Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

Разход на FTX50G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #46

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    На мен лятото ми гореше към 70 лева, сега в студеното отива към 100. Екстра е, то да не 22-японка и да топли 10-11 квадрата.
    тва да нее някаква шега

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #47

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Колега, мислиш, че е много този разход? А представяш ли си с някой радиатор или конвектор каква щеше да ми е сметката? От всичко, което знам за мидеята си правя извода, че тя щеше да ми харчи повече, а и не се знае дали ще топли внай-големите студове. А и са доста по-шумни.
    Но темата е за разхода. Харчи толкова заради условията, в които ми е жилището.

    Значи, трябва да съм много доволен от моя разход
    Колега топля кухня 15 кв и 5-6 кв коридор около 20 кв с една инверторна мидеа 12 клас Д и топли без проблеми до -10 няма проблем после вече се узорва. Помощението е с изолация и дограма, засичам климата гори не повече подчертавам не повече от 80 лева държа да го на 25-26 гр в стаята е около 23-24. През по голямата част от деня е така само през ноща е на 22-23. Как по дяволите един дайкин ще изгори 100 лева. Тва не ми се вярва. Също така в хол 20 кв + коридор около 5-6 кв го топля с една обикновенна мидеа 12 и тя ми гори около 100 лева Когато навън падне под -5 малко се озорва ама общи линий грее, не е като инвертора де. Затова ще ги сменям като стане студено навън и конвенционалките ми умират затова си тря сериозен инвертор. Ако тоя дайкин ще гори като една мидеа за 300 лева заслужавали си.?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #48

    Re:Разход на FTX50G

    Няма такова нещо като "този модел гори толкова на месец, пък еди кой си гори еди колко си". Всяка машина ще изгори точно толкова колкото са топлозагубите на конкретното помещение според СОР-а си разбира се. Снощи писах в една друга тема, че имам съмнения, че FTX50GV може би губи предимството си при работа на минимум пред 12LDC заради по-високия си минимум и честото спиране и тръгване, но след като направих малко по-подробни сметки, се оказа че не е така, пак си има предимство. Щом Мидеята ти е горила 80 лв, Дайкина ще гори дори по-малко заради по-високия СОР.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #49

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Няма такова нещо като "този модел гори толкова на месец, пък еди кой си гори еди колко си". Всяка машина ще изгори точно толкова колкото са топлозагубите на конкретното помещение според СОР-а си разбира се. Снощи писах в една друга тема, че имам съмнения, че FTX50GV може би губи предимството си при работа на минимум пред 12LDC заради по-високия си минимум и честото спиране и тръгване, но след като направих малко по-подробни сметки, се оказа че не е така, пак си има предимство. Щом Мидеята ти е горила 80 лв, Дайкина ще гори дори по-малко заради по-високия СОР.
    Да, предполагам така трябва да е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #50

    Re:Разход на FTX50G

    Днес получих новата си сметка (трябва да е за януари). Месеца когат топлех само дневната 28-29 квадрата (височина 2.55-2.60). Точно 88.40 лева. По-горе писах какви са ми последните сметки без клима. Т.е. FTYN 50 ми е "глътнал" под 40 лв. Повечето време на он-оф режим. А от тази сметка мисля, че трябва да съм много доволен.
    Тук мисля да се съглася с rist. Не модела е толкова важен колкото топлозагубите.
    bullet_pc, съдейки по това, че си настройваш климатика на 25-26 градуса за да ти направи 22-24 си мисля, че изнемогва и доста над -5.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    4
    #51

    Re:Разход на FTX50G

    Ако се сравняват данни за разхода по каталог ок,но на практика не са ли по различни нещата,имам в предвид за хора реално използващи този модел климатик

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #52

    Re:Разход на FTX50G

    Не пропуснах да спомена че явно всички мидеи са така или само мойте незнам. Когато климата е на 25 например в стаята повече е 23 не може да стане явно така са заложени софтуерно. 25 градуса е горе до тавана. Дори и на 30 да го сложиш повече от 28 не може независимо от темп навън. Защо е така незнам може да каже Velev klima.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299490560[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Friend
    Днес получих новата си сметка (трябва да е за януари). Месеца когат топлех само дневната 28-29 квадрата (височина 2.55-2.60). Точно 88.40 лева. По-горе писах какви са ми последните сметки без клима. Т.е. FTYN 50 ми е "глътнал" под 40 лв. Повечето време на он-оф режим. А от тази сметка мисля, че трябва да съм много доволен.
    Тук мисля да се съглася с rist. Не модела е толкова важен колкото топлозагубите.
    bullet_pc, съдейки по това, че си настройваш климатика на 25-26 градуса за да ти направи 22-24 си мисля, че изнемогва и доста над -5.
    тва е чудесен разход наистина. Явно загубите на топлина при теб са малки.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299490860[/time]_________________________________________________

    Започвам да се замислям за едно дайкинче само че 35 за хола, не само заради икономиятa.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299491583[/time]_________________________________________________

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g
    На тва се бех спрял ако някой има наблюдения
    Става дума за 20 кв + 5-6 кв коридор от време на време
    изолация и пвц 1 етаж север

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #53

    Re:Разход на FTX50G

    За мидеята не знам , но хубавите климатици правят 25 градуса при зададени 25. Това, че на тавана е по-топло няма никакво значение, производителя е сметнал толеранс.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #54

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    ...тва е чудесен разход наистина. Явно загубите на топлина при теб са малки.
    Да, по-нагоре мисля писах. Явно са учудващо малки. Но пък лятото си е бая горещо... Ще видим как ще се държи машината на охлаждане.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #55

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от Friend
    Да, по-нагоре мисля писах. Явно са учудващо малки. Но пък лятото си е бая горещо... Ще видим как ще се държи машината на охлаждане.
    А, за охлаждане няма да имаш грижи, сигурен съм.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #56

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc

    Започвам да се замислям за едно дайкинче само че 35 за хола, не само заради икономиятa.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299491580[/time]_________________________________________________

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g
    На тва се бех спрял ако някой има наблюдения
    Става дума за 20 кв + 5-6 кв коридор от време на време
    изолация и пвц 1 етаж север
    Добър избор, ще ти бъде достатъчен за квадратурата.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    4
    #57

    Re:Разход на FTX50G

    Тези дни ще закупувам Daikin FTX50GV 2бр.за помещения около 80кв,пък ще видим разхода на ток,до сега бях с ел.котле 9кв.и направо ми се плаче за януари 586лв.сметка

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #58

    Re:Разход на FTX50G

    Еми тогава ще кажеш какъв разход ще ти направят.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #59

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от I.Ivanov
    Тези дни ще закупувам Daikin FTX50GV 2бр.за помещения около 80кв,пък ще видим разхода на ток,до сега бях с ел.котле 9кв.и направо ми се плаче за януари 586лв.сметка
    то вече се стопля след 14 март, така че докато ги сложиш очаквай за двата климатика за 15 март-15 април(ако не дойде време да ги изключваш) около 80 лева, ако синоптиците не познаят и студа продължи 160-200 лева(в зависимост от настроената да поддържат температура), а ако се стопли много и е между 10 и 17 градуса общо за двата 50-60 лева.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #60

    Re:Разход на FTX50G

    а бе човек щом мидеите те топлят сега няма защо да се чудиш за 18-ка да слагаш.

    35-тиците имат страннен дефрост попрочити из форума и ако трябва помисли за друга 12-ка.
    заложи на някоя разтеглива 12-ка така си гарантираш малките сметки които очакваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 15:30
  2. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 01:46
  3. Пусков ток на FTX50G
    От ops5 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 24-03-11, 12:34
  4. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 20:57
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе