Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 293
Like Tree84Одобрявам

Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #46

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Има още такси които явно сте пропуснали. Например нотариус, някакви дребни суми от по 2 лева при внасяне, закриване, договори и т.н. При мен от получени 342 лева, банката ми взе по спомени 27 лв.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #47

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Някой наскоро да е минавал през процедурата? Сибанк ли е най-добрият избор все още?

    Мисля да взема климатик и да се възползвам от кредита ЕЕ. Парите ги имам налични и ще пробвам описаният начин с оставянето им като гарант. Някой да има по-пресни впечатления?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #48

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    Някой наскоро да е минавал през процедурата? Сибанк ли е най-добрият избор все още?

    Мисля да взема климатик и да се възползвам от кредита ЕЕ. Парите ги имам налични и ще пробвам описаният начин с оставянето им като гарант. Някой да има по-пресни впечатления?
    СиБанк отдавна нямат пари по програмата. За сега Райфайзен е с най-добри условия. Прокредит с най-голяма кредитна линия, но лоши условия. 110% трябва да бъде обезпечението на кредита. Инфото е от преди седмица, когато пусках бланка за 8900 лв.
    T_O_B одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #49

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Благодаря Mega.
    110% обезпечение - имаш предвит, че толкова пари трябва да внеса по сметка които да послужат като гарант, така ли?
    Мога ли да погася кредита веднага след като си получа 20% без наказателна сума?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #50

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    В Райфайзен можеш след грубо 40 дни. В Прокредит минимум шест месеца.

    ... да, искат 110% от сумата, като обезпечение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #51

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Благодаря отново Mega.

    Ще се запътя тези дни към някой клон за да проуча докрай нещата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #52

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    Някой наскоро да е минавал през процедурата? Сибанк ли е най-добрият избор все още?

    Мисля да взема климатик и да се възползвам от кредита ЕЕ. Парите ги имам налични и ще пробвам описаният начин с оставянето им като гарант. Някой да има по-пресни впечатления?
    Аз моите ги минах през Сибанк - Декември-Януари. Ако после са спрели програмата не знам. Искаха ми 100% от парите като гаранция и нещата станаха доста бързо, седмица някъде. Нямаха наказателна лихва. Чисто като сметнах накрая бях на кяр около 17%. Но това е все пак преди половин година. Това е с което аз мога да помогна.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #53

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Здравейте,
    току що се връщам от Райфайзен и за да си спестите първото ходене , изискайте и проформа-фактура от фирмата изпълнител , т.е. необходимите документи за първото посещение в Райфата са :
    - типова оферта от изпълнителя
    - проформа фактура от изпълнителя

    Поздрави!
    tanatos одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #54

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от derwin Виж публикацията
    Здравейте,
    току що се връщам от Райфайзен и за да си спестите първото ходене , изискайте и проформа-фактура от фирмата изпълнител , т.е. необходимите документи за първото посещение в Райфата са :
    - типова оферта от изпълнителя
    - проформа фактура от изпълнителя

    Поздрави!

    Това е задължение на фирмата-изпълнител. Ако не знаят и какви документи да ти дадат, що за фирма са?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #55

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Документи необходими за проекта

    • оферта или проформа фактура от избраната от Вас фирма/и за доставка и монтаж при кандидатстването за кредит
    • оригинална фактура от фирма/и за доставка и монтаж при завършване на проекта
    • протокол за извършени работи - по образец на банката
    • искане за получаване на Безвъзмездна помощ - по образец на банката


    Справка тук

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #56

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Малко прясна информация от Райфайзен - при вземането на кредит ЕЕ със сума оставена като залог, банката изисква документ от НАП за липса на задължения към държавата. Да не ви казвам в какви часове работи държавната ни администрация( НАП Варна включително) - 09 - 17.30
    На всичкото отгоре в моят случай не могат да ми принтират документ, че нямам задължение защото съм в друга община по ЛК - Шумен. Нищо, че системата им е централизирана, трябва да се отиде в НАП по местоживеене, или в моят случай - изпращат ми документите за "заверка" и след 11 дена трябва да отида да си ги взема.
    Имайте го предвид, ако кандидаствате за кредит по същият начин.
    Този пост е редактиран от avenger; 29-06-13 в 17:22.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #57

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    Малко прясна информация от Райфайзен - при вземането на кредит ЕЕ със сума оставена като залог, банката изисква документ от НАП за липса на задължения към държавата. Да не ви казвам в какви часове работи държавната ни администрация( НАП Варна включително) - 09 - 17.30
    На всичкото отгоре в моят случай не могат да ми принтират документ, че нямам задължение защото съм в друга община по ЛК - Шумен. Нищо, че системата им е централизирана, трябва да се отиде в НАП по местоживеене, или в моят случай - изпращат ми документите за "заверка" и след 11 дена трябва да отида да си ги взема.
    Имайте го предвид, ако кандидаствате за кредит по същият начин.
    Кога ти искаха такъв документ, при подаване на документите за одобрение по кредита или при осребряването на заложената сума, тъй като днес подавах документи за кредита и такава справка не ми искаха в Райфата. За сметка на това сумата, която ще трябва да депозирам е 112% от стойността на климатиците ...
    Този пост е редактиран от avenger; 29-06-13 в 17:24.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #58

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Да и на мен ми казаха, че трябва да оставя 112% от сумата. Но документа от НАП ми го поискаха на начален етап още, преди да съм си подал документите даже.
    Нещо ми се види съмнителна тази работа, утре ще им звъня да ги питам - така ли е или не.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #59

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Скоро бях с клиент в Райфайзен и при залог на кредита не му искаха нищо от НАП. Явно искат според положението на планетите за деня!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #60

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    След 2 разговора с тях, нещата остават по старому. Всеки път ми казват, че такъв документ им трябва. Не знам вие как и къде сте кандидаствали, ама там явно работят по други правила :D

    П.С. И по положението на планетите естествено :P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 20 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  2. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  3. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  4. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-06-06, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе