Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Голям климатик в малка стая?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #1

    Голям климатик в малка стая?

    Здравейте , предполагам много от вас ще се засмеят или поне усмихнат на това което пиша, но все пак предпочитам тук да си задам въпроса от колкото при дилърите на климатици. Просто не им вярвам вече, всеки гледа да си пробута стоката . А тук мисля че ще получа доста по-вярна информация.
    И така, имам монтиран Дайкин FTXN50K в стая с размер 26/27 м2 с височина на тавана 2.60 / първи етаж ,външна топлоизолация и пвц дограма/ под мен са гаражи и магазин. Понеже температурите доста паднаха и климатика меко казано почна да не се справя със задълженията си. Настроен е на 23 градуса , като реална температура в стаята става 19/20 градуса. На мен лично при тази температура не ми е комфортно. Опитах да дигна градусите от дистанционното на 25 / 26 / 27 ,но промяна няма. Та въпроса ми е , ако преместя този климатик в спалнята си която е 13м2, освен да отппли бързо малкото помещение и да харчи малко ток може ли да се случи нещо с климатика. Не съм професионалист , а и не ми е това работата затова предпочитам да питам преди да направя някоя глупост.
    Благодаря ви предварително за помоща.

    За машина в хола си мисля за Нокриа, но в много ранен етап.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Нищо няма да му има на климатика, но това е доста луда идея.Най-вероятно(80% ) на хората ще им некомфортно от шума при работа на климатика, а лятото с този висок минимум когато го ползвате на охлаждане в спалнята ви ще си припомняте полярните студове и вихрушки които сега дерибействат из родината ни.Има някакв шанс в режим изсушаване да постига добър комфорт лятото в горещините, но все пак шума от работата на турбината може да пречи особено на женската част да спи и тогава мъжката част ще понесе :1. и 2. ...

    Идеята като цяла е луда...

    П.П. Най-вероятно когато си избирал и купувал климатика е била налична и тази LG климатизаторна система която не е толкова скъпа и според мен би се справила със задачата.

    А следващият път преди да купите: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53690.0.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #3

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Нищо няма да му има на климатика, но това е доста луда идея.Най-вероятно(80% ) на хората ще им некомфортно от шума при работа на климатика, а лятото с този висок минимум когато го ползвате на охлаждане в спалнята ви ще си припомняте полярните студове и вихрушки които сега дерибействат из родината ни.Има някакв шанс в режим изсушаване да постига добър комфорт лятото в горещините, но все пак шума от работата на турбината може да пречи особено на женската част да спи и тогава мъжката част ще понесе :1. и 2. ...

    Идеята като цяла е луда...
    Като нива на шум климатика е много тих, в момента се спи в хола без никакви проблеми. Вентилатора е на режим ауто. Апартамента като цяло е студен, да не кажа доста студен. Лятно време се стои и без климатик без никакъв проблем. Питам за тази рокада ,тъй като нямам друга такава стая в която да го преместя, а не ми се стои на студено. Просто обмислям варианти. Чудя се и аз вече какво да правя. Благодаря за бързия отговор.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Kovachev забелязали ли те/имате ли представа на какъв период от време спира дайкина ви за дефрост(размразяване на скрежа/леда) по външното тяло и колко като време продължава самият дефрост цикъл???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #5

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Kovachev забелязали ли те/имате ли представа на какъв период от време спира дайкина ви за дефрост(размразяване на скрежа/леда) по външното тяло и колко като време продължава самият дефрост цикъл???
    Не мога да кажа точно на колко време, има някакъв датчик на външното тяло. Рядко го прави. До сега не съм имал проблем с дефроста,иначе като време някъде около 10/12 мин. се размразява.

  7. Junior Member Аватара на artanes
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #6

    Re:Голям климатик в малка стая?


    Нека си дадат мнението специалистите, но според мен този модел е напълно достатъчен за тази стая,доколкото знам той е за квадратура до 35м2- явно монтажниците не са свършили добре работата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Модела е по-слаб от аналогичния на Грии...

    За до 25 квадрата с големи топлозагуби става-то като няма отопляеми помещения около неговото жилище топлозагубите са голями- и в сградата в която е офиса ми е много добре изолирано, но температурата в коридора я видях миналата семица беше +3.5 градуса...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #8

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Kovachev,поиграй си маалко с вентилатора пробвай на 3, 4-та скорост,на Ауто хич не си подържат температурата тези Дайкини.Пък твоя го дават до 40м2 а ти 26м2 не можеш да стоплиш нещо няма логика,имаш достатъчно мощност не бързай с местенето.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #9

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Kovachev,поиграй си маалко с вентилатора пробвай на 3, 4-та скорост,на Ауто хич не си подържат температурата тези Дайкини.Пък твоя го дават до 40м2 а ти 26м2 не можеш да стоплиш нещо няма логика,имаш достатъчно мощност не бързай с местенето.
    В топло време т.е. +2 +5 съм го пробвал на различни режими на вентилатора. Най-топла струя правеше на ауто вместо на макс и нямах проблем с отоплението,бях доволен. Сега отново ще го пробвам на макс и утре ще напиша дали има някакво развитие.

    Направих едно замерване, в момента е настроен на 23/скорост на вентилатора 5 която е макса/ градуса, до желузите долепих термометър с живачен стълб. Показва 41 градуса.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Идеята като цяла е луда...
    Щом на Джъсти му се вижда преоразмерен,значи верно може да е така...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #11

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Щом на Джъсти му се вижда преоразмерен,значи верно може да е така...
    В момента си мисля че е било лудост преди няколко месеца да си дам парите, които не съм намерил на пътя, за тоя Дайкин/ да го ... и мерцедеса на климатиците/...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Форума чете ли? Мисля, че предупреждавахме достатъчно както за FTX-овете, така и за FTXN-ите.
    Не изключвам обаче при теб да има някакъв проблем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #13

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Не, не съм го чел тогава. Не мисля че има проблем , защото комшията на 3-я етаж е със същия модел и отоплява същата кубатура. Е и при него не топли, явно толкова си може машинката.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Явно има голяма разлика в класовете. Моята 9 годишна 50-ка топли 42м2=109м3 и без проблем си държи 22 при зададени 22. Жалко, ама един приятел си взе Мерцедес А140 и той сега разправя, че има Мерц и Мерц.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Kovachev мести го в 13-те квадрата когато събереш пари за друг климатик -няма да има проблем с отоплението, а можеш и да отваряш врата към коридор.

    Истината е че може би при по-нормална зима щеше да смогва с отоплението, но никой не може да предвиди колко такива зими ни предстоят...
    Отделно по мои наблюдения дори сега като пиша енергийната ситема на Бг в момента изнемогва и не поддържа дължимото по закон и договор напрежение от 220-240 волта.Доказателство в тази насока е че в момента женската част мие чиниите в кухнята, а топлата вода при мен "се доставя" от бойлер теси гейзер 7кв и при включване на бойлера осветлението примигва и дори климатика намаля леко оборотите-това никога досега не се е случавало-бойлера ми в вързан с отделна жица в ел таблото на апартамента и е на отделен бушон и отделно има ключ за включване изключване,Некачественото напрежение несъмнено влияе на работата на климатиците.

    Въпреки всичко обаче този климатик е слаб за такива зими и помещения като твоето с големи топлозагуби.

    При мен в спалнята няма проблем и 28 градуса да поддържа дженерала, но се падат по 133 вата на кубичен метър отопляем обем...

    В хола е 76 вата на кубичен метър, но там пък е подов климатик и откак сложих външни ролтни щори няма проблем да направи и 25/26 градуса дори при тези външни температури, но вместо за 30-40 минути (както е дженерала) ги прави за 240 до 380 минути.

    По мое мнение за такава зима си трябват 110-115 вата на кубичен метър минимум и то заради трайното изстиване на стени, под, тавани и изобщо цялата сграда което допълнително утежнява работата на климатика, който не може да смогва да компренсира дълго време работа над номинална мощност.При такава студена и снежна зима се губи и слънцегреенето което компренсира донякъде недостига на мощност.На тези дайкини като им сложиш и времето за дефроста в сметката на загубената мощност и нещата се връзват и обясняват съвсем точно защо не достига мощност...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Монтаж с ограничени възможности - малка стая
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 43
    Последно: 27-10-11, 21:45
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе