Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 287

Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #61

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Проблем винаги можеш да си създадеш ,стига да искаш.

    roumen68 - "Тук виждам мнения, че било опасно да се спират и пускат в минусови температури. Аз за първи път го чувам, а вече съм го правил без проблем.
    Това за спирането и пускането не се ли отнася само като превантивна мярка да не спираш климатика когато е целият обледенен отвън и после така да го пускаш? Почти съм сигурен че е заради това и в такъв случай ако няма грам лед по климатика - не виждам логическа причина да не може да се включва и изключва в голям студ."

    Няма връзка с това дали е обледен или размразен,има връзка с температурата на маслото и на помещението ,което отопляваш.А че си го спирал и е тръгнал нищо не означава - следващия път може и да не тръгне...
    При температури около и под нулата е "здравословно" да живота на компресора да НЕ се изключва ,а само да се намаляват градусите ,ако не е нужен.Има доста модели с подгряване на маслото,но истине ли стаята после трудно се стопля ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #62

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    ...При температури около и под нулата е "здравословно" да живота на компресора да НЕ се изключва ,а само да се намаляват градусите ,ако не е нужен.Има доста модели с подгряване на маслото,но истине ли стаята после трудно се стопля ...
    Идеята ми е при t под -15С да ползвам алтернативно отопление в същите помещения където са и климатиците. Една 2 KW духалка тогава изглежда много по на място от мъчещият се на високи обороти компресор на климатика (при инверторните) без голяма полза от работата му.

    После моите климатици са с индикатор, който на всеки 200 часа работа светва за да подскаже че е време за чистене на филтрите. Досега ги спирах за да направя почистването.
    Да разбирам ли, че в голям студ навън даже и при това почистване не трябва да ги спирам, а само да намаля градусите?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #63

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Румене,то като ги спреш за едно почистване на филтрите компресора на климатика не може да истине толкова ,че да му замръзне маслото ,споко

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #64

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    До 1 час няма да изстине ,не го мисли толкова...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #65

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирс&#

    Mоя "Darel" го спирам и пускам и нямам грижи вече 4-та година.
    Вечер го пускам - сутрин го спирам. Снощи незнам колко градуса беше навън ама си духаше доволно топло от него.
    През деня в тази стая няма никой - не виждам смисъл да върти ток ей така.
    Мидеята ми в другата стая е по същия начин тя вече 3г и половина пак така.

    аз ли нещо правя или съм късметлия

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #66

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    В офисите имаме 2бр. Fuji 12ки конвенционални 9 годишни, не помнят денонощна работа, от сутрин - до вечер. Никога не са ни предали и дори вчера при минус 14 отлепиха и за 2 часа темп. в стаите беше 25 C°.
    Може и да е нормално може и да не е, просто нощно време се спира тока.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #67

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    rkk,процедурата със спирането и пускането я практикувам вече 4та зима с домашните конвенционали и няма проблем със замръзване на маслото.Колко се скъсява живота е друг въпрос.Аз лично не съм виждал климатик да не стартира поради замръзнало масло.Вие със Ванко и Велев сте с голям стаж-кажете каква машина и при какви условия сте имали със замръзване на масло.
    Румен,ако мислиш,че духалка ще топли при -15гр.по-добре от климатика-много се лъжеш.Да не говорим,че и на макс ,климата е по-икономична,помисли кои клими са с консумация 2 и над 2кв и за какви помещения.От личен опит-пробвал съм 60-62кубика да топля с духалка и 2,5кв маслен радиатор при -10,-15гр. и не се справят на он/оф,а на максимал.Това помешение обаче го топли 12ска и то конвенционална.И защо хората дават сума ти пари за клими и то за отопление,като има духалки за по 10-20лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #68

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    johny01, няма спор че климатика няма да надхвърли консумация малко над 1 KW. Въпросът е, че отдаваната вътре температура е в зависимост от околната температурата при външното тяло. Затова се смята, че под -15С климатика става просто неефективен. Спомням си една думичка от инструкциите (които още не мога да ги намеря) за ползването при много ниски температури, а тя е WEAR - износване. Тоест при зверски студ излишно си износваш климатика с компресор на макс. обороти, тогава е по-добре да се включи допълнително отопление.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    ...И защо хората дават сума ти пари за клими и то за отопление,като има духалки за по 10-20лв.
    Всъщност вчера си купих духалки по 12 лв от Кауфланд именно заради идващият сибирски студ. Да ги ползвам някой и друг ден и после да забравя за тях като се върнат нормалните температури.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #69

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    в Шумен сутринта беше -14° ,в момента -10° .. Панасоника взех да му чувам скролчето как се форсира топлят си климите ,електромера сложен на Фуджитсуто от началото за сезона ( ще дам данни за средна консумация за сезона като свърши) показва моментна консумация към 600-800 вата ,Саньото сякаш най леко понася студа ,но пък топли малко помещение и има доста голям за мощността си топлообменник .Прави ми впечатление че и 3те размразяват честичко ,но питите им са чисти не знам що размразяват над -10 не правят така

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #70

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Всеки сам си решава,ама то тогава да не пускаме телевизора за дълго,да не си караме колите,да не бием жените .За мен техниката е да служи,ако някой и бае-негова си работа.За мен отличен показател е разлика изходящ-входящ е 35гр.,30 е много добре,25 става и ако падне на 20гр,бих се замислил да го спра,ама няма да го направя,щото пак ще се справя по-добре от духалка.Падне ли под 20гр.-спирам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #71

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    roumen68, май те прекръстих на Румен

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #72

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Гасете ги и ги пускайте като е така студено и ще си постудувате като скине компресора. Вчера съм свалил един инвертор от такова пускане сега ще си помръзне икономиста докато дойде компресор. Компресора изобщо не тргваше след нагряване тръгна но трака като картон по спици на колело.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #73

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Е-е-е,Велев,на -20гр. както е при вас (бррррр,става ми студено само като си помисля),няма спирачка,не само заради компресора,ами после и огънче по средата на стаята трябва да се кладе,че да се стоплиш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #74

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    абе вие за каф студ ми говорите бе кой е от североизточна българия тука дето пише за голям студ вие -2 ,-3 градуса за голям студ ли го имате че толкоз ги спрягате тея тараляшници

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #75

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Ти къде видя -2,3. Във центъра на Варна беше -11 в 14 часа, във Владиславово и Виница сигурно -15, а Деан да ти каже колко е в Русе
    http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/2...nite_putishta/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе