Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Кредит енергийна ефективност от техномаркет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #31

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    и каква е далаверата да бягаш като луд и да ги върнеш след 1 месец..................
    Дали ще си върнеш кредита съгласно плана за погасяване или предсрочно, разходките до банката са едни и същи. Малката разлика да го погасиш по-рано е в това да си спестиш лихвите за остатъчния период плюс месечните такси за обслужване на кредита.
    Ако пък питаш дали си струват 2-3 разходки до банка за да си спестиш 200лв за климатик като се възползваш от програмата - за теб може да не си струва, но за много хора явно си заслужава....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #32

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    не съм казал,че 200лв. не са пари.казах,че нервите и времето,което губи човек не си заслужават парите,а и можеш за загубеното време да изкараш повече по един или друг начин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #33

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномk

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanov.bs
    Дали ще си върнеш кредита съгласно плана за погасяване или предсрочно, разходките до банката са едни и същи. Малката разлика да го погасиш по-рано е в това да си спестиш лихвите за остатъчния период плюс месечните такси за обслужване на кредита.
    Ако пък питаш дали си струват 2-3 разходки до банка за да си спестиш 200лв за климатик като се възползваш от програмата - за теб може да не си струва, но за много хора явно си заслужава....
    +1
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344513060[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanov.bs
    Да споделя и аз моя опит с Райфайзен. Миналия месец си купих климатик по програмата за енергийна ефективност чрез въпросната банка. Климатика струваше 1360лв, от програмата ми върнаха 272лв, но като приспаднах всички такси, застраховки и т.н в крайна сметка бях 190лв в плюс (след като си погасих още първия месец заема). Кредита беше за 6 месеца и на лихва 9.95%.
    Успя ли да го погасиш преди първа вноска или ти удържаха лихва и такса за нея? И какъв е климатика , ако не е тайна, както и фирмата от където го купи ли ти го монтира?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #34

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    +1
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344516660[/time]_________________________________________________
    Успя ли да го погасиш преди първа вноска или ти удържаха лихва и такса за нея? И какъв е климатика , ако не е тайна, както и фирмата от където го купи ли ти го монтира?
    Кредита го погасих веднага след като платих първата вноска - май по-рано не можеше, съответно платих лихвата по първата вноска, както и такса за закриване на сметката (май беше 10лв.) Климатика е MSZ GE25, а фирмата от която го купих и ми го монтира (няма да я споменавам, че да не става реклама) е дилър в Бургас на официалния дистрибутор на MITSUBISHI ELECTRIC за страната.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #35

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Не беше ли безплатно погасяването, какви са тези измислени такси пак?

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #36

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Първа такса 30 лв. за обработка на документи после 40 лв. такса при получаване на парите и по 4 лв. месечна такса при всяка вноска +13% лихва на цялата сума за климатика +10 лв. накрая за закриване на сметката това е за ПроКредит Банк.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #37

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Успя ли да го погасиш преди първа вноска или ти удържаха лихва и такса за нея?
    Ти и да го погасиш преди първата вноска няма да отървеш лихвата.
    Просто лихвата няма да е за един месец(30/31 дена), а примерно за 25 дена.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #38

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Ти и да го погасиш преди първата вноска няма да отървеш лихвата.
    Просто лихвата няма да е за един месец(30/31 дена), а примерно за 25 дена.
    A дали още на другия ден, след като се изтегли заема, се погаси... помощта ще бъде изплатена?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344619943[/time]_________________________________________________

    Или пък, четох някъде, че според новия закон до 14 дни имаш право да се откажеш от заема без да даваш обяснения защо. Има ли го този вариант?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #39

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Е, след като им откажеш заема, на какво основание да ти дадат помощта? Все едно се отказваш от кредита енергийна ефективност.Най добре изчакай превода в сметката и тогава действай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    25
    #40

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Е, след като им откажеш заема, на какво основание да ти дадат помощта? Все едно се отказваш от кредита енергийна ефективност.Най добре изчакай превода в сметката и тогава действай.
    разбираш ли от климатици

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #41

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Е, след като им откажеш заема, на какво основание да ти дадат помощта? Все едно се отказваш от кредита енергийна ефективност.Най добре изчакай превода в сметката и тогава действай.
    Ами на практика тази програма за енергийна ефективност кредитира повече банката, отколкото мен. От една страна някакъв капитал е предоставен на съхранение в тази банка, от което тя печели и второ печели не малко и от мен във вид на такси и лихви. Така, че съм длъжен да опитам да си взема по-голяма част от полагащото ми се.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #42

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Ами на практика тази програма за енергийна ефективност кредитира повече банката, отколкото мен.
    Добър вечер, всичко се прави за да лапат банките. Сега правят същото със санирането, но този път няма балъци и нещо са се поизнервили!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #43

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от dinko69
    Ами на практика тази програма за енергийна ефективност кредитира повече банката, отколкото мен. От една страна някакъв капитал е предоставен на съхранение в тази банка, от което тя печели и второ печели не малко и от мен във вид на такси и лихви. Така, че съм длъжен да опитам да си взема по-голяма част от полагащото ми се.
    Няма предоставен капитал за съхранение в банката. Капиталът е в REECL и при одобрен проект той го превежда на банката, а тя към твоята сметка. Банката печели само от такси и лихви.

    Даже в последно време вдигнаха таксите, че много хора взеха да връщат заемите веднага след превеждане на парите от REECLE, с което далаверата на банката спада.

    Иначе си прав, че програмата е повече за финансиране на банките и вдигане на оборота на търговците на климатици, производителите на дограми и т.н. - един вид съживяване на икономиката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #44

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Първичната цел е да се пести енергия в дългосрочен план... само, че начинът по който се кредитират дейностите е пошъл и вместо да се стимулира икономиката, на човек в един момент му писва и поставя на кантар парите, които би спестил с нервите, които ще троши. Ефектът е до известна степен и обратен. Аз, ако не съм решил да си направя инвестиция, няма да я направя само заради това, че се кредитира, а защото съм счел за нужно да я направя. Кредитът би ми помогнал, но не е решаващ за инициативата ми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #45

    Re:Кредит енергийна ефективност от техномаркет

    Ако искат да вдигнат оборота на търговците и производителите да го направят така:
    1.Купувам и ми монтират климатик /дограма, топлоизолация и прочее/, отговарящи на изискванията на REECL.
    2.Представям в REECL фактури, протоколи от монтаж, сертификати.....
    3.Ако пожелаят от REECL идват на място да проверят дали нещо не ги лъжа.
    4.От REECL ми дават 20% от стойността на инвестицията.

    Айде няма нужда да ми финансират банките. Те достатъчно кожи одраха от хората.....

    П.С. И не само оборота на търговци и производители ами и намаляване на енергийното потребление, което е цел в световен мащаб.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?
    От boiski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 06-11-17, 23:11
  2. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  3. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  4. Отговори: 24
    Последно: 28-11-06, 15:58
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-11-05, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе