Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 147 от общо 147

Избор на климатик, среден/висок клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #136

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Мда - и при мен се получава същото с мощността - реално гледам че машината ми харчи между 300 и 400 вата на час тази зима (доста топла е до сега но това е друга тема...) - ако го сметна с коефицент 3 (че на фуджицу КОП-а не му е силната страна още повече като работи около минимума си) излиза че до сега отдаваната мощност е около 900-1200 вата...
    По всичко си личи че и аз съм се презапасил с мощност (май излишно) но основното предимство на това е че за сега климатика работи "уекичко" и е сравнително тих. Така че най добре почни с това "на мен каква мощност ми трябва" и след това гледай машините...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #137

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    При тази топла за сега зима, трудно може да се направи заключение, каква мощност ти е необходима, зависи много и от помещенията.Затова е хубаво да се знаят и топлозагубите.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #138

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от wizard2000bg
    1. Доколкото аз съм запознат няма как да програмираш самопочистване по време на работа. Има начин да активираш опция, когато спреш климатика от СТОП бутона(停止) да не се изключва веднага, а да премине в режим на самопочистване и когато е готов да се изключи сам.

    2. По отношение на плазма, йона и аспирацията - има главен бутон 空気, от който се стартира цялостна филтрация(плазма+йон+аспирация). Обаче... има опция, от която можеш да деактивираш аспирацията да се пуска от този бутон. Тогава при натискането му се включва само плазма и йон. За самата аспирация си има отделен бутон(換気) в 4 режима: ауто, слаб, среден, силен.

    Лично на мен не ми допада постоянното включване на плазма и йон. Пускам ги за двайсетина минути вечер преди лягане.

    За т.нар. екстра мога да Ви споделя, че е една пълна измислица как да Ви се вземат парите. Ще поясня и защо. Тази аспирация изсмуква въздух от помещението през елементарен маркуч. Сетете се сами в едно помещение от около 100 кубика каква роля ще върши въпросната екстра и каква един широко отворен прозорец за 2-3 минути. Може би има резон ако при изкарването има и вкарване на свеж въздух отвън, но това вече е друга бира и цените също са други. Тук идва момента с шума - самото извеждането на въздуха ми лази по нервите, а си представям ако едновременно с това се включи и вкарване...алелееее

    Моят съвет при покупка е следния: проучете добре за какво ще си дадете парите и дали има смисъл да ги хвърляте на вятъра за неща, които няма да използвате. Чета тук във форума колеги, които са броили по 6-7 000 лв. за японски машини, а не знаят как да им ползват екстрите.

    Ще завърша с цитат на един приятел(той си знае): УМНАТА !!! Ако не - РУСАТА!!!
    1. Аз си мислех, че има възможност за самопочистване по време на работа (поне при PDR-а), но най-добре е Сашо да се включи и да сподели. След 1 натискане на СТОП бутона започва самопочистваане, след 2 натискания климатика спира (стендбай).

    2. Да и при мен 3-те режима за пречистване на въздуха се пускат/спират от един бутон. Сега си поиграх малко и изключих аспирацията, става от бутон МЕНЮ и предпоследното подменю, сега вече дразнещия шум от аспирацията няма да го има вече


    Това което съм оцветил ако се отнася към мен бих казал, че малко по малко свикнах с ДУ и работата с него и в много редки случаи вече ползвам превода му (когато пускам/спирам нещо което досега не съм използвал-например сега като изключих аспирацията ), той японския език никак не е лесен

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Определено е доста труден избора на климатик при такива класни машини(Шарп T25SX,U25SX,National CS-367XB,Toshiba 225GDR,Daikin S28JTRXS,пък и Sanyoto(EX)ако дочакам да се появи отнякъде).За това и се интересувам от всякакви неща като механизъм на аспирацията и дали вкарват въздух отвън,топлоотдаване и КОП при 0,компресори,топлообменници и т.н.Дребните детайли(и не чак толкова дребни)са важни за избора при такива равностойни и изпипани машини.Едно нещо ме тегли към Дайкина,останал съм с впечатлението,че от всички клими най-много запазва топлоотдаването,дори води с доста на останалите,проблем беше само високата консумация най-вече при повишаване над номинала,но точно този Дайкин консумира под 2кв за 7.7кв макс(при останалите е г/д същата картинка)
    Абсолютно в същата ситуация/дилема като твоята бях по времето, когато аз избирах климатици. И при такива изравнени като възможности и екстри машини наблегнах на фирмата от която да купя климатиците (монтажа не ми беше допаднал на 100%, но пък бачкат идеално, пу да не им е уроки), това е много важен момент освен избора на климатик и sunmanbg е споменал за това. И да добавя още нещичко, гледам постоянно се взираш и наблягаш на максималното топлоотдаване и консумация, това са пикови мощности и едва ли някога климатика ще ги достигне при правилно оразмеряване.
    От всички, които си набелязал аз бих взел в следната последователност:
    1. Саньо ЕХ22/28Т - заради ниския минимум и defrost режима.
    2. Шарп U25SX - страхотния дизайн.
    3. Дайкин 28JTRXS - Ururu/Sarara.
    4. Тошиба 225GDR - само суперлативи за *DR сериите им, но на хартия това е климатика с по-ниски показатели от другите.
    Някъде между тях е и Панасоник 229ХВ, който ти предложи Сашо

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #139

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Гледам максималните мощности,защото при падане на температурите,те са важни.Също така никога не се знае кога може да се преместим на нова квартира и какво ще е помещението там.От таблиците и сравненията,които съм виждал останах с впечатление,че Дайкин запазват най-много топлоотдаването с падането на температурите,но повечето им модели имат много висок минимум и висока консумация,докато S28JTRX е друго нещо,нисък минимум,висок максимум,ниска консумация,да не казвам голяма дума,но предполагам,че е най-добрия климатик от 90% от климатиците под 7 градуса,ако е запазил типичните плюсове на марката Дайкин,а и екстри има всякакви+идеалния за мен номинал.След него се нарежда Шарпа U25SX(за Национала нямам инфо).Тошибата ГДР големия и плюс в момента е ниската цена,само това може да ме накара да избера нея.
    Саньото просто го няма никъде,размишленията върху него са излишни,щом го няма наличен никъде,само EX36T в термо клима има цена.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #140

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    4. Тошиба 225GDR - само суперлативи за *DR сериите им, но на хартия това е климатика с по-ниски показатели от другите.
    Някъде между тях е и Панасоник 229ХВ, който ти предложи Сашо
    Може би тук е момента да споделя, че ако трябва отново да избирам машини ...... бих пазарил моите тошковци AGAIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Не знам кво му стана на малкия(225GDR), но от както писах, че не се справя добре, определено влезе в ритъм и ме спечели като потребител .

    Извинете ме за спама, но...
    НЯМА НИЩО ПО-ДОБРО ОТ *DR сериите на TOSHIBA !!!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #141

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Гледам максималните мощности,защото при падане на температурите,те са важни.Също така никога не се знае кога може да се преместим на нова квартира и какво ще е помещението там.От таблиците и сравненията,които съм виждал останах с впечатление,че Дайкин запазват най-много топлоотдаването с падането на температурите,но повечето им модели имат много висок минимум и висока консумация,докато S28JTRX е друго нещо,нисък минимум,висок максимум,ниска консумация,да не казвам голяма дума,но предполагам,че е най-добрия климатик от 90% от климатиците под 7 градуса,ако е запазил типичните плюсове на марката Дайкин,а и екстри има всякакви+идеалния за мен номинал.След него се нарежда Шарпа U25SX(за Национала нямам инфо).Тошибата ГДР големия и плюс в момента е ниската цена,само това може да ме накара да избера нея.
    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    а Дайкин S28JTRXS и Национал CS-367XB са по 2599лв
    Дааа, като по-висока номинална мощност Дайкина е най-подходящ, особено след като има вероятност да смениш "палатката" с по-голяма след време и ще е добре да имаш повечко мощност. Дайкините с висок минимум са за Европата, този е за Японията
    Чак сега видях на каква цена си намерил този Дайкин (където съм го видял е с цена ≤3000лв.) и ако не си объркал нещо цифрите, грабвай го и спирай с всякакви дилеми кой да бъде, нали и ти в последно време клониш към него.


    wizard2000bg май "малкия" нещо се е наплашил да не го смениш с някой друг(а) негов(а) брат(сестра) и е влязъл в правия път

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #142

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от wizard2000bg

    Не знам кво му стана на малкия(225GDR), но от както писах, че не се справя добре, определено влезе в ритъм и ме спечели като потребител .
    Щом е влязъл в'' ритъма Шакадъм'' е добре-все пак е от топ серията на Тошиба,и е красавец,но да не е,че слънцето напече тия дни? И аз търся нещо подобно,или да се върна към модели от предходните години-ветераните изпитани в битки със зимата?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #143

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Чудесна спам-тема се получи... Ма дано поне сме били полезни на "Избиращия". Предвид темповете на развитие, май ще трябва да анализираме и характеристиките в режим на охлаждане...

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #144

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Чудесна спам-тема се получи... Ма дано поне сме били полезни на "Избиращия". Предвид темповете на развитие, май ще трябва да анализираме и характеристиките в режим на охлаждане...
    На практика така се получи,на тия 9 страници,се ''претупа'' целия форум почти и се концентрира най-важното като информация, готово за консумация(не ,че не могат още теми да се ''засегнат'').Но нали затова са форумите,а и на следващите избиращи да е от полза.Би трябвало izbornaklimatik да е предоволен,или да е от конкурентен форум и да ни'' препитва''или ''разработка на военните'' .
    Остава да ни покаже и какво ще вземе,след избора...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #145

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Гледам максималните мощности,защото при падане на температурите,те са важни.Също така никога не се знае кога може да се преместим на нова квартира и какво ще е помещението там.От таблиците и сравненията,които съм виждал останах с впечатление,че Дайкин запазват най-много топлоотдаването с падането на температурите,но повечето им модели имат много висок минимум и висока консумация,докато S28JTRX е друго нещо,нисък минимум,висок максимум,ниска консумация,да не казвам голяма дума,но предполагам,че е най-добрия климатик от 90% от климатиците под 7 градуса,ако е запазил типичните плюсове на марката Дайкин,а и екстри има всякакви+идеалния за мен номинал.След него се нарежда Шарпа U25SX(за Национала нямам инфо).Тошибата ГДР големия и плюс в момента е ниската цена,само това може да ме накара да избера нея.
    Саньото просто го няма никъде,размишленията върху него са излишни,щом го няма наличен никъде,само EX36T в термо клима има цена.
    Тъй-като съм пристрастен по отношение на Шарпа, бих искал да отбележа че в случая са поставени на везните 28-ца Дайкин и 25-ца Шарп. 28цата на Шарп по нищо не отстъпва на Дайкина:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #146

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Този izbornaklimatik, купи ли си климатик? Тя зимата е към своя край!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #147

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Този като го гледах колко се куми, представям си ако трябва жена да си търси.... по кое ли ще я сравнява

    айде да му дам малко за размисъл още - направи ми впечетление, препоръчаните м2 от производителя помещения - спрямо големина на климатика - изводите оставям на вас. И понеже съм пристрастен към моя си боец 405ПДР, гледам тук параметрите на показаните - леле колко са зле!ми то моя покрива параметрите на 50-ка а копа му е в единия случай по добър дори....а става дума за машини с разлика 6 години - явно много са напредничави шарп и дайкин към тогавашният период може би трябва да им изнесем малко бг специалисти - да им обяснят функцията копи- пейс т

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 15:36
  2. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  3. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  4. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе