Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 60

ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #1

    ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Здравейте,

    доста почетох от форума по моя въпрос и реши и аз да попитам конкретно с параметрите на помещението което искам да климатизирам.
    ето 2 схеми:
    http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1298232173h.jpg
    [img width=800 height=493]http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1298232173h.jpg[/img]

    http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1298232454b.jpg
    [img width=800 height=493]http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1298232454b.jpg[/img]

    Първата е схема и квадратура на апартамента, а втората е как ще бъде обзаведена дневната.
    Дневната искам да климатизирам (като тя е заедно с кухненския бокс и общо правят около 24 квадрата), като вероятното средство за отопление на спалнята ще е конвектор.
    Както се вижда на схемата апартамента е вътрешен, дограмата е ПВЦ, тухла с външна изолация е цялата кооперация. Апартамента е на 1-ви жилищен етаж.

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    qwerty123 не пишеш на какви градуси обичаш да стоиш,но повече киловати няма да са ти излишни за 24м².Аз бих заложил на по мощен от тази ''Сарара'' 28ца.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    не много големи градуси - 20-22.

    основното което ми хареса при тоя модел е че чисти (незнам от първа ръка де - само чета инфо в нета) замърсения въздух в стаята и контролира влажността (което пак по инфо от нета означавало по комфортно затопляне и охлаждане) - а аз сам малко асматик и по-добре ще ми е на чистичък въздух.

    гледах и други модели - много имат филтри от титаниев апатит дето уж и той същата работа трябва да върши.

    Другия вариант за мен е FTX50GV и пречиствател на въздух пак от Дайкин - MCK75GVM, но то пак идва за същите пари двете колкото е другия, а и тоя пречиствател само овлажнявал - не изсушава ако е голяма влажността.
    Ако знаете някой подобен модел от друга марка и подобна цена моля да ми предложите.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    здравей - би трябвало да стигне - 28цата по принцип ако сложиш по 50вата на кубик ще се върже ще ти трябват 3квата - чр бачка малко над номинал но пък и ти тази ниша за кухнята ще я напълниш със шкафове.
    все пак си и на първи етаж и си дърпа хладно надолу ако не се ползват помещенията. може да погледнеш следващия модел - 42-ката но пък с нея ще се презапасиш доста което е добре за студените дни. зависи в коя част на бг-то си? как са зимите при теб?

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Доста колеги писаха,че се повлияват благоприятно за астмата от плазмените филтри и йонизаторите-може би да се насочиш в тази посока.Не знам за астмата с кой въздух е по комфортно,но почти всеки отоплителен уред малко или много исушава въздуха та по скоро ще ти трябва овлажнител,ако държиш на това.
    погледни това:
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...msz_muz_fd35va
    и

    http://v-clima.com/prod.php?id=toshi...er-daiseikai-5
    или:

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #6

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    От бургас съм,

    Тука зимата не е много студена - има няколко дни по принцип на година, които са по-студени, но не ми е проблем да пускам в тях и някоя духалка да му помага на климатика.
    Иначе 42-ката е не малко парици отгоре - някъде към 500 лева е горница. под мен е гараж но е правен с изолация на тавана му.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Още един глас за Тошиба 13PKVP.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    qwerty123 DAIKIN 5OGV е малко смешно да се сложи в 24м2 .
    Аз съм на същото мнение като на колегата gnf - Тошиба 13PKVP.
    Но и този ще се справи отлично: http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._12_ldc_plazma


  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Още един глас за Тошиба 13PKVP.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #10

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Аз малко се разколебах за сарара-та - четох темата на друг съфорумец, който има 2 броя от него и на двата дало дефект флаш стриймъра след 3 месеца работа, а в темата му и друг човек, който има същия климатик имал проблем със стриймъра.

    Тошиба-та е с малко по-високи мощности от дайкин-а и на мен също ми харесва. А фужи-то което сте предложили много ли е по-зле от тошиба-та и при тошиба-та струва ли си разликата от почти 1000 лева спрямо фужи-то
    Къде в Бургас ще ми препоръчате да ги търся (коя фирма у нашенско работи съвестно и при монтаж и при сервиза по-нататък)?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Разликата си заслужава, имам и двете машини, но 09-ка и 10-ка, но ІІІ серия.Топлят си перфектно и двете, но ТОШО е друга работа.Двойнороторен двуцилиндров компресор, огромни топлообменници, изключително тихо външно тяло и никакви проблеми с дефроста, който е доста по-интелигентен от ДЖЕНЕРАЛА, топли зверски и при -22, до толкова е работил при мен.Не пукат пластмаси и т.н.Отделно като изработка ТОШО е доста по-напред с "материала".Това са най-важните неща според мен за един потребител.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Накратко и 2-та ще те топлят без проблем,и 2-та имат екстри и 2-та са икономични.Ако бях аз щях да си взема FUJITSU 12LD ,а останалите 1000 лв. щях да ги вложа в нещо друго.Ако не те притесняват финансите скачай смело на TOSHIBA-та.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    а бе заради едно мнение няма защо да се отказваш от сарарата. сигорно има 1 дефектирал в бг.
    и нали имаш гаранции - аз ако дам пари за сарара и тя спре ще живея в офиса на фирмата докато не го оправят.

    все пак от кухнята ще имаш доста влага, ако е нов блока също - и само сарарата няма да се справи ако не се проветрява.

    забравих , и аз ако имах парички бих сложил тошибата. май е най-читавото нещо на 220в пазара.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #14

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Да ви питам и нещо друго - според вас като сравнявате сарарата и тошибата 13PKVP кое е по-добро. Дайкина дали ще има проблеми с дефроста (тъй като писахте че тошибата няма)

    А някой за Бургас да има впечатление коя фирма е най-коректна и при монтаж и при гаранция?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    И двете са добри, трудно може да се прави някаква решителна разлика между двете машини.Не съм чул САРАРА да има проблеми с дефроста, поне във форума никой не е споделял.Въпроса при този избор опира до това, колко пари ти се дават.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 20:23
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе