Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 293

Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #61

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от T_O_B Виж публикацията
    След 2 разговора с тях, нещата остават по старому. Всеки път ми казват, че такъв документ им трябва. Не знам вие как и къде сте кандидаствали, ама там явно работят по други правила :D

    П.С. И по положението на планетите естествено :P
    Питах клиента и ми каза, ако си от София, офис Павлово. Там били много в час и не са го мотали за нищо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #62

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    добре де,ако вие търговците ви платят кеш,няма ли направите отстъпка на клиента и така почти да се обезмисли това ходене по мъките.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    31
    #63

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Питах клиента и ми каза, ако си от София, офис Павлово. Там били много в час и не са го мотали за нищо.
    Еми може и да има такива клонове на Райфайзен, но във Варна са непреклонни - искат си документа и това е.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #64

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Тук в Плевен също изисквали такъв документ в петък ми каза клиент който са го одобрили.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #65

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Здравейте! И аз се интересувам от програмата и днес бях да попитам в банка ДСК. Условията бяха: лихва - 12,00% Такса за разглеждане - 20 лв. и еднократна такса за административно обслужване - 2,5% върху размера на ободрения кредит, мин. 100 лв. От тази работа излиза, че нищо няма да бъде в моя полза, а напълно обратното. Каква е тази такса от минимум 100 лв. може ли да ми каже някой? И коя банка е най-изгодна в момента за такъв кредит? Явно не е ДСК. За 1300 лв климатик и около 200 мислех да спестя, но май ще съм вътрешно вместо това. Мога парите веднага да ги вкарам иначе, поне лихвата няма да е толкова голяма.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    1
    #66

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Аз също се интересувах от този кредит не защото ми трябваха пари ,а за да спестя някой лев. Разучих 4-те банки, които работеха по тази програма и се ориентирах към Райфайзен(защото СИБанк вече бяха изчерпали лимита си по програмта) . За съжаление опита показа, че работата с тази банка може да ти скъса нервите след 6 посещения в офис на банката и 2-седмици чакане за отговор на заявката за кредит ми писна и просто отидох и си купих климатика без кредит. Бях им оставил като гарант цялата сума, която ще получа като кредит, събрах им всички документи(дори и този от НАП). Накрая така и неразбрах защо сума 1500лв. за която те гонят в магазините да ти я дадат като кредит на секундата трябваше да чакам 2-седмици - поради некъдърност на служителите, твърде много работа или просто от мързел и безразличие . В тази банка едва ли скоро ще стъпя!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #67

    Re: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Да, разбирам ли, че към днешна дата СИ-банк е най-изгодна за този кредит? Аз мислех да мина през ДСК, но като чух по-горе за какви такси става въпрос Не че няма да проверя и аз де, но едва ли ще е нещо различно. А иначе когато се кандидатства с депозит, кога може най-скоро да се погаси кредита - когато се върнат въпросните 20% или може и по-рано?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #68

    Re: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Сега обиколих банките.
    1. ДСК - кредита е спрян от края на Август. Няма информация дали ще се подновява. Там обаче май ще са най-изгодни условията. При депозит няма такса за разглеждане а само 2.5% от кредита, но не ми казаха за минимална сума от 100лв. За съжаление обаче не го отпускат за сега.
    2. СИБАНК - също е спрян, но очакват подновяване до края на месеца УЖ. Условията - 25лв. за разглеждане и 2.4% от сумата. Нищожни такси за откриване и закриване на сметка - нещо от рода на 1-2 лв.
    3. Райфайзен-банк - отпускат - 30лв. разглеждане без значение дали е с депозит или с друго. 2.5% от стойността. Някакви такси за закриване и откриване на сметки - абе нещо от рода - за 1500лв кредит ще трябва да им дам около 110лв. - това е при предсрочно погасяване.
    4. Прокредит - най-голямата шитня - разглеждане -30лв., Еднократна такса за отпускане - някакъв процент, но не по-малко от 40лв.. Месечна такса за обслужване - 4лв. - 6х4=24лв. Смятам ги за 6 месеца тъй като се оказа, че при предсрочно погасяване има административна такса от 500лв, която е упомената в договора - нещо като наказателна лихва, но не е описана така, разбира се, защото нямат право. И последно - още 49лв лихва за тези 6 месеца (това е за кредит 1500лв)
    И общо взето май ще изчакам да видя СиБанк или ДСК ако подновят.
    Този пост е редактиран от icemans; 10-09-13 в 17:20.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #69

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #70

    Re: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Мм да! И аз се усетих, че тях съм ги пропуснал. Гледах им в сайта, но утре ще отида на място, че има някой неясноти

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #71

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Като цяло Пиреус имат най-добри условия по този тип кредит , особенно с обезпечение. НО имат супер кофти работно Време , поне тук в Шумен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #72

    Re: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Пиреус - Такса за кандидатстване - 20лв. Такса за обработка - 1% от кредита. Нотариална заверка - 36лв. И евентуално една първа вноска от която при кредит 1500лв, към 8лв. ще е лихвата. Та - общо - около 80лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    32
    #73

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Искам да попитам след подаване на документите в банката( в моя случай в Пиреос) за какъв период излиза решението за одобрение.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    58
    #74

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    Кредитните събрания на банката са във вторник и четвъртък. Решението ако имаш обезпечение с влог излиза много бързо. В момента условията на Пиреос са най-добрите, аз сега завърших процедурата със собствени средства и ми струваше 54 лв от помощта за климатик от 1649 лв. Заверката беше само 6 лв "за подпис", 1% е таксата са усвояване, 20 лв е разглеждането, моя кредит беше с 2 мес гратисен период през който се плаща само лихва, няма такса за закриване на сметките накрая, отделно от това ми начислиха и лихва по запорирания влог. Трябва обезпечение на кредита 110%

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #75

    Отговор: Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?

    сибанк имаше в 24 часа че са стартирали пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 20:34
  2. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 20:05
  3. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 18:04
  4. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 16:58
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-06-06, 11:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе