Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 92

Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #46

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Еми супер е, целта на този кредит е човек да си позволи по-добър и икономичен уред за по-малко пари, като не се зори да вади парите накуп, а не да гушнеш 20%. Щом са ти излишни парите, купувай в брой, парите за този кредит са определени, свършат ли, свършва и кредита. Вместо теб, ще се възполза някой който има нужда.

    Нормално е да има солена сума за предварително погасяване. Това не е стандартен кредит, аз никога не съм си мислил, че съм по-хитър от юрисконсултантите на банките.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #47

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Подадох документи в Прокредит за 2200 лв. , след получаване на заема и връщане след 6 м ще ми останат реално към 240лв.Неможе да върна заема веднага налагали неустойка в размер на 500лв за тази сума.
    И на какво основание ти искат 500 лева неустойка?
    Виж си договора. Това е потребителски кредит. Предсрочното му погасяване е без такси в цяла Европа.
    Зарежи какво ти казват разни банкови служители. Виж какво ти пише в договора.

    П.С. Абе тези Прокредит големи ....
    http://www.procreditbank.bg/main/bg/private.php?here=31
    От къде на къде ще искат 0.5% (точка 6.1.3). Ама и служителите им явно лъжат здраво - 0.5% на 2200 не е 500 лева.
    0.5% на 2200 са 11 лева (това са 3 месечни такси). Ако имаш парите - няма смисъл да чакаш 6-тия месец.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319915880[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Такса за разглеждане на искане за кредитна сделка : 30 лв.
    Еднократна такса за отпускане на кредит : 55 лв.
    Месечна такса за обсужване на разплащателна сметка:24 лв. (сума за целия период на договора)
    Сума на лихвата за целия период : 85.79 лв.
    Обща сума на разходите (главници лихва и такси) 2,394,79 лв.
    При Райфайзен:
    Такса за разглеждане на искане за кредитна сделка : 20 лв.
    Еднократна такса - 2.45% - при определени условия свалят от таксата
    Месечна такса заради пакета Комфорт - 3.95 лева на месец(ама пък спестявам 1 лев заради картовата си сметката при тях)
    Лихва - 9.95% (при определени условия свалят от лихвата и то доста)
    Предсрочното погасяване - без такси и комисиони.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #48

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Така, така, да не се кумите и двете банки за здрави . Имам си много взаимоотношения с тях. На мен Прокредит ми взеха 50 лева за разглеждане на документи. На колегата само 30. Райфайзен искат 20 лева, но си вземат такса усвояване на кредита 2.45 %, Прокредит искат 0.5 %, но минимум 40 лв. И така от Прокредит още в началото си на мибнус 90 лв минимум, прибави и 30 лв ддс за монтажа, защото като е с фактура човека ще си го сложи. И от 260 лв помощ от Европа останаха 140. Пак е файда, ама аз станах пишман. Трябваше да я взема от клона мадамата, да я докарам в офиса и да поговорим за бизнеса ми, 1,5 часа, после да я върна. И всичко за вноска от 60 лв. Питах я какво правим ако искам да тегля 10 000 лв. Цял ден ли ще говорим. И накрая нали се сещате, че може и да не ме одобрят.

    И ме разбиха, като казаха, че поне 6 месеца трябва да го изплащам, не мога предитова да погася, нареждане било от Европа.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #49

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Понеже сме в България, аз затова не се хабя да мисля, защо на книга е едно, пък на живо е съвсем друго. Както обича да казва един виден шуменец: На теория си прав, но на практика няма как да стане!

    В резултат на липсата на точно тълкуване на тази промяна, някои банки запазиха таксата, която начисляват при предсрочно погасяване на кредити, изтеглени преди 30.12.2008г. За точна информация Ви съветваме да се обърнете към самата банка.

    http://www.moitepari.bg/Spravochnik/...20d2771d4452c/


  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #50

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    ... Накрая се оказа, че кредита има име "Поредното лапане на банките" а реалната далавера на човек е, че изплаща машина на кредит без лихва. Което значи, имаш ли парите кеш не те грее кредита!

    Ако толкова бяха загрижени за енегрийната ефективност, би трябвало да идеш с документите за поставена машина и да ти върнат 20%. Всичко друго е само да пълним гушките на банките. Че и без това са без пари милите!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Накрая се оказа, че кредита има име "Поредното лапане на банките" а реалната далавера на човек е, че изплаща машина на кредит без лихва. Което значи, имаш ли парите кеш не те грее кредита!
    Или ако имаш свободно време да се занимаваш - бонус, един отоплителен сезон. Бива.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #52

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Или ако имаш свободно време да се занимаваш - бонус, един отоплителен сезон. Бива.
    Голям фен съм ти . Но имам въпрос, който звучи "надървено" . Ти и Mega дали сте ползвали такъв вид кредит. Аз ползвах два, а и трети щях да изсмуча, ама почнах нещо на своя глава, преди банките да подновят финансирането отново. Та, освен, че имаш някаква информация отстрани, имаш ли някаква конкретна информация относно тези кредити?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #53

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфект

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Голям фен съм ти . Но имам въпрос, който звучи "надървено" .
    Фен, фен... ма чак пък толкова... Не не съм ползвал такъв кредит. Няколко колеги и приятели ползваха. Други няколко се отказаха... Аз нямам нервите да се занимавам с банки и институции. А и климите ми не подлежат на кредитиране по тази схема.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #54

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    ... Аз не съм ползвал този кредит, но непрекъснато работя с програмата като търговец. И стоя зад думите си по-горе. Не съм ли прав? Ако толкова искат да помогнат с 20% след като си купиш машината и я монтират да минат на оглед и да ти възстановят 20-те процента. Другото си е обир от страна на банките!

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #55

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    безплатно е само сиренцето в капана за мишки.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #56

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    безплатно е само сиренцето в капана за мишки.
    Не говорим за безплатно и платено. Става въпрос, че уж е помощ. Ама всъщност няма помощ. Колегата Мега го каза - да видят е си сложил икононичен климатик и да ти дадат 20 %. То сега по-скоро да го обявят като Помощ от типа "с 0 лихва".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #57

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Не говорим за безплатно и платено. Става въпрос, че уж е помощ. Ама всъщност няма помощ. Колегата Мега го каза - да видят е си сложил икононичен климатик и да ти дадат 20 %. То сега по-скоро да го обявят като Помощ от типа "с 0 лихва".
    Е не е така де. Не го изкривявайте.
    Че не са 20%, не са.
    В зависимост от машината и ако върнеш кредита веднага след като ти дадат помощта идват по над 16%.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #58

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Е не е така де. Не го изкривявайте.
    Че не са 20%, не са.
    В зависимост от машината и ако върнеш кредита веднага след като ти дадат помощта идват по над 16%.
    Аз вече казах, че не ми разрешават да го върна веднага. Минимум 6 месеца трябва го изплащам.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #59

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    А аз ти казвам да си погледнеш договора.
    Няма такъв филм - не ми разрешават.

    http://www.procreditbank.bg/files/cl...ile_119_bg.pdf
    Страница 13, точка 6.1.3.
    По незнайни причини им дължиш 0.5%, което ти е по-малко от месечната лихва + ще си спестиш от таксите за обслужване.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #60

    Re:Бърза класация за Кредит Енергийна Eфективност

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    А аз ти казвам да си погледнеш договора.
    Няма такъв филм - не ми разрешават.

    http://www.procreditbank.bg/files/cl...ile_119_bg.pdf
    Страница 13, точка 6.1.3.
    По незнайни причини им дължиш 0.5%, което ти е по-малко от месечната лихва + ще си спестиш от таксите за обслужване.
    Не са ли за исвояване на кредита 0,5 процента?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?
    От boiski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 06-11-17, 23:11
  2. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  3. Класация
    От zapitvashtia във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 11-05-11, 15:00
  4. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  5. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе