Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #31

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    branko, номиналните мощности на климатизатора при 7° (тези по табелка), умножаваш по 3.413 и получаваш колко BTU е машината при дадените параметри.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #32

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Поредния ужилен от некоректни търговци на климатици втора употреба.До кога ще им търпим простотиите,елате в Пловдив да видите какви интересни табели са поставили на климите.Имат много интересен начин на формиране на мощноста в Btu,направо уникална!22-ра машина става 12-ка според коефициента на трансформация.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304760720[/time]_________________________________________________

    Ако някои иска компетентно мнение по въпроса може да се обърне към Aleksandars.Винаги точен и коректен

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #33

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Лично моето мнение, че машините трябва да се представят по този начин (пример с конкретна машина), независимо дали са втора употреба или не.


  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #34

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Абсол. съм съгласен с теб

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #35

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    как става така че климатик санио SAP-ZK25X марка която аз много уважавам с номинал 2,5 го водят за 12 ка сигурно при температура на въздуха 7гр. е този номинал , и фуджицу 12лсс номинал 4 или 4,2 не помня точно пак е 12-ка, и при -15 гр. номинала на саниото сигурно пада на 60 процента как този климатик ще се справи със стая от 60куб/м.Това санио според мен не е 12ка а 9-ка.Не гарантирам че съм прав,именно поради този факт не съм привърженик на климите предназначени за японския пазар въпреки че са със голям коп и са много надеждни но много фирми лъжат или не знаят за какви кубични метри стават тези клими.Моля споделете мнения.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #36

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.


    Бих го препоръчал в помещение до 50 m³, при условие, че няма големи топлозагуби.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #37

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Честита 9-ка

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #38

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Благодаря за инфото на Александър много ценни съвети дава и винаги са точни,предстои ми и покупка на климатик за хол 20кв/м и се колебая дали да не сложа именно това санио само че имам едно дърто куче нео там на фреон 22 работи безупречно на толо и студено от 8 години и не ще да сдава багажа пък и гори ток като калорифер ама на есен мисля да го сменя с този модел на санио ама или фуджицу малко се дърпам от тези 100волтови машини имали резервни части ако нещо стане с тях защото то е техника няма начин някой ден да не се повреди пък и имам познат който изгоря с мицубиши за 1800лв едвам се оправи да си вземе парите защото не можяха да го оправят.Вече имам един панасоник те 09нке и искам маркова машина и за хола. Дайте съвет.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #39

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Еми съвета трябва да има ценови диапазон все пак...?????

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #40

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Ами като има фирми, които целят само продажба, а не се замислят за поддръжката но това което предлагат, нормално е да има хора които се "опарват". Спираш се на фирма, която си е директен вносител на такава техника, която сама си поддържа машините и им извършва сервиз. Колкото до твоето помещение, по добре се спри на следващата модификация - SAP-ZK28X. Не знам какво ти е точно помещението (от гледна точка на изложение, вид строителство, изолация, дограма и т.н), но по добре ще е да помислиш върху този модел. разликата в цените е минимална, така че не мисля че е в случая решаващ фактор. Също така, от значение е и сумата която си приготвил - спрямо нея, може де се подберат и други модели.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #41

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    За съжаление в Русе мисля че няма фирма вносител на такава техника има два или три магазина които взимат 100в. машини от Варна и Пловдив има и нови има и втора употреба няма голямо разнообразие, аз не съм ходил във Варна скоро там има повече фирми които предлагат 100в машини лятото ще ида на гости на племенничките ама да го купя от там пък в Русе не знам дали ще се навие фирма да ми го монтира че и гаранция да даде. Помещението е панел,пвц дограма югозападно изложение среден апартамент общо взето топло е жилището няма да отварям към други помещения мисля че 9 с номинал 3 - 3,4 ще свърши работа.Ако има някой от Русе който има климатик на 100в да напише откъде го е купил кой го е монтирал и отзиви.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #42

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    branko, тази, тази и тази фирми предлагат 100 волтови климатизатори и имат партньори в Русе. Може да питаш и deian, който ти е градски и има такава машина. Успех

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #43

    Re:Проблем с климатик втора ръка.Помогнете.

    Цитат Първоначално публикувано от branko
    ама да го купя от там пък в Русе не знам дали ще се навие фирма да ми го монтира че и гаранция да даде.
    Задължително ,като купуваш климатика гледай да ти е с валидна гаранция,особено ако го монтира друга фирма- да е оторизирана от продавача,за да не попаднеш в някой филм-техника е знаеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Дилема за японски климатик втора ръка.
    От Dreamer30 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-13, 10:18
  2. Питане за ресийвър втора ръка
    От zorbata във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 06-10-13, 19:03
  3. Покупка на пералня втора ръка
    От tatul във форум Бяла техника
    Отговори: 18
    Последно: 16-11-11, 00:50
  4. Каска за мотор втора ръка
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-07, 12:08
  5. въпрос за 21" втора ръка...
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-03, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе