Страница 163 от 354 ПърваПърва ... 113153161162163164165173213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,431 до 2,445 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2431

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Две са. 281JDR и 221PDR в 100м2 апартамент, отворил съм и вратите към коридора. Както казва Аlexi, да не са се раждали климатици!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2432

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    тез дет не ги харесваше много и никога не би си купил повече ли бре....................

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2433

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Две са. 281JDR и 221PDR в 100м2 апартамент, отворил съм и вратите към коридора. Както казва Аlexi, да не са се раждали климатици!

    - - - - - - - - - -

    Ми не мога да ги разбера. От JDR-a съм много доволен, в 35 м2 е, PDR-a до +2 е перфектен, ама после после почва да се ебава, в малко помещение е, ама го лекувам като му отварям вратата към коридора.
    Alexi и justify харесват това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2434

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако са само тези двете в 100м2, то значи трябва да черпиш комшиите всяка седмица. Аз съм с три в 100м2 къща и в момента консумацията им общо е 1100-1200W. При мен такива ледени буци няма - побелее ли питата, следва дефрост.
    aruba_man, spas.slavchev и rosswen харесват това.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2435

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сакън да не ги похваля. Поркам си и чета форумите. JDR-a почна да дефроства през 40-50 мин. Иска да му затворя вратата към коридора май. Приказваме си.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2436

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, компанията!
    Решил съм да си сменям климатика и то с К2У-самурай. Иска ми се да не е съвсем базов модел и от по-нова реколта/примерно нещо след 2008-2009г./ Бях се "въодушевил" по DR серията на Тошиба и вчера и днес обикалям магазини да търся, но засега не попаднах на нищо, което да ми хареса. Попаднах на един PANASONIC CS/CU-X281C2. Реколтата е 2011-та. Мисля, че като параметри ще ми свърши работа за стая в панелен апартамент - 20,5 м2 , 54 м3 , с една външна стена с изолация.
    Не зная обаче почти нищо за модела, нито за японските Панасоник като цяло. Разбрах, че има автоматично почистване на филтрите и аспирация.
    Ще съм благодарен, ако има някой запознат с модела и знае други подробности за него да сподели. Примерно има ли "тих" режим, показание за моментна консумация /на дисплей или дистанционно/, компресор и др. Всякаква информация ще ми е от полза. Колебая се дали да го взема или да изчакам и да видя дали няма да се появи Тошиба DR. Не съм много на зор, климатикът в стаята ми работи, но съм решил да не чакам да му обявя час на смъртта и тогава да търся спешно машина. Този мога след една профилактика да го монтирам в кухнята, където няма да работи постоянно нито зимата, нито лятото.
    Прикачил съм таблица с параметрите и се надявам на вашите мнения и информация.
    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2437

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това е топ модел на Панасоник за съответната година и ще се справи със стаята.
    Знам за случай, при който този модел при това нов, беше заменен с 5-а серия на Тошиба, защото собственика ѝ не беше доволен от работата му. Иначе е бъкан с екстри и глезотии.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2438

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    А имаш ли по-точна представа от какво не е бил доволен? И какви по-точно екстри и глезотии има. Свалих инструкцията за експлоатация, но японският ми е мааалко по-слаб от марсианския и не можах да разбера всичко.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2439

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мисля, че климатика беше 22-ка в стая около 15м2 и имаше оплакване от форсирания и повечко шум от въздушния поток. Беше отдавна и само това ми се върти в спомените. Колкото до глезотиите, и тях съм ги позабравил, затова по-добре Сашо да се включи Но бъди сигурен, че японските Панасоници залагат много на екстрите и глезотиите в топ моделите си.
    Kasap одобрява това.

  12. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #2440

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Kак да няма налични Тошиби от ДР серията? Аз виждам към 10 модела 2ра ръка в момента налични, и 4-5 модела чисто нови. И това само на едно място, на други места сигурно има още

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2441

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Би ли ми посочил къде ги гледаш. Може и на ЛС. Става въпрос само за К2У. Това, че ги виждаш в някой сайт не означава, че ги има в наличност. Търси се Тоshiba RAS 281 или 361 от сериите PDR. UDR.JDR. NDR, което ще рече произведени след 10.2008г. Зная, че искам много, но се надявам, че нещо ще изскочи. Евентуално. Надявам се и ако някой знае или е видял такава да се продава в магазин да пише. Ако нищо не се намери от описаните, тогава ще мисля за други марки и модели с подобни параметри или /не дай боже/ за нов за европейския пазар.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #2442

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Този пост е редактиран от dilinger; 06-02-16 в 22:26.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2443

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всеки отоплителен уред, с изключение на тези с открит пламък, изсушават по един и същи начин въздуха, при загряването му.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    170
    #2444

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    След като обзаведох хол-всекидневна-кухня и спалня с клими остана малкадетска стая ,която е само 7 кв..Според вас заслужава ли си да се купува климатик за такава малка стая.Да ли ще е комфортно ,или ще се получава течение ,незнам предлагаите ,отворен съм за идеи .

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2445

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В 7 кв, май конвекторче ще ти свърши прекрасна работа.

    п.п колега, защо слагаш детето да спи в килера?
    blue1, ruuni9 и emil vasilev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе