Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    shadou242 проблема ти не е с климатика, а с търговеца, подобни кретени продават и нови медеи. Булхес от край време са известни мошеници в региона.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #17

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Много ме е жал за такива хора които са излъгани и то на това иначе мизерно време, но и те си имат вина.Какво им пречи да идат, да запишат модела който са си харесали и да питат тук.А не да купят и после да питат.Винаги съм се чудил на такива хора. С извинение без да обиждам никого.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от shadou242
    Благодаря на всички които писаха и ми отговориха.От тая фирма /НИКОГА НЕ КУПУВАИТЕ ОТ Булхес ООД/много им се иска да ме замотаят ма утре съм решил да ида до комисията за защита на потребителите и да напиша една молба.Дано те ми помогнат защото с две деца и при тая криза сам си изгорял с 700лв.
    Пиши как са се развили нещата и дано тръгнат в благоприятна за теб посока-успех!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Абе, и аз не знам вече какъв съм - би следвало да съм ХИТАЧИСТО-ДЖЕНЕРАЛО-ТОШИБИСТ.Това метро-незнам какво си /не го зацепих/, ама добре звучи
    и за edi1 да зацепи:
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...BE%D1%81%D1%82
    ах този Кasap.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Аха, ясно ама нещо малко се различавам от определението.Вече хич не съм млад, пък и с другите признаци съм доста скаран

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #20

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Стига бе! Човека реве, Вие му омазахте темата! Засрамете се

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #21

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Здравеите отново на всички.Вчера пуснах молба в комосията за защита на потребителя, дано те ми помогна,ззащото тия не ми вдигат телефона па и неам време да тичам до Пазарджик.Иначе много ми хареса вашия форум,само тука не бех навикан да гледам какво съм купувал и ред други глупости.Още един път благодаря на всички отзовали се.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #22

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Пак казвам-дано да се оправят нещата за теб shadou242 .А тези от ''твойта'' фирма,мисля,че и магазин нямат от доста време а само складовата база в ''Топливо"-така ли е?А преди няколко години и в Пловдив имаха магазин даже.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #23

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Не се коси, във вашия край, комисията работи- проверено лично! Ако дадеш и подробности по жалбата тук, или на Л.С. ще е и по лесно да ти дадем и повече напътствия.Успех!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Според мен комисията няма да направи нищо защото уреда - климатика работи тоест няма основания за претенция. Това че е по малък от необходимото и не успява да прави повече от 20градуса не е основание за жалба ще кажат че това си е избрал и помещението е студено и не успява да стопли.
    Много странно е че в закона за защита на потребителя пише така : (3) Потребителска стока е всяка движима материална вещ, с изключение на вещите втора употреба - обект на публична продажба, когато потребителят е имал възможност да участва в продажбата.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #25

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    с изключение на вещите втора употреба - обект на публична продажба, когато потребителят е имал възможност да участва в продажбата.[/font]
    Не съм юрист но според мен тук се има в предвид стоки продавани на търг. Примерно банката прав търг за да си събе парите от някой - ако това дето си го взмеш от търга не работи то не си защитен от закона

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #26

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Велев пишеш глупости....А именно ти като търговец трябва да си поне прочел веднъж....

    Нали точно за това е оплакването бе, Велев, защото климатика не може да отговори на това да затопли помещението при положение,че фирмата която го е продала го е консултирала ( клиента не е длъжен да знае какво иска, и да разбира от БТУ, 40,20 тинтири минтири...) освен, ако в гаранцията не е написано,че клиента изрично иска този модел,въпреки че не отговаря на стандартите. Щом клиента се оплаква че не топли, 1 ще се разгледа причината за това( в случая недостатъчна мощност) , после, ако клиента си пази и бележките (офертите )който търговеца му е дал, ще е още по лесно( да се види че това е чисто и просто възползване от незнанието- в други държави това е измама!- особено ако пише за какво помещение и за какво се иска.После клиента иска да се стопли, но сега тези ще му предложат по висока цена за нов по голям- клиента може да се откаже - защото това вече е изнудване! Сега ако няма и касова бележка - а само гаранционна карта - + още 2 х.л. за нарушаване и на този закон... честито на печелившите Бухали.... да не гадаем, нека клиента да си каже какво къде кога....

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #27

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от shadou242
    Преди 10тина дни си монтирах климатик втора ръка,като за целта поръчах от една фирма и съвета им беше да си монтирам климатик 12000бту.
    Мисля че точно в ЗЗП е записано,че Клиентът има право да получи всичката нужна му информация за стоката,която иска да закупи.Също така подаването на неверна информация от продавача към клиента с цел продажба също е наказуемо.Пък дали продавачът го прави умишлено или от незнание не може да бъде оправдание за подвеждането на клиента.

    Казали са му на човека да си взема 12-ка...е аджеба защо тогава му продават 7-ца???

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #28

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Казали са му на човека да си взема 12-ка...е аджеба защо тогава му продават 7-ца???
    Защото номера минава и на никой не му дреме. Колко от недоволните клиенти стигат до КЗП? Дали има 5%? Божа работа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #29

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    как да пресметна BTU на даден климатик разбрах че се умножава киловати на отопление или охлаждане по 3,41 ама номинала или максимума на климатика, защото и тук в Русе някои фирми се мъчат да продават деветки за дванайски.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от branko
    как да пресметна BTU на даден климатик разбрах че се умножава киловати на отопление или охлаждане по 3,41 ама номинала или максимума на климатика, защото и тук в Русе някои фирми се мъчат да продават деветки за дванайски.
    Еми то така според мен няма да стане( не пресмятането).Те пак могат да си те излъжат.
    Записваш марката и модела на климатика и след това с Гугъл и в този форум проверяваш дали това което са ти "дали" като капацитет за климатика отолителна/охладителна мощност е вярно.Има две възможности:
    1/Вярно е-съответно може да продължиш с тази фирма нататък;

    2/Не е вярно:
    А/Лъжат умишлено само за да ти вземат парите
    Б/ нямат си представа и си измислят.

    И в 2-та случая на точка 2 тази фирма не са твоите хора>ориентираш се в друга посока и отново проверяваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 09:18
  2. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 18:03
  3. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 15-11-11, 23:50
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 11:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 08:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе