Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 66

Разход на FTX50G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #31

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от Friend
    Аз явно съм от тези. Изглежда въпреки последния етаж и външните стени и френския прозорец загубите ми не са толкова големи, колкото очаквахме. Но за сега няма да го сменям. Първо ще изчакам още няколко зимни сметки, защото като гледам вашите и моята... не пиша колко е за да не чуе дявола.
    Но има и нещо друго. Чета че много хора са включили климите си през октомври и до сега не са спирани. А аз октомври ходих да се къпя в морето дето има една дума, а първия цял месец работа на климатика е декември. Във Варна съм.
    Е, не е FTX a FTYN, което би трябвало да е по-зле...
    някъде на юг си.
    аз съм на последен етаж никакви съседи и френски прозорци - аналогична постановка.
    кажи поне оринтировъчно де колко е лапнала климата - за това е темата.
    ще е интересно да се знае за FTYN колко е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #32

    Re:Разход на FTX50G

    Тези проценти ,ако са за даден климатик-може,но да го извеждаш като твърдо правило за всички?
    Цитат Първоначално публикувано от tevtonec
    Според мен при избор на климатик трябва да се гледа отдаването при 50%,а не номинала.
    Тук има резон във връзка с 100v. машини където номиналът е занижен по отношение на максималното отдаване,но пак не при всички е така-някъде разликата между минималното и максималното са минимални,а и има модели при които максималното топлоотдаване е по малко от номинала.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #33

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от tevtonec
    Номиналът на климатиците е 75% от максималната му мощност,но когато е достигнал зададената температура и минава в режим поддържане,работи на 50% от нея и е най-икономичен.При "хипер инверторите" номиналът е даден при 60%,което според мен е малка рекламна хитрост,не чак толкова голяма икономия.Според мен при избор на климатик трябва да се гледа отдаването при 50%,а не номинала.
    цапаме темата - направете нова и да се скараме там - за мене казаното от теб няма смисъл.
    темата е за консумацията на 50-ката на дайкин.
    всеки си има право да избира климатици по неговия си глупав начин - аз моята простотия съм я написал по-горе.

  5. tevtonec
    Guest
    #34

    Re:Разход на FTX50G

    "Здравейте, имам гореспоменатия модел в хола и вече седмица забелязвам, че вечер ми харчи по-малко отколкото през деня"

    За това е темата,а че вия сте я обърнали на панаир и никой не е дал смислен отговор на човекът е друг въпросът...а за да видиш смисъл в моят отговор си напъни малко "сивото"

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #35

    Re:Разход на FTX50G

    ще използвам част от мнението ти за да започна нова тема - надявам се да не е проблем.

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49665.0.html

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #36

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    някъде на юг си.
    аз съм на последен етаж никакви съседи и френски прозорци - аналогична постановка.
    кажи поне оринтировъчно де колко е лапнала климата - за това е темата.
    ще е интересно да се знае за FTYN колко е.
    Не съм на юг, а във Варна. Писал съм го. Не смея да кажа, понеже като започнах да ползвам климатика (в 28-29 кв.м) се започна един он-оф режим и аз какво да правя - отварям към коридора (5 кв.м.). Пак същото. Отварям и към спалнята (12-13 кв.м) Пак он-оф. Климата настроен на 21 гр, в дневната 23, в спалнята около 20-21.Така си изкарах декември. Не беше много студен месец. Сметката, която платих беше 110 лв и стотинки (за предния месец 51 и нещо, по-предния към 53 лв). Т.е. климата е дръпнала към 55-60 лв. Пиша сметките които съм плащал. Не знам нито точния период в дни, нито киловати. Плащам през e-pay.
    Януари реших, че нямам нужда от тази схема и започнах да отоплявам само дневната с 50-тицата. Чакам следващата сметка за да видя резултата. А февруари се наложи вечер преди лягане да ползвам китаеца за по няколко часа.
    Зная как изглежда отстрани, но е факт, че въпреки последния етаж апартамента е много топъл. Миналата събота сутринта спрях климата за чистене. До след обяд грееше слънце и не съм го пускал. В стаята беше 23 градуса, в спалнята 21. Когато не грее слънце нещата са доста по-различни с Ка стъкла съм.

    Цитат Първоначално публикувано от tevtonec
    "Здравейте, имам гореспоменатия модел в хола и вече седмица забелязвам, че вечер ми харчи по-малко отколкото през деня"

    За това е темата,
    Нека някой обясни на какво точно реагира датчика на FTX - на присъствие или на движение? В смисъл ако лови движение дали докато се спи не включва пак икономичен режим след 20 минути?

    Не ми се смейте, не ги разбирам тез неща.

  8.  
     
  9. tevtonec
    Guest
    #37

    Re:Разход на FTX50G

    "система.ИНТЕЛИГЕНТНОТО ОКО - Daikin Emura разполага с вграден датчик за движение, който установява наличието на хора в помещението. Ако в продължение на 20 минути в помещението няма хора, тялото автоматично превключва на настройка за пестене на енергия. Веднага щом някой влезе в помещението, климатикът ще се стартира отново. "
    Би трябвало да се отнася и за твоят модел и да следи за движение.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #38

    Re:Разход на FTX50G

    Нямам за ftx имам за ftxs пише : че е инфрачервен сензора - демек мери топлина ? може и да не е само за движение значи.

    This sensor detects human motion by receiving infrared rays and displays the pulse wave
    output.
    A microcomputer in an indoor unit carries out a sampling every 20 msec. and if it detects 10
    cycles of the wave in one second in total (corresponding to 20msec.× 10 = 100msec.), it
    judges human is in the room as the motion signal is ON.


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #39

    Re:Разход на FTX50G

    И аз се замислих дали вечер докато спим не отчита, че няма хора в стаята. Ама съм с бебе, което не е от най-мирните и ще е трудно да отчита, че няма движение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #40

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    и моя е някъде там. не го засичам отделно но декември бачкаше само той а януари имам двойна сметка като половината относително слагам за климата от 100 до 150 да е изгорил.
    Тва ми се струва доста като за климатик от такъв висок клас. Че то една мидеа обикновенна харчи по малко

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #41

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    Тва ми се струва доста като за климатик от такъв висок клас. Че то една мидеа обикновенна харчи по малко
    Не се ли гледа колко харчи по номинала най-вече?!?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #42

    Re:Разход на FTX50G

    Номинал, максимал, сметката накрая е важна.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #43

    Re:Разход на FTX50G

    ами ако обобщим цялата тема : от 60-70 лева нагоре тръгва сметката - никой не е казал по-малко хе хе хе от там нататък зависи от загубите на мястото в което е поставен
    като успокение над 350 лева май няма да може да изгори хе хе хе

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #44

    Re:Разход на FTX50G

    На мен лятото ми гореше към 70 лева, сега в студеното отива към 100. Екстра е, то да не 22-японка и да топли 10-11 квадрата.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #45

    Re:Разход на FTX50G

    Цитат Първоначално публикувано от bullet_pc
    Номинал, максимал, сметката накрая е важна.
    Колега, мислиш, че е много този разход? А представяш ли си с някой радиатор или конвектор каква щеше да ми е сметката? От всичко, което знам за мидеята си правя извода, че тя щеше да ми харчи повече, а и не се знае дали ще топли внай-големите студове. А и са доста по-шумни.
    Но темата е за разхода. Харчи толкова заради условията, в които ми е жилището.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    На мен лятото ми гореше към 70 лева, сега в студеното отива към 100. Екстра е, то да не 22-японка и да топли 10-11 квадрата.
    Значи, трябва да съм много доволен от моя разход

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 15:30
  2. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 01:46
  3. Пусков ток на FTX50G
    От ops5 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 24-03-11, 12:34
  4. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 20:57
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе