Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Дайте съвети за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #16

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Здравейте, бихте ли ме посъветвали какъв климатик да взема за помещение 8,2м на 4,4м и височина 2,5м.
    От Варна съм. Помещението е вътрешно със северо-западно изложение и има около 3м2 ПВЦ прозорци, но
    по принцип е доста топло (зимата не пада под 10-12гр, дори и неотоплявано).Блока е тухлен с 6см изолация
    отвън и 5см вата отвътре, тавана също е изолиран с 8см вата. В помещението има телевизор, хладилник,
    готв. печка и още уреди, които се ползват постоянно.
    Климатика ще се ползва за отопление основно. Имам малки деца, които прекарат повечето от времето си в тази
    стая, така че ако може и да е някой по-тих. Проблема е в бюджета - мога да отделя най-много 1200-1300лв.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dddsh
    Климатика ще се ползва за отопление основно. Имам малки деца, които прекарат повечето от времето си в тази
    стая, така че ако може и да е някой по-тих. Проблема е в бюджета - мога да отделя най-много 1200-1300лв.
    Благодаря предварително!
    Нищо не ти решава задачата, освен японка втора-ръка. Поне имаш избор във Варна.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #18

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Добре, а дали може да се намери нещо до около 1500 с монтажа, но ново защото съм се напатил достатъчно от употребявани машини

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dddsh
    Добре, а дали може да се намери нещо до около 1500 с монтажа, но ново защото съм се напатил достатъчно от употребявани машини
    "Нещо" може да се намери, но климатик - не.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dddsh
    Добре, а дали може да се намери нещо до около 1500 с монтажа, но ново защото съм се напатил достатъчно от употребявани машини
    В употребявани машини влизат ли и климатици,или печки и перални,че никак не е малко помещението и до тази цена...?

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #21

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    За съжаление - да. Изхвърлил съм вече два климатика - един инвертор НАЦИОНАЛ на 110в и един конвенционален ХЕК.
    П.С. И двата работиха по близо година и..... край. На първия му се скапа електрониката, а на втория му блокира компресора. Затова втора употреба - НЕ, благодаря просто не си струва парите, било то и наполовина.
    Между другото се замислям за Daikin FTXN50 (някъде в препратка из форума го видях за 1400лв с безплатен монтаж).
    Той дали ще свърши работа?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dddsh
    Добре, а дали може да се намери нещо до около 1500 с монтажа, но ново защото съм се напатил достатъчно от употребявани машини
    Ето "нещото" което е "алтернатива" на втората употреба:

    1. грии

    2. хитачи

    Не съм убеден обаче, че изпълняват:

    -Грии критерия ти за безшумност, а според мен не му достига и мощност

    - хитачи критерия за цена, а може да се окаже и че не отоплява съвсем добре зимата-все пак това са си 36 кв.м. или 90куб.м., което си е доста дори и за една НОКРИЯ 14-ка.

    Все пак "Преразгледай(премери?) квадратурата и пак заповядай" -както е казал форумния мъдрец.Или поне някои от критериите...

    П.П.
    конвенционален ХЕК.
    То това не се ли слагаше в тигана???

    Между другото се замислям за Daikin FTXN50 (някъде в препратка из форума го видях за 1400лв с безплатен монтаж).
    Той дали ще свърши работа?
    Тази зима ще разберем.Може би от теб???

    Грии-то по показатели на хартия е по -добро с малко от този дайкин.

    Ама ако няма риба...и рака е риба...

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #23

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Не, не е за тиган, климатик си е. Пише се НЕС и мисля , че е нещо от рода на Хаерите ама не съм сигурен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #24

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dddsh
    Между другото се замислям за Daikin FTXN50 (някъде в препратка из форума го видях за 1400лв с безплатен монтаж).
    Той дали ще свърши работа?
    Щом имаш вътрешна и външна изолация, ще ти свърши работа стига да имаш място за монтаж на (105см. вътрешно тяло)

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    5
    #25

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Благодаря на всички включили се!
    За сега като че ли се ориентирам към Дайкин или Грии, но ще прочета и поразпитам още малко.
    И все пак ако някой има други предложения, ще съм благодарен. Утре пак съм на линия.
    Приятна вечер на всички!

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #26

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Здравейте предстой ми покупката на климатик който ще се използва главно за охлаждане. Помещението е 48м2 високо е 2,6 м. южно изложение остъклението е с троен стъклопъкет и 6 камерна дограма около 8 м2 площ, изолацията ще бъде 10 см (графит), вътре е на варова и гипсова шпакловка (тухла четворка зид). Сега желая преди да поставя изолацията да поставя стойките за климатика преди изолацията за да не ровим после в стариопора. даже се замислям за горещо поцинковани планки във фасадата които да излизат извън изолацията и мазилката на които да се хванат стойките за климатик. не ми е приятно да ги виждам как ръждясват и почва ръждата да се стича по фасадата. Но обратно към темата първо какъв да е климатика защото предполагам че от него зависи и стойката и прекарването на съответните кабели и тръби преди изолация и шпакловка от вътре. Стаята ще се отоплява чрез пелетен котел с алуминиеви радиатори, допълнително ще има камина с горивна камера на дърва не отворена (но ще се пали когато има огняр). Ще бъда благодарен за всяко предложение. Район Пловдив

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от BAT_GOIKO
    Здравейте предстой ми покупката на климатик който ще се използва главно за охлаждане. Помещението е 48м2 високо е 2,6 м. южно изложение остъклението е с троен стъклопъкет и 6 камерна дограма около 8 м2 площ, изолацията ще бъде 10 см (графит), вътре е на варова и гипсова шпакловка (тухла четворка зид). Сега желая преди да поставя изолацията да поставя стойките за климатика преди изолацията за да не ровим после в стариопора. даже се замислям за горещо поцинковани планки във фасадата които да излизат извън изолацията и мазилката на които да се хванат стойките за климатик. не ми е приятно да ги виждам как ръждясват и почва ръждата да се стича по фасадата. Но обратно към темата първо какъв да е климатика защото предполагам че от него зависи и стойката и прекарването на съответните кабели и тръби преди изолация и шпакловка от вътре. Стаята ще се отоплява чрез пелетен котел с алуминиеви радиатори, допълнително ще има камина с горивна камера на дърва не отворена (но ще се пали когато има огняр). Ще бъда благодарен за всяко предложение. Район Пловдив
    А пари???


    Най-евтиното, което ще охлажда комфортно:

    1. hitachi-ras-rac-e14h3

    2. hitachi-ras-rac-d14ex3

    3. http://lg-s-12at

    4. sharp-ay-xp12lsr-ae-x12lsr


  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #28

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Здрасти BAT_GOIKO -така като чета ,не са ти проблем финансите,но все пак сподели бюджет,пък и по принцип с охлаждането е по лесно от отоплението,и ще имаш предложения.А,и като какво ще се ползва това помещение-жилище,механичка, или...

    justify по бърз към въпроса за парите...

  17. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #29

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от BAT_GOIKO
    Но обратно към темата първо какъв да е климатика защото предполагам че от него зависи и стойката и прекарването на съответните кабели и тръби преди изолация и шпакловка от вътре.
    Moже да погледнеш тука http://www.mikarclima.com/viewprod.p...4&product_ID=7.Това са стойки,които се регулират на ширина и са единия вариант.Другия вариант е да си ги монтираш стойките както ти скимне и след това върху тях да сложиш шини(винкел затворен правоъгълен профил) и на тях да монтираш климатика.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #30

    Re:Дайте съвети за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Moже да погледнеш тука http://www.mikarclima.com/viewprod.p...4&product_ID=7.Това са стойки,които се регулират на ширина и са единия вариант.Другия вариант е да си ги монтираш стойките както ти скимне и след това върху тях да сложиш шини(винкел затворен правоъгълен профил) и на тях да монтираш климатика.
    Здравей Бивола,

    благодаря за предложението за стойка, и аз съм се насочил в тази посока но в обратния ред сега да поставя планки от горещно поццинкована стомана в на фасадата които да стърчат над изолацията заедно с мазилката и после на тях да монтирам стойката за климатик.(Притеснявам се че пластмасовия стол които е на вертикалния П профил може да навлезе в фасадата при добро желание). Някой виждал ли е подобно захващане на климатик както го описах.

    Стойката е интересна. Ще потърся дистрибутора им в Пловдив и ще ги посетя. Предполагам че трябва да знам какъв ще климатика преди да си направя задните планки на които ще закрепя стойката.

    Благодаря за поста.

    Поздрави BAT_GOIKO
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1316855760[/time]_________________________________________________

    Здравей justify,
    Благодаря за предложените модели, аз си мислех че заминавам на 18'ка минимум и исках настина да се консултирам с вас дали е нужен такъв капацитет. Бях се загледал в тези модели
    SAMSUNG AQV-18FA R410
    PANASONIC CS/CU-TE15HKE
    Finlux FSW-18A410DCW INVERTER

    но явно не си заслужава да слагам толкова мощна машина.

    Здравей diksanal,
    въпроса за парите е важен и не е без значение в случая. Със сигурност на бих се разделил със 1500 BGN за машинка която ще ползвам само за охлаждане. Според мен макс. 1.200 мога да отделя за машина която е максимално тиха с възможност за интелигентно насочване на струята.

    дискусията продължава климатика и фирмата която ще монтира първо тръбната разводка и после ще монтира вътрешно и външно тяло ще бъде известен в края на другата седмица.

    поздрави
    BAT_GOIKO

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таблети / FAQ - избор, съвети, мнения
    От hristoslav2 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 154
    Последно: 23-01-23, 20:57
  2. Съвети и помощ при избор на климатизатори
    От IzueL във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 08-10-14, 17:48
  3. Дайте съвети за избор на климатик
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-11, 11:41
  4. Дайте съвети за една идея за Форума.
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 11
    Последно: 26-10-06, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе