Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #16

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Посочената 35-ца ще ти дойде малко малка.FTYN 50 е конвенционален, но е изпитан през годините, с него проблем няма да имаш.
    Благодаря ти за бързите отговори. FTYN ще топли ли? Влагата край морето как ще му се отрази? И не напразно щом не е инвертор, значи ли ще ще трябва да го спирам и пускам и няма ли да са ми високи сметките с него ако го оставям включен или...?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Ще топли.В темите за ДАЙКИН има писано доста, може да разгледаш.Зимата се оставят машините да работят постоянно, тогава е комфортно, а и е добре за машината.Ако го изключваш, ще имаш по-високи сметки, защото ще догонва голяма температурна разлика, а иначе само си поддържа.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #18

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ще топли.В темите за ДАЙКИН има писано доста, може да разгледаш.Зимата се оставят машините да работят постоянно, тогава е комфортно, а и е добре за машината.Ако го изключваш, ще имаш по-високи сметки, защото ще догонва голяма температурна разлика, а иначе само си поддържа.
    Сега ще погледна. Интересно, бяха ми казали, че обикновенните не инвертори не се оставяли да бачкат постоянно. Само инверторите

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Сбъркали са, през зимата всичко се оставя да работи, само се намаля температурата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #20

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    И двата ли са инвертори? Сега от една фирма ми казаха, че за помещението ми 33 кв / измерено е чисто-без никакви мебели/ и FTX 35 на Дайкина ставало? Да им вярвам ли или FTYN 50 е избора?
    Не вярвай!По горе ти казаха, че имаш нужда от климатик с около 6кв номинал! С два FTX35 може, ама с един...всъщност за твоето помещение най-разумно е точно с два климатика!По бързо ще се отопля и ще е по равномерна температурата. Ако паричките стигат само за един, то FTYN 50 е по разумния избор според мен ,пък и излиза че е по скоро инвертор - https://forum.setcombg.com/index.php?topic=41899.0 Като цяло има и доста оплаквания от FTX серията.
    пс.Леле то що нещо се изписало докато и аз се изкажа

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #21

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    [quote=smoky ]
    Не вярвай!По горе ти казаха, че имаш нужда от климатик с около 6кв номинал! С два FTX35 може, ама с един...всъщност за твоето помещение най-разумно е точно с два климатика!По бързо ще се отопля и ще е по равномерна температурата. Ако паричките стигат само за един, то FTYN 50 е по разумния избор според мен ,пък и излиза че е по скоро инвертор - https://forum.setcombg.com/index.php?topic=41899.0 Като цяло има и доста оплаквания от FTX серията.

    Този FTYN го няма /така поне ми казаха от няколко фирми в БУРГАС. Предлагат ми модел НИПОН мисля? Някакви мнения за него?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    Благодаря, но работата е там, че дори да събера 100-ина лева повече пак нещо не се връзва сметката защото искат и 150 лв за монтажа. Тази фирма която препоръчваш. Така ако поставя въпроса 1400 - 1500 лв с МОНТАЖА дали ще се намери нещо??
    Дайкина 50-ка е най-добре откъм обслужване/сервиз и гаранция така, че е ако можеш да събереш 1500лева+150 лева монтаж добре.


    Ако са ти много парите, колкото и да не препоръчвам предназначени за японския пазар(не защото не ги харесвам, а заради сервиза в Бг), може да пробваш ето тази тошиба http://japanclima.com/products/TOSHI...52d3653DR.html със сигурност ще ти свърши работа, максимума и е 8.1квч в режим отопление.

    Има и сервизно но е на нихонски език http://www.toshiba-living.jp/manual....&fw=1&pid=7696 Яка клима, ще те грее като първак цяла зима ...

    Може да пробваш и това, но не съм сигурен, че ще смогне да те отоплява http://japanclima.com/products/MITSU...52dSFX28H.html ето линк към японския базар http://translate.google.com/translat...%26prmd%3Divns .Все пак мицубишито ми се струва по-добро от тошибата 365G на сайта на джапан клима.

    друго което си струва е ето това http://japanclima.com/products/MITSU...52dAX40HS.html

    Другата ти възможност е да се свържеш с Aleksandras
    от форума и той да ти намери нещо.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #23

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    LEGAL, виж тук FTX50 е на добра цена спрямо други фирми. Линка, който ти е даден за FTYN50 пише че е изчерпан, а на други места е за 1400лв. и вече не си заслужава на тази цена, по-добре е FTX50, който също струва толкова.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    Сега от една фирма ми казаха, че за помещението ми 33 кв / измерено е чисто-без никакви мебели/ и FTX 35 на Дайкина ставало?
    По-далече от тази фирма .

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #25

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с м

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    По-далече от тази фирма .
    Само с Дайкин ли за апартамента? хола ведно с кухнята е 33 кв само с него ли ще се топлят добре. За цена до 1400-1500 но с монтажа друг няма ли да ми свърши работа? нищо не казахте за Нипон? що за климатик е това?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #26

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    нищо не казахте за Нипон? що за климатик е това?
    Кой е казал, че това е климатик?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    158
    #27

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Кой е казал, че това е климатик?
    Казаха ми, че щял да топли помещението ми /Нипона/. Ок, други няма ли за тази цена и тази квадрртура?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #28

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Ами по принцип има, но трябва да минеш на японски климатизатор, втора употреба.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    LEGAL, драсни на САШО на лични да ти предложи нещо, няма да сбъркаш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #30

    Re:Препоръчайте ми климатик за около 1200-1300 лв с монтажа - БУРГАС

    Цитат Първоначално публикувано от LEGAL
    FTYN ще топли ли? Влагата край морето как ще му се отрази? И не напразно щом не е инвертор, значи ли ще ще трябва да го спирам и пускам и няма ли да са ми високи сметките с него ако го оставям включен или...?
    FTYN50 i FTX50 са с абсолютно същите показатели. Ако искаш разгледай спецификациите им. Ще те топли и охлажда без проблем край морето. И аз съм край морето. За сметките не се притеснявай!
    Разликата между FTX и FTYN е че първия има тих режим на вътрешното тяло и окото, което включва икономичен режим 20 минути след като няма никой в стаята. Когато купувах моя FTYN разликата беше 200 лв с FTX. Мисля, че взех един от последните. После чух други фирми, че са свалили цената на FTX.
    Според мен който и модел да вземеш няма да съжаляваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте ми ISP в Бургас
    От Dale Agsby във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 7
    Последно: 10-12-14, 15:02
  2. Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв
    От InternetZombie във форум Мобилни устройства
    Отговори: 52
    Последно: 13-08-12, 04:26
  3. Моля препоръчайте ми LED 40-42" за около 1000-1200 лв.
    От mbialkov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-12, 00:00
  4. Отговори: 9
    Последно: 16-01-12, 01:05
  5. Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв
    От donibrasko във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-11, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе