Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 66

Разход на FTX50G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #16

    Re:Разход на FTX50G

    Е затова смятам, че разхода на климатика ми е ок А проветрявам, че имам лош опит с мухъла .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #17

    Re:Разход на FTX50G

    Ами имам много уреди и още една 9ка, хладилник с фризер и още един фризер, и сушилня и готвенето е на ток ами за 15.12. до 15.01-310 лв ,не може да се каже точно ,не съм слагал уред само на него.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #18

    Re:Разход на FTX50G

    Айде някой да бодне едно уредче и да каже колко харчи за 24 часа ,в колко голямо помещение,със или без изолация,колко е била външната темп. и на колко е бил настроен да работи.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #19

    Re:Разход на FTX50G

    То хубаво да бодне някой уредче, ама по-хубаво да боднат двама с 50-ки в сходни по големина помещения, единия в среден апартамент, другия в неизолирана къща.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #20

    Re:Разход на FTX50G

    rist е тогава вече ще бъде идеално.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Разход на FTX50G

    пак съм малко пийнал и да ме извинявате...

    пак е офф ама е малко свързано с темата.
    нали избираме като избираме климатик по големината на стаята и по номинал - та очакваме този климатик да бачка на номинал в стаята в която е сложен?
    имаме колко гори 50-ката в документацията - какво толкова се чудите на сметки от по 130 150 лева?
    ако ми гори под 100 лева ще знам че съм се минал и е трябвало да сложа някоя 12-ка. ммм 14-ки на такива пари няма на пазара.

    прав ли съм ???

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Re:Разход на FTX50G

    Нормално е. Това е все едно 9-ки сложени в 12-15 квадрата. Другите се хвалят, че им горят по 40-50 лева. Ние все едно сме сложили два климатика и всичко си е в реда на нещата!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #23

    Re:Разход на FTX50G

    Аз се надявам след една година тоя климатик да му падне поне с 50 лв месечния разход. Първо, че ще го измажат блока целия и затворят, че то сега няма врати, тук таме няма и прозорци . Тогава вече няма всички стени да ми се водят външни. Ще дойдат и други хора да отопляват около мен. И на последно място - тогава вече ще имам и нощна тарифа, защото сега всичко ми се отчита на дневна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    28
    #24

    Re:Разход на FTX50G

    estqwerty къде мога да погледна тази документация ,че нещо много ми се вижда 130 на месец за едни 30 кв м .честно казано очаквах около 70лв месечно.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от gligi
    estqwerty къде мога да погледна тази документация ,че нещо много ми се вижда 130 на месец за едни 30 кв м .честно казано очаквах около 70лв месечно.
    давам


    казвал съм и как смятам - киловатите на минимум по 24часа по 30 дни по цената на тока /без да смятам нощна/ , после за номинал и после за максимум ако изобщо може да работи само на макс машината.
    ако не съм се объркал киловатите на 50-ката при топлене 400 1600 2530 получавам мин.51,84лв ном.207,36лв макс.327,89лв
    впредвид това че съм избирал климатика за стая с надеждата да бачка на номинал/207лева/ и цялата ми сметка за януари е към 250лева - значи всичко е ОК - бачкал е в най-студения месец щом е бачкал за по-малко пари /машината е бачкала под номинал/ значи съм преоразмерил и май май ще трябва да го сменям.

    сега - горните ми бръщолевения може да са ПЪЛНА ГЛУПОСТ но за мене има някаква логика за това как трябва да се избере клима.

    тоя файл много се икефих като го намррих има и таблички как пада мощоста при - температури - трябва да се хвана да нарисувам графика.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #26

    Re:Разход на FTX50G

    [quote=estqwerty

    50-ката при топлене 400 1600 2530 получавам мин.51,84лв ном.207,36лв макс.327,89лв
    впредвид това че съм избирал климатика за стая с надеждата да бачка на номинал/207лева/ и цялата ми сметка за януари е към 250лева - значи всичко е ОК - бачкал е в най-студения месец щом е бачкал за по-малко пари /машината е бачкала под номинал/ значи съм преоразмерил и май май ще трябва да го сменям.
    [/quote]

    Те затова японките са с нисък номинал и си имат макс при нужда.

  14.  
     
  15. tevtonec
    Guest
    #27

    Re:Разход на FTX50G

    Номиналът на климатиците е 75% от максималната му мощност,но когато е достигнал зададената температура и минава в режим поддържане,работи на 50% от нея и е най-икономичен.При "хипер инверторите" номиналът е даден при 60%,което според мен е малка рекламна хитрост,не чак толкова голяма икономия.Според мен при избор на климатик трябва да се гледа отдаването при 50%,а не номинала.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #28

    Re:Разход на FTX50G

    Колега tevtonec ,би ли обяснил с пример и цифри ,как стигна до тези проценти?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #29

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ... щом е бачкал за по-малко пари /машината е бачкала под номинал/ значи съм преоразмерил и май май ще трябва да го сменям.
    Аз явно съм от тези. Изглежда въпреки последния етаж и външните стени и френския прозорец загубите ми не са толкова големи, колкото очаквахме. Но за сега няма да го сменям. Първо ще изчакам още няколко зимни сметки, защото като гледам вашите и моята... не пиша колко е за да не чуе дявола.
    Но има и нещо друго. Чета че много хора са включили климите си през октомври и до сега не са спирани. А аз октомври ходих да се къпя в морето дето има една дума, а първия цял месец работа на климатика е декември. Във Варна съм.
    Е, не е FTX a FTYN, което би трябвало да е по-зле...

  18. tevtonec
    Guest
    #30

    Re:Разход на FTX50G

    diksanal ,това е проста математика,а и в сервизните на някои климатици е показано натоварванията на компресора при различните температурни разлики.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 14:30
  2. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46
  3. Пусков ток на FTX50G
    От ops5 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 24-03-11, 11:34
  4. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе