Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 60 от общо 60

ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #46

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    На криво ли е сложен или така ми се струва, защо няма кабелен канал за тръбите или така ми се струва, грозничък ли е или така ми се струва

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #47

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    На криво ли е сложен или така ми се струва, защо няма кабелен канал за тръбите или така ми се струва, грозничък ли е или така ми се струва
    Да, "накриво" е сложен (защо си мислете, че всички тавани са прави?!), няма кабелен канал защото ме "мързеше" да сложа, а машината е за ценители...

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #48

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    значи той е дал 2 бона и половина за климатик който е предвиден да топли 13м2 и стиснал е палци , не е сметнал нищо и разчита на тази клима - ок при него работи - може да е всичко изолации, съседи, висчко.
    но защо я препоръчвате на други? при следващия няма да работи така както при беката.
    Aleksandars уважавам мненията ти но - специялно този - ходил си видял си мястото препоръчал си и работи -но просто не ми се връзва.
    Кога ще е достатъчно голяма стаята за да не я стопли тази 25-ца шарп ?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #49

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    При япончетата работата стои малко по друг начин.Машини със едни и същи мощности за Европа и Япония нямат едни и същи възможности.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #50

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    estqwerty, както казах и преди, не помня дали беше в тази тема, но такава машина съм е монтирал в помещение, 32 кв. метра, първи етаж над гаражи, на мястото на конвенционален панасоник 12-ка. Тази машина, вече втора зима служи без проблем на собственика си. И мога да те уверя, че не е напъван на повече от 23°~25°. Тези неща ти ги казвам от гледна точка на техник който е монтирал такива машини и знам как работят.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #51

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Сашо,значи този шарп работи,където преди това е мъркал панасоник12ка конвенционален?Това си е страхотна реклама за панасоника щом са на кантар с шарпа,но щом първият се е справял(неизвестно) с тази квадратура-32м² има нещо което се губи от ''пъзела''- силата на Панасоник?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #52

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Сашо,значи този шарп работи,където преди това е мъркал панасоник12ка конвенционален?Това си е страхотна реклама за панасоника щом са на кантар с шарпа,но щом първият се е справял(неизвестно) с тази квадратура-32м² има нещо което се губи от ''пъзела''- силата на Панасоник?
    Някъде да съм написал, че въпросния панасоник се е справял?! Аз никого не искам да убеждавам в качествата на въпросната машина - просто споделям мнение, а който иска може да го асимилира....Все пак, занимавам се с японски климатизатори, откакто почнаха да се внасят в България и съм напълно наясно с техните качества, предимства и недостатъци.
    Между другото, въпросния панасоник, след пълна профилактика, беше монтиран в помещение около 17~20 кв. метра, което се отдаваше под наем.....А дали е жив все още, не знам.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #53

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    и съм напълно наясно с техните качества, предимства и недостатъци.
    Ще споделиш ли нещо за недостатъците (ако има такива) им, че ми и много любопитно

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #54

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ще споделиш ли нещо за недостатъците (ако има такива) им, че ми и много любопитно
    Както тук има ниско бюджетни модели, така и там има. Друг фактор - има определени серии от дадени марки, които си имат специфичните проблеми в електрониките.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #55

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    значи той е дал 2 бона и половина за климатик който е предвиден да топли 13м2 и стиснал е палци , не е сметнал нищо и разчита на тази клима - ок при него работи - може да е всичко изолации, съседи, висчко.
    но защо я препоръчвате на други? при следващия няма да работи така както при беката.
    Aleksandars уважавам мненията ти но - специялно този - ходил си видял си мястото препоръчал си и работи -но просто не ми се връзва.

    Кога ще е достатъчно голяма стаята за да не я стопли тази 25-ца шарп ?
    estqwerty, дадох повече от 2 бона за тази машина и не съжалявам за нито лев от тях! Ти точно това не искаш или не можеш да разбереш! Да оставим този Шарп настрана! Ако не беше той, щях да ти давам пример за Тошиба PDR-това беше алтернативата!
    Понеже не искам да мисля, че съм си изгубил времето в писане тук, а ти не желаеш да погледнеш нещата от птичи поглед, обобщено, квинтесенцията на всичко написано, е желанеито ми да ти дам добър пример, взет от реалността, а не от сервизни книжа, за климатик с определена мощност, отопляващ хол(5.6#3.45#2.6м)без никаква изолация ,и справящ се чудесно с отоплението на стая,подобна на твоята, защото мисля, изолациятя при теб компенсира трите квадрата в повече, но при мен пък вратата на стаята е постоянно отворена. Но както и да е....
    Мисля, че Aleksandars , на когото можеш да имаш пълно доверие, ти е посочил едно чудесно решение, визирам Дайкина 25-ца, като е взел под внимание и твоят здравословен проблем! Той не би го посочил, ако възможностите на този климатик не са проверени в реалността, а точно за това става дума!
    Моят последен съвет е: Научи се да летиш, защото погледът от високо дава най-добрата перспектива! angel

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #56

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от bekata
    Ако не беше той, щях да ти давам пример за Тошиба PDR-това беше алтернативата!

    Мисля, че Aleksandars , на когото можеш да имаш пълно доверие, ти е посочил едно чудесно решение, визирам Дайкина 25-ца, като е взел под внимание и твоят здравословен проблем! Той не би го посочил, ако възможностите на този климатик не са проверени в реалността, а точно за това става дума!
    Защо в крайна смета избра Шарпчо пред Тошо и кой точно модел на PDR?

    А Сашо препоръча Дайкина на qwerty123 не на estqwerty, малко си приличат никовете ама не толкова

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #57

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    221PDR-който виждам, че имаш. Две бяха причините да избера Шарпа - малко по-високия максимум на отопление и дизайн-цвят. Тошибата беше бяла, а аз исках малко шарено! Снимката от Aleksandars е правена в деня на монтажа. Малко след това правихме профилактичен ремонт в хола и с новите тапети се върза идеално!
    Нямах притеснения и за Тошибата, защото предишния климатик в тази стая - DS 22T отопляваше без проблем до -16°.
    Докато пиша, чух че вентилатора на Шарпа спря, поддържал е 23° при задание 22° и сега си пачива! Нвън е 1-2°, прехвърча сняг и времето е пивко!

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #58

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от bekata
    221PDR-който виждам, че имаш. Две бяха причините да избера Шарпа - малко по-високия максимум на отопление и дизайн-цвят. Тошибата беше бяла, а аз исках малко шарено! Снимката от Aleksandars е правена в деня на монтажа. Малко след това правихме профилактичен ремонт в хола и с новите тапети се върза идеално!
    Нямах притеснения и за Тошибата, защото предишния климатик в тази стая - DS 22T отопляваше без проблем до -16°.
    Докато пиша, чух че вентилатора на Шарпа спря, поддържал е 23° при задание 22° и сега си пачива! Нвън е 1-2°, прехвърча сняг и времето е пивко!
    Много смело от твоя страна, но явно си знаеш стаята с какви топлозагуби е Аз не бих рискувал като теб, даже ме притесняваше, че 281PDR ще е недостатъчен за 20кв.м.

    Оспамихме здраво темата на колегата, който се чуди какво става тука. Дано му е от полза тази дискусия

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #59

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    офф
    бях написъл дълъг отговор /въпрос но isp-то ми ме предаде.

    с адаша qwerty123 имаме близки прякори и стават грешки.
    искам да кажа че нямам здравословни проблеми освен повечкото пийване на бира от време на време да чукнем на дърво.

    от всяко нещо в форума дори и безмислените неща се опитвам да подредя по някакъв начин картината в кратуната си.

    наздраве и лека на всички!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #60

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Дойде време да се поставя климатика - избрах Toshiba 13PKVP
    Въпроса ми е някой има ли отзиви за фирма Фрескор Бургас?
    Дават добра цена за климатика заедно с монтаж
    http://frescor-bg.com/manifacture/to...-ras-13pavp-e/
    Ако знаете друга фирма с по-добра цена моля споделете.
    И още нещо - тази фирма дава 24 месеца гаранция на тошибата, а други фирми дават по 36 месеца - колко е е стандартната гаранция на този модел?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 20:23
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе