а вече съм го правил без проблем.
    Това за спирането и пускането не се ли отнася само като превантивна мярка да не спираш климатика когато е целият обледенен отвън и после така да го пускаш? Почти съм сигурен че е заради това и в такъв случай ако няма грам лед по климатика - не виждам логическа причина да не може да се включва и изключва в голям студ.

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Те климатиците че ще видят зор, ще видят, ами хладилникът ми каква работа изобщо има да се включва в оная вледенена кухня айде кажете ми.
    Сигурно си обръща режима на отопление за да предпази продуктите от замръзване
    Майтап, ама и аз си държа включен един почти празен малък хладилник в остъклена тераса, където сигурно е около нулата. И не го е срам - продължава да се включва и изключва, а то вътре в него май вече е по топло от навън

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе