Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 60

ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #16

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Те и двете са на една цена.

    разширих малко диапазона - дали някой от следните модели не е по-добър:

    1. Шарп AY - U25SX
    http://clima-design.bg/97,ay-u25sx.html

    2. MITSUBISHI MSZ - ZXV228
    http://clima-design.bg/56,mitsubishi-msz-zxv228.html

    3. RAS - 221PDR SUPER DAISEIKAI
    http://clima-design.bg/114,ras-221pd...daiseikai.html

    4. RAS - 255GDR SUPER DAISEIKAI
    http://clima-design.bg/112,ras-255gd...daiseikai.html

    Основните неща които ме вълнуват са в този ред:

    1. Възможно най-пречистен въздух (тъй като съм асматик)
    2. Икономична работа и безпроблемна експлоатация
    3. Цената

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    На сходна цена са 28-цата на ДАЙКИН и 13-цата на ТОШО, но ТОШО е по-мощен.Ако минеш на 42-ката на ДАЙКИН разликата става голяма.Малко са ниски номиналите на посочените от теб машини, не бих ги сложил в 24 квадрата.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #18

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Ти както си тръгнал да избираш, до другата зима може и да избереш. Слагай там нещо и толкоз. Относно въпросите ти- идеално чист въздух не може да имаш, а и не ти трябва. Коректна фирма за монтаж няма. Не забравяй че няма модел и фирма които да не са оплюти. Разчитай единствено на късмета си.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #19

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    IVO-1977 - засега никой не живее в този апартамент тъй като е нов и още е в ремонт. До месец трябва да избера климатика и имам желание и намерение да избера най-доброто за мен, но вашата помощ много ми помага. Друго е като човек пита за неговия случай, а не чете други подобни теми.

    Вярно че е по-малък номинала - за Бургас обаче дали няма да е достатъчен в моя случай - пълна с мебели стая и съответно по-малка кубатура, а и за вътрешен апартамент със югозападно разположение?
    А нали си има и възможност да работи на 5кВ като макс. - макар и с по-ниско КПД то няма да е постоянно, а за няколко студени дни на година (аз обаче сериозно се поотказвам вече от дайкина, защото не бях съобразил че минимума му хич не е нисък).
    Незнам и аз - на мен пари не ми се дават въобще, ама няма как - трябва да се дадат и като е тръгнало да се дават търся най-доброто за парите си.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Машина се избира по номинал.При ниски температури пада и топлоотдаването - да речем с 50% при -15.На този максимум не може да работи дълго време и не е добре за машината.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    не 28-ца или 35-ца ти трябва за стаята - 22 и 25 ги забрави или ги слагаш в някоя спалня.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #22

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    qwerty123, ако високия минимум на модела за европейския пазар те притеснява, то тогава по добре ще да се замислиш за 100V-я вариант. Ето сам се убеди в неговите спецификации. Нарочно съм ти показал този модел, защото съм убеден, че ще ти свърши работа за твоите условия.

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #23

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    За Бургас "Клималоджик", имат и сайт.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #24

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ето сам се убеди в неговите спецификации. Нарочно съм ти показал този модел, защото съм убеден, че ще ти свърши работа за твоите условия.
    Сашо-направо ме хвърли в размисъл.Показателите на ''Урурото'' на отопление са същите,като на моя Национал,който е в стая 12,2m² и не бих го сложил в повече от 15m²,a в 24m² не бих си и помислил.То вярно,че Бургас е друга България и му е добре изолиран и вътрешен апартамента...ама?Кажи какво ми е убягнало в този ред на мисли?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #25

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Нищо не ти убягва, но аз без проблем бих заложил тази машина...А и разликата между твоята машина и тази на цифри може да е минимална, но в като работа е друго нещо. Ще ти дам пример с Sharp AY-U25SX монтиран в 32 кв. метра и машината работи без проблем вече втора зима....И отоплява без грешка! Преди това в това помещение имаш конвенционален панасоник. - някаква 12-ка....

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #26

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Погледнах Шарпа-има идентични параметри и интересно,че го дават за отопление до 18м²-поне при първата отворена страница.За 32м². освен да го толят добре от всякъде за да се получава-имам познат в блок,който преди не се отопляваше с нищо(само от съседите) и беше 18-19°... :rolleyes:

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #27

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Погледнах Шарпа-има идентични параметри и интересно,че го дават за отопление до 18м²-поне при първата отворена страница.За 32м². освен да го толят добре от всякъде за да се получава-имам познат в блок,който преди не се отопляваше с нищо(само от съседите) и беше 18-19°... :rolleyes:
    Първи етаж, отдолу гаражи, две външни стени, като и двете са със стъкла, доста големи....

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #28

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Отоплявам грубо около 22 м2 стая , подобна на питащия , добра изолация на първи етаж с хитачи е10н2 , 10 ка инвертор , добичето смогва вече 2 зими , подържа си спокойно 23-24 градуса , може би при температури по ниски от -9 градуса леко се запъва което означава че за да ми прави 23 гр зададени от дистанциооннот трябва да вдигна до 25-26 от дист за да получа тея 23 градуса , смятам че 12-ка инвертор би свършила добра работа или грубо около 4,3КВ номинал.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #29

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    имам познат в блок,който преди не се отопляваше с нищо(само от съседите) и беше 18-19°... :rolleyes:
    Преди няколко години една зима и аз бях така, пусках газова печка само, когато се къпех (с бутилка от 11кг. вместимост изкара цялия отоплителен сезон) Целия комин беше толкова топъл, че отопляваше стаята от 15кв.м. без изолация и ПВЦ, комшията отдолу се топлеше на дърва и въглища. Имах неблагоразумието след това да изолирам този комин със стиропор и гипскартон и спря всичката излъчвана топлина.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    22
    #30

    Re:ще ми сигне ли Дайкин FTXR28EV1B

    Ами то в Бъргас реално са някой път 4-5 студените дни, някой път въобще няма (говорим за -15 и по-ниски). Аз знам, че пада мощността при ниски външни температури, но заслужава ли си човек да се презастрахова заради няколко дни? Няма ли все пак да удържи фронта един клима примерно с номинал 3,6-4кВ а макс 5-5.5кВ? Толкова ли бързо ще замине - след няколко дни работа на макс?

    Аз казах, че не е проблем да му се помогне с някоя духалка за най-студените дни - все си мисля че тока който тя ще изгори за няколко дни умножено по да речем 5-7 години няма да е повече от колкото разликата в цената на следващ по мощност модел от същата серия (гледам все топ моделите на Шарп, Тошиба, Фуджицу и Дайкин)

    Друг вариант е по-мощен клима (за да има презастраховка), но не от топ моделите - обаче все ми се ще да не е така (парите колкото и да са заделени не мога да ги увеличавам много)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 11:46
  2. Дайкин дава грешка А6
    От vessys във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 19-01-13, 20:23
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе