Страница 62 от 102 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1528
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #916

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Честито,машинката е страхотна!Пожелавам ти със зраве да си я ползвате,дълго и безавариино

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #917

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Честито radozdravo -ще се увериш в солидната и качествена изработка-няма да има пукане на пластмаси,и други паразитни шумове,а и струята почти няма да се усеща-много е комфортно,ще се увериш и сам.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #918

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от radozdravo
    Здравейте,
    както обещах и малко повечко имформация за модела климатик избран от мен.
    Голям сладурчо е! Честито и от мен. Ще се изненадаш приятно на какво е способен Тошо Джапонски .

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #919

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Здравейте!Ето ,че и на мен ми се наложи да правя първия си избор за климатик втора употреба.Имам нужда от помощ! Ще се радвам,да я получа тук.Първо за помещението-около 16 Квадрата,къща,северно изложение,2 външни стени,прозорец (3 крила дърво),тавана е плоча.Без изолация.Казаха ми да се ориентирам към 12-ка.И оттук нататък-мъгла Доста изчетох от този форум,но не мога да се ориентирам,кое ще е най-добро за мен.Бюджета ми е 1000 лв.Нещо за тези пари? Ориентировъчно на кои варианти отговарят в Казанлък- Sharp AY-N22SC-900лв., Toshiba RAS 255ED 700 лв.,National CS-254TB-660 лв.,Sanyo SAP-KD25T-700 лв. Това са вариантите,които разгледах.Ако имате по-добри предложения-моля!Щесе радвам,да ми помогнете да избера нещо подходящо.Моделите,които съм изброил са за ориентир откъм цена.Отворен съм за предложения.Мерси предварително!

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #920

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Привет mo4o -то хубави са ти казали 12ка,но от изброените няма такава.Работата при теб е сериозна-в смисъл къща,север,стара дограма предполагам,без никаква изолация=големи топлозагуби.Не можеш ли първо малко от малко да сложиш нещо по тавана и външните стени(изолация),че какъвто и да сложиш-всичко топло ще бяга на вън.И от там големи сметки и не до там топло,а и машината ще се напряга-все ще е силна струята.Иначе за мен ти трябва поне от 3,6kw.и нагоре номинал.Имат го 25ци,но топ моделите им и евентуално 28ци.И не гледай да са по нови,а да имат мощност-ще ти трябва зимата.
    А от изброените модели нищо не ме грабна,а и са доста слаби за твоите условия-ако беше апартамент,и с някаква изолация-може би саньото,но при теб сега не.А и Пловдив ти е близо,ако няма избор при вас-те и от там зареждат де.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #921

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Привет и на теб!Ами,Sharp-a имаше 3,6 kw номинал.Иначе,за другото си прав.Мисля да изолирам стената съвсем скоро с 10 см стириопор.Тавана догодина,може би.Можеш ли да ми препоръчаш нещо,което би ми свършило работа.Има избор тук,но може би си прав,че от Пловдив ще е по-добре.Но преди да стигна в Пловдив,трябва да знам какво да търся и къде

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #922

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Шарпа е 22ка,не може да има номинал 3,6kw. в никакъв случай-нещо си объркал в случая.Иначе потърси на лични във форума ceco bojkov и Aleksandars (за Пловдив става въпрос)да видиш с какво разполагат в момента -успех.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #923

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    3.6 kW е при 2° този шарп...но сигурно така са му казали.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #924

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Благодаря на всички за положителните отзиви и информацията за модела и помоща при избора. Аз също искам да споделя инфото което открих в мрежата и да споделя с вас, предполагам ще е полезно и за други съфорумци в перспектива.
    YDR-ката ще се монтира в близките няколко месеца тогава ще кача и снимки от монтажа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #925

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Ровил си,чел си radozdravo -това е добре-мерака е голяма работа.
    Ето ти и номера на орг. дистанционно WH-F1Y,да си пускаш плазмата и йонизатора със здраве.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    9
    #926

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    След разговори и препоръки от Сашо ,капарирах National CS E251A .Стаята е 20 квадрата панел. Благодарности ! Монтажа ще е на 19.10.2011. Моля за технически подробности за дистанционното и климатика.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #927

    Re:Втора употреба климатици - част 2


    Модел: 2001~2002 година/Made in Japan/100V
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.5 kW (0.6 ~ 3.4), 8540 BTU (2050 ~ 11600)
    Консумирана електроенергия: 455 W (75 ~ 780)
    COP: 5.49 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.6 ~ 6.1), 12290 BTU (2050 ~ 20820)
    Консумирана електроенергия: 635 W (75 ~ 1360)
    COP: 5.67 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.4 kW, 15020 BTU
    Консумирана електроенергия: 1200 W


  16. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #928

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от magi1997
    След разговори и препоръки от Сашо ,капарирах National CS E251A .Стаята е 20 квадрата панел. Благодарности ! Монтажа ще е на 19.10.2011. Моля за технически подробности за дистанционното и климатика.
    Колега машината е хубава, наскоро сложих и аз такава самоче 28 в 30 кв.м. за скромните 1060 лв. с монтажа. Бързо стопля и за сега работи On/Off.
    Подържана температура 23 гр.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #929

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    Здравейте. Сложиха Тошо ( 281PV ). Забавно, наистина външното тяло не мога да кажа кога работи, дори и нощем когато е тихо и се надвеся от прозореца не го чувам, обаче вътрешното е като трифазна ярмомелка. Или заради това са се отървали от него в Japan още млад и зелен на 1-2 годинки или в БГ някой го е поизтърбушил за нови чаркове. Като намеря време ше си поиграя с отверката. Май не беше лесно да се изкара турбината. То и да я изкарам, едва ли ще стопля коя триеща се част не е наред. Ще снимам.

    П.П. Още веднъж благодарности на Сашо за качествения превод.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #930

    Re:Втора употреба климатици - част 2

    kalcheff1 ,човече,тия твои истории все нямат щастлив завършек, за разлика от на Хитър Петър,но и ти им помагаш май?...Или отиваме по правилно, към Марко Тотев с тия твои каръци?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 102 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5300
    Последно: 02-05-24, 19:05
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе