Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 147

Избор на климатик, среден/висок клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #31

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    http://prikachi.com/images/630/2835630T.jpg значи тук лъжат,като пишат,че Митсубиши и Тошиба Дайсекай са с двойно роторен компресор,а за 09LDc пише само "DC роторен"
    На снимката в първия пост ясно се виждат двете гърбици на оста. Снимкана е от сервизна документация, а сервизната документация я има във форума.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #32

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Приема се,че е двойно роторен компресора.Остава мощностите да се видят при 5 и 0 градуса са важни.Под нулата рядко ще пада температурата при мен.Другите модели,които още са сред вариантите са Sharp AY-XP12GHR,Sharp AY-XP12FR,Sanyo SAP DK28T,SAP DK36U както и Chofu 0929PVXU

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #33

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Aма Jackas -видя ли какво пише веднага под снимката-че няма връзка с текста по горе!Потърси още литература,но да незабравяме,че днес е ''Ивановден''и трябва да се полее,за здраве на именниците.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #34

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Aма Jackas -видя ли какво пише веднага под снимката-че няма връзка с текста по горе!Потърси още литература,но да незабравяме,че днес е ''Ивановден''и трябва да се полее,за здраве на именниците.
    Значи за мое здраве ..хубаво е,че се създава дискусия,аз се съглаасих вече,че е двойно роторен компресора,а то ще се окаже,че все пак не е : )

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #35

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от izbornaklimatik
    Приема се,че е двойно роторен компресора.Остава мощностите да се видят при 5 и 0 градуса са важни.Под нулата рядко ще пада температурата при мен.Другите модели,които още са сред вариантите са Sharp AY-XP12GHR,Sharp AY-XP12FR,Sanyo SAP DK28T,SAP DK36U както и Chofu 0929PVXU
    Ако можеш да намериш SAP DK28T вземай го бързо преди да са те изпреварили и друго не търси.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #36

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ако можеш да намериш SAP DK28T вземай го бързо преди да са те изпреварили и друго не търси.
    Защо точно този климатик смяташ,че е най-добрия?Пише че има йонизатор и УВ,вярно е,нали?Щото вече на мн грешни информациии попадах.И знаеш ли при спад на температурите какво става със КОП-а му?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #37

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Човече ако някъде си намерил този климатик нов на прилична цена не се чуди и минута ами го вземай и после ще ми благодариш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #38

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Човече ако някъде си намерил този климатик нов на прилична цена не се чуди и минута ами го вземай и после ще ми благодариш.
    Питах те някой въпроси,не отговори.Други потребители казаха,че Дженерала е най-добър,после ще се появат такива,които ще кажат,че Шарпа или Чофуто са най-добри.Ако можеше всички да казвате поне по-един минус на конкурентите ако не друго щеше да е добре : )

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #39

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Мисля че другите са го подминали просто защото смятат, че няма да го намериш нов, както мисля и аз. Иначе другите посочени в поста ти могат само да му да му козируват.

    цък тук, но почти съм сигурен че го нямат.


  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #40

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Aма Jackas -видя ли какво пише веднага под снимката-че няма връзка с текста по горе!Потърси още литература,но да незабравяме,че днес е ''Ивановден''и трябва да се полее,за здраве на именниците.
    Погледни самата снимка и по точно в горния и край /модел климатик/ ASU9RLQ това е абревиатурата на климатика за USA. Компресора е същия. Серия Z........нещо си. По късно ще се разровя.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #41

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Мисля че другите са го подминали просто защото смятат, че няма да го намериш нов, както мисля и аз. Иначе другите посочени в поста ти могат само да му да му козируват.

    цък тук, но почти съм сигурен че го нямат.

    Ти май не си видял първия ми пост : ) точно там ги намерих и в един друг сайт D 28U който обаче е със същите параметри като DK28T.А аз смятам,че още не са се появили "феновете" на Саньо за да го подкрепят като изтъкнат качествата му

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #42

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    D 28U също е много добър, питай Деян. Дано се появат феновете на марката и да те убедят тази нощ, защото ако не го направят и наистина го има някъде нов и на прилична цена може да те изпреварят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    43
    #43

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Въпроса с избора на климатик измежду тези остава,но искам да питам и дали някой знае откъде може да се закупи или поръча Sanyo EX22T или в краен случай EX28T

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #44

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    За 12LDC мога да ти дам следното мнение.
    1. Външното тяло е сравнително шумно. Особенно като се форсира компресора се усеща. За сметка на това мощноста му е според мен сериозна като за 12-ка.
    2. Вътрешното пука и се чува "преливането" на фреона като включва и изключва (ако е почивало по дълго и пластмасите са се охладили). По време на дефрост се чува. На няколко пъти съм се будил от него... но пък аз спя леко последно време (преди 5-6 години не можеш ме събуди - сега се будя много лесно).
    3. Вътрешното тяло е доста тихо когато потдържа температурата - при мен до сега все работи на ниски обороти и през деня не се усеща че има климатик в стаята (верно има 2 PC-та)
    4. От време на време се чуват някои странни звуци от турбината като че ли - но това е като легна да спя и в стаята стане доста тихо (аз съм на високо и в тих квартал така че след 12 е като в мъртвило). Имам чувството че тия звуци са свързани с температурни промени в вътрешното тяло.
    5. Дефроста му е добър - поне при мен за сега се справя доста добре. Прави дефрост сравнително рядко (3-5 часа може би и повече) и като цяло ако питата е чиста дефроста е кратък а ако има скреж е от 10-15 мин. Разбира се има и изключения - суха пита а дефроства по 15 мин. Не мога да му хвана спатиите още

    Като цяло е "приличен" климатик - може би за тия пари може да се вземе и по-добра машина но причината да се насоча към тази марка е препоръка от приятели/роднини.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #45

    Re:Избор на климатик, среден/висок клас

    Виж в темата климатици Саньо отговор 864,865 се споменаваше нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подов Daikin или стенен климатик висок клас ?
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 19-02-15, 15:36
  2. Избор между Panasonic и Philips 3D LCD от среден клас
    От kirooooooviva във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 20:49
  3. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  4. Актуални дънни платки и процесори за тях от среден и висок клас?
    От Popkaro във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-09, 20:48
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе