Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

За малка стаичка, климатик или....?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #1

    За малка стаичка, климатик или....?

    Става въпрос за 7,5 кв.м, без вуншни стени с дървена дограма. Целта е да се подържа 22-3 градуса.
    Разход ДО 30 лв на месец за отопление.
    Целта ми е ако има някой с подобен случай да сподели опит, защото ако има друг уред освен климатик който би се справил с този разход ме устройва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    По икономичен уред на ток от климатика трудно ще намериш, но първоначалната инвестиция трудно ще я избиеш в 7 кв. Един конвектор ще е по-добър и комфортен вариант за отопление на такава малка стая :rolleyes:

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    В тази малка стая с климатик ще е малко дискомфортно, но все пак ако се слага климатик аз бих предпочел да е конвенционален.

  5. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #4

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    Имате право, аз си мисля за варианта да избича Фуджо на 30 градуса и да отворя вратите, ако не пукне смятам че след 3 дни ще влезе в икономичен режим. сега е на 17 кв.м а общите квадрати ще станат 31 квадрата. Може да взема един конвектор да помага в малката стаичка в големите студове, смятам че, колкото и да изгори Фуджака при зададени 30 градуса няма да е повече от климатика на 23 и конвектор на 2ра степен. Или греша?

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    Упражнението може да стане,но с печка на твърдо гориво,а и при зададени максимум градуси,и то при тази увеличена квадратура дори и след 30 дни няма да влезе в икономичен режим,а по вероятно в авариен...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    Уплътнение на дограмата със силикон и тиксо (без залепяне).Климатик 7-ца, 9-ка.Струята на мин. и да не бие срещу теб.Това с отварянето не стана мн. ясно.

  8.  
     
  9. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #7

    Re:За малка стаичка, климатик или....?

    Уплътнение на дограмата със силикон и тиксо (без залепяне).Климатик 7-ца, 9-ка.Струята на мин. и да не бие срещу теб.Това с отварянето не стана мн. ясно.


    Като цяло отговор ти не ми стана ясен....


  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Re:За малка стаичка, климатик или....?

    Здравейте, аз имам подобен проблем(малка стая+5 год. дете). До момента се отоплявам(охлаждам) със климатик Мидея инверторен 9ка( по памет неговия COP беше около 2,8). Закупен е от Техномаркет преди около 4-5 години. Искам да го сменя с някой по икономичен (COP около 4). Проблемът е, че са много малко моделите на които жалузите за насочване на вертикалния въздушен поток могат да се настройват да духат и нагоре. Климатика е монтиран срещу леглото на детето и досега с Мидеята е доста комфортно, срещу нея на леглото не се усеща въздушната струя и си подддържа зададената температура. Можете ли да ми предложите модели на различни производители които имат тази опция за настройка на въздушния поток? Бюджета ми е около 2000 лв.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    emoned тази стая колко м3, че ако е 12-14 м2 няма смисъл да слагаш друг климатик разликата в сметката ще е малка.Иначе с този бюджет който си готов да похарчиш за климатик аз бих ти предложил това:

    Климатик Panasonic CS/CU-E09NKE-3 - Econavi 2012

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    Здравей bobovo. Стаята наистина е около 14кв. м. Не искам да споря каква ще е разликата в консумацията но и малка да е пак искам да махна Мидеята и да взема нещо по-добро. В другата стая съм със 12LKE-3 и съм много доволен. Наистина добър климатике и предполагам че тазгодишният им модел също е с добри характеристики НО не ми вършат работа за малката стая. Както писах по-горе проблемът е че жалузите на почти всички хубави климатици(или тези от средния клас) са направени така че се отварят и духат само надолу а Мидаята може и напред доста по-високо от главите на хората. Ето един клип на някаква Мидея от youtube на който ясно се вижда какво имам предвид: Работа внутреннего блока кондиционера Midea - YouTube. Въпросът ми беше знаете ли на кои модели климатици могат да се отаварят вертикалните жалузи по този начин като на Мидеята. Нещо подобно на 09NKE, 09LKE(примерно) но с насочване на възд. поток като на Мидеята
    Този пост е редактиран от emoned; 18-09-12 в 00:52.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #11

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    emoned, аз преди 5 дни купих една тошиба за спалня 13кв.м. Вертикалните жалузи могат да се вдигат нагоре в режим отопление, дори по-нагоре от мидеята на клипа. Бюджета ти не е нисък, една тошиба ще ти свърши добра работа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    Biro климатика който си купил е предполагам този от подписа ти "Toshiba 10SKVP2-E Super Daiseikai 6". Намерих в youtube клип но на друг модел на Toshiba: SUPER DAISEIKAI TOSHIBA PKVP-E - YouTube . Ако мога да те помоля да го прегледаш, и да ми кажеш вертикалните жалузи на твоя по същия начин ли се движат като тези на клипа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #13

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    Този от клипа е Super Daiseikai 5. На моя жалузите не се движат така, искаш ли да ти направя клипче?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    biro ще ти бъда благодарен ако ми направиш клипче или няколко снимки. Климатика ми хареса като техн. характеристики. Иначе ти твоя от коя фирма го купи? Аз съм от Чирпан и трябва да търся фирма от Пловдив или Стара Загора.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: За малка стаичка, климатик или....?

    Имам климка в подобно помещение - таванска стаичка 7квадрата, с добре изолиран таван и троен стъклопакет. Машинката и зиме и лете си работи доста комфортно .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  3. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30
  4. Може ли малка проверка?
    От kod във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 29-11-06, 10:49
  5. малка мрежа
    От Tores във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 23-02-05, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе