Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Колко мощен климатик да се вземе?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Не, климатика си работи без проблеми, просто и аз стигнах до извода, че не е достатъчен за помещението. Гледах Ururu Sarara с номинал 3.6KW, на книжка всичко е много хубаво, но във форума четох малко противоречиви мнения, което ми се стори странно за машина струваща близо 3000 лв. Мисля да погледна и Mitsubishi, Toshiba. Голямата питанка е дали да се вземе по обикновен инвертор за 1500 1700 лв или да се заложи на нещо по-хубаво и два пъти по-скъпо. Като правя груба сметка за икономия от ток нещата идват на кантар.
    Взимай ето това докато все още е 1800лв с монтажа.
    Ако искаш може и това за 500лева отгоре.

    Тошибата ще даде икономия в сравнение с дайкина, но не очаквай да е повече от 10-15лева на месец и то най-студените зимни месеци(декмври-януари и февруари).

    Махни ги тея сарари-те са по 2800лв, че и нагоре избиване там няма каквото и да правиш, а може да се окаже, че са слаби било защото наистина са такива било защото големите топлозагуби провокират чест дефрост зимата.


    Дайкина бих го определил като "груба сила"-топли и консумира, тошибата бих я определил като "техничност и мощност" -комфортно топлене подчинено на логична икономия.


    Няма какво да се чудиш.

    П.П.: Нещо предпоследното ми изречение горе е "Ала dkolov" ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #32

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Така обиколих малко и имам няколко въпроса

    1. В един магазин ми препоръчаха това http://www.splitservice.eu/klimatik/...al%20inverter/ заслужава ли си 500 лв отгоре ? Екстрите които най-много ме вълнуват са самопочистване и интелигентното око
    2. Каква е разликата между FTX и FTXS ? Например FTXS50G и FTX50F. Сигурно първия е по-добър но това е заключение направено само на база цена.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Аз не знам FTXS да има самопочистване. Има модели на които пишат, че имат самопочистване, но това реално е подушаване на топлообменика след работа! От тези които знам да имат реално самопочистване са General-Fujitsu Nocria и Toshiba Daiseikai 5. Тоест ако се целиш в TOP класа се загледай натам.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Така обиколих малко и имам няколко въпроса

    1. В един магазин ми препоръчаха това http://www.splitservice.eu/klimatik/...al%20inverter/ заслужава ли си 500 лв отгоре ? Екстрите които най-много ме вълнуват са самопочистване и интелигентното око
    2. Каква е разликата между FTX и FTXS ? Например FTXS50G и FTX50F. Сигурно първия е по-добър но това е заключение направено само на база цена.
    НЕ си заслужава.Интелигентното око го има и FTX50GV.

    Mega +1


  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #35

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Да, сега поогледах форума за Nocria и Daisekai 5 а дори и 6 виждам на добри цени. Май между тях двата ще е избора. Единственото ми притеснение е Nocria-та да не дойде много силна за помещението. Остава да намеря добра цена във Варна, понеже всичките хубави оферти за са София а ме съмнява да дойдат специално за един климатик до Варна.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Nocria-та има много нисък минимум, което ти решава проблема. Ще мърка на "ниски" само а когато има нужда може да я засилиш и да печеш месо на нея

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #37

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Да уточня гледах Nocria 14 която по каталог я дават за 35 кв. отопление. Моето помещение е около 25 квадрата, но имам загуби. 25кв. x 2.5 m = 62.5 кубика по 70 вата на кубик идва 4375 вата. Нокрията я дават 6.0 kw номинал. За това се позачудих.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Да уточня гледах Nocria 14 която по каталог я дават за 35 кв. отопление. Моето помещение е около 25 квадрата, но имам загуби. 25кв. x 2.5 m = 62.5 кубика по 70 вата на кубик идва 4375 вата. Нокрията я дават 6.0 kw номинал. За това се позачудих.
    По-горе беше писал, че е 27кв.м.

    В твоя случай бих сложил дайсекай 5 или 6-та серия 13-ка.

    Не че дайкин 50-ка няма да е комфортно и ще топли приятно, но дори за мен ми се струва много 50-ка дайкин в 25кв.м.По-добре ще е тошиба 13-ка дайсекай 5-та(с прахово самопочистване) или 6-та серия, който е мощен колкото 50-ката на дайкин.

    Който и от двата дайсекая да избереш няма да сбъркаш-и двата ще са по-икономични от дайкина 50-ка а и комфорта ще е по-голям.

    П.П. Хубаво Нокрия 14-ка(няма да имаш проблеми с отоплението с нея), но ми се струва и тя малко прекалено за 25 кв.м.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #39

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    13-ка Toshiba Daiseikai, пък 3, 5 или 6 ти си избери, всички са перфектни!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #40

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Първия път мерих на око. Сега вече отворих проекта и погледнах точната квадратура, да не стават грешки Нокрии 12-ки няма ли ? Видях външното тяло на 14-ка. Оставя впечатление за нещо солидно.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #41

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Първия път мерих на око. Сега вече отворих проекта и погледнах точната квадратура, да не стават грешки Нокрии 12-ки няма ли ? Видях външното тяло на 14-ка. Оставя впечатление за нещо солидно.
    Има японки, но ти бръкват яко у джоба. Ето ти една fujitsu-nocria-z28v

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #42

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB
    Да, сега поогледах форума за Nocria и Daisekai 5 а дори и 6 виждам на добри цени. Май между тях двата ще е избора. Единственото ми притеснение е Nocria-та да не дойде много силна за помещението. Остава да намеря добра цена във Варна, понеже всичките хубави оферти за са София а ме съмнява да дойдат специално за един климатик до Варна.
    Много важно монтажа да е направен от читава фирма , в малките градове не са много такива фирми които да работят с всички марки . Например при мен в Пазарджик немога да намеря добра фирма която да ми достави Toshiba , затова се спрях на Nocria .

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #43

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Например при мен в Пазарджик немога да намеря добра фирма която да ми достави Toshiba , затова се спрях на Nocria .
    Техностил с поръчка не искат ли?-че вярно не предлагат тошиба,не знам по кви причини.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #44

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Техностил с поръчка не искат ли?-че вярно не предлагат тошиба,не знам по кви причини.
    Имах проблеми с тях с другият климатик и повече нищо няма да купя от тази фирма.Най малкото което мога да кажа за тях е че са некоректни .

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #45

    Re:Колко мощен климатик да се вземе?

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Имах проблеми с тях с другият климатик и повече нищо няма да купя от тази фирма.Най малкото което мога да кажа за тях е че са некоректни .
    Може-нямал съм никакви взаимоотношения с тях,просто съм се отбивал на приказка,и съм виждал,че пазаруват от тях-пък и съм по 100v. клими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  2. Отговори: 11
    Последно: 19-06-08, 00:05
  3. Отговори: 5
    Последно: 22-12-07, 14:11
  4. Колко се пести с инверторен климатик?
    От Loreta във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 07-08-07, 11:36
  5. Колко е живота на един климатик?
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-07, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе