Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 60

ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #31

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от qwerty123
    Ами то в Бъргас реално са някой път 4-5 студените дни, някой път въобще няма (говорим за -15 и по-ниски). Аз знам, че пада мощността при ниски външни температури, но заслужава ли си човек да се презастрахова заради няколко дни? Няма ли все пак да удържи фронта един клима примерно с номинал 3,6-4кВ а макс 5-5.5кВ? Толкова ли бързо ще замине - след няколко дни работа на макс?

    Аз казах, че не е проблем да му се помогне с някоя духалка за най-студените дни - все си мисля че тока който тя ще изгори за няколко дни умножено по да речем 5-7 години няма да е повече от колкото разликата в цената на следващ по мощност модел от същата серия (гледам все топ моделите на Шарп, Тошиба, Фуджицу и Дайкин)

    Друг вариант е по-мощен клима (за да има презастраховка), но не от топ моделите - обаче все ми се ще да не е така (парите колкото и да са заделени не мога да ги увеличавам много)
    В диапазон от 2300-2500лв имаш възможност да избираш измежду чудесни машини:
    Toshiba 13SKVP; Toshiba 13PKVP; Sharp U25SX

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #32

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Шарпа го дават 2,8кВ за отопление номинална мощност - не е ли малко?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #33

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Шарпа е японска машина и е друга бира от европейките модели. Има високо максимално топлоотдаване и е върхов модел. Ако можеш да го вземеш направо го грабвай.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #34

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от qwerty123
    Шарпа го дават 2,8кВ за отопление номинална мощност - не е ли малко?
    По-принцип е малко, но....стаята ти има много добра изолация, вътрешен апартамент е с югозападно изложение, имаш обособен кухненски бокс с други ел. уреди, които също ще излъчват някаква топлина макар и малка. Но най-добре за климатика ще говорят Сашо (той вече се изказа ласкаво за 25-цата), bekata и има още един съфорумник с този климатик, но забравих кой беше.
    Аз също съм със 100 волтов климатик с данни при отопление 0,2-3,2-7,3kW почти нямам външна изолация, защото стаята (20кв.м./52куб.м.) по-скоро се води вътрешна, а вътрешна не съм и правил и откакто го ползвам на отопление (Октомври), работи под номинала си при зададени 23-24 градуса вътре, външни имаше -10/-15 градуса макар и за ден-два.

    ПС: Ако имаш някакви притеснения и съмнения за Шарпа ориентирай се към Тошо 13SKVP или 13PKVP.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #35

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Ако сравняваме директно шарпа и тези тошиби кое е за предпочитане:
    1. RAS - 255GDR SUPER DAISEIKAI - 2649 лева с монтаж
    2. RAS - 221PDR SUPER DAISEIKAI - 2999 лева с монтаж

    И друго да питам - защо RAS - 255GDR е по-евтин от RAS - 221PDR, а е с малко по-висока мощност и едва 0,03 по-нисък COP?
    А да ви попитам и какво представлява аспирацията при тези модели на тошиба и генератора на кислород?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #36

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    RAS-255GDR е модел от 2006 година, а RAS-221PDR е модел от 2009 година.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от qwerty123
    Ако сравняваме директно шарпа и тези тошиби кое е за предпочитане:
    1. RAS - 255GDR SUPER DAISEIKAI - 2649 лева с монтаж
    2. RAS - 221PDR SUPER DAISEIKAI - 2999 лева с монтаж

    И друго да питам - защо RAS - 255GDR е по-евтин от RAS - 221PDR, а е с малко по-висока мощност и едва 0,03 по-нисък COP?
    А да ви попитам и какво представлява аспирацията при тези модели на тошиба и генератора на кислород?
    Аз съм за Шарпа ако ги сравняваш с тези 2 Тошиби, а и цената изобщо не е за пренебрегване на Шарпа. Между другото тази бургаска фирма са кожодери, 221PDR лятото го купих за 2690 с монтажа, а 281PDR за 2990 с монтажа.

    Аспирацията, когато работи вдига повече шум и изкарва само въздуха навън и маркуча му е с диаметър около 3см., сам можеш да си направиш преценка колко е ефективно, лично аз съм я изключил заради шума.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #38

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    gnf - препоръчай някоя бургаска фирма дето работи на сносни цени и е с добро обслужване
    Ако знаеш и коя е водещата така да се каже за Бургас в продажбата и сервизирането на климатици на 100В предназначени за Япония ще съм благодарен ако споделиш

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #39

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    qwerty123, SHARP AY-U25SX-C запазва 4,6кВт максимална отоплителна мощност при 2*С външна температура и на практика на отопление е 12-ка!
    Най-добре е, ако има възможност, климатика да се монтира така, че въздушната струя да се движи по дължината на стаята. Но при всички положения, в тези 22м2, с този климатик спокойно ще се размотаваш по къс ръкав и боксерки, аз съм така цяла зима!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #40

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    абе то така запазва запазва ама в съседната тема ми казват че не мога да сложа 28-ца в 17м2 стая - и ми счупиха смятанките наголямо.

    https://forum.setcombg.com/index.php...,43635.32.html

    има в документацията на климата има за колко квадрата е предвидена - едни странни квадрати - не знам как смята японеца ама изглежда го прави по-правилно от нас.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    За SHARP AY-U25SX еstqwerty макар и 25ца ти казаха,че при 2° има 4,6kw. а SANYO SAP-ZK28X макар и по голям 28ца има3,3kw. при 2°- от там идват твойте чуденки.Не е много логично на пръв поглед,но де факто е така,по ''малкият'' доста надвишава по големият - затова се гледа при 2° как е,и затова има различни класове и от там различни цени при климатиците.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    ами малко не мога да го хвана защото те и тоя шарп го дават за същата малка квадратура до 13м2 - въпреки тези 4 квата.
    защо не му пишат че става за по-голямо помещение?
    тия 4 не са ли максимума му на 2 градуса ? защтото като номинал го дават да е 2.8?

    сори че питам но искам да го разбера защото бях тръгнал да купувам клима и накрая дори след цялото четене и ровене пак щях да набутам парите навятара.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #43

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    estqwerty, ако трябва да се равняваш по японския стандарт и визираме въпросния модел на Шарп, то производителя препоръчва за отопление на помещение от 18 до 23м2 SHARP AY-U40SX.
    Този климатик има номиналната отоплителна мощност 5,0кВт и максимум 9,4кВт и мисля, че в твоите 22м2 би те издухал от стаята angel!
    За добро или лошо реалността и стандартите в България са доста по-различни от тези в Япония!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #44

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    bekata : за 40-ка шарп не е ставало дума в темата !!!

    по горе се препоръчва шарп 25-ца сложена в стаята в апартамента от първия пост който ако не се лъжа е 24м2.

    защо препоръчвате машина визирам вече "въпросния" шарп 25 от по-горе която според спецификациите и картинката която си постнал не е предвидена за повече от 13м2 ???

    гледам го и този коефицент който е при 2 градуса - айде може да е някакъв ориентир до каква степен пада мощността на климатика но само по него също не ми се връзва - никой не избира климатик по това колко ще даде на максимум - дали е на 2 дали е на 7 градуса.

    това с татами-тата ми стана ясно - но никой тук не е препоръчал машина която да отговори на тях.
    дори и шарпа 40-ка си е даден за топлене на 22м2 - прости са японците които са правили машината и не са сметнали както трябва? ей това не мога да разбера.

    значи аз със моята 50-ка /подписа/ в моя хол от 27м2 не съм преоразмерил машината според японците?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #45

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    estqwerty, bekata ти препоръчва 25-цата, защото ползва такъв в помещение доста по голямо от 13 кв. метра и машината работи под номинала си и се справя отлично.... Ето ти снимка на неговата машина (надявам се bekata да не се разсърди, че публикувам снимка от неговото жилище)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 20:23
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе