Страница 22 от 354 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #316

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Като нямаш пари дори и за изхвърлен климатик по-добре направи пълна профилактика на този и да го прегледат всичко ли му е както трябва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #317

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И това, че имаш тръби не означава, че на климатика който ще вземеш Ф на тръбите ще е същото. Накратко може и тръбния път да се наложи да сменяш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #318

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Няма го вече, т.е. аз го купих. Утре ще ми го доставят. Дано да е запазен, с оригинално външно тяло, оригинално дистанционно.

    gnf, прати си двете имена и адрес на офис на Еконт на ЛС, да ти пратя малък колет.
    Аруба, поздравления! Взел си много добра машина на много добра цена. Дано и състоянието й да е такова.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #319

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от motion Виж публикацията
    Здравейте, поизчетох доста от мненията на хората от темите за климатиците втора употреба и доста се зарибих честно казано да пробвам един такъв.
    Става въпрос за заведение да се сложи в единия от салоните. До сега там се е ползвал 30-ка Ferroli (не я бях чувал тази марка преди), като Феролито не е инвертор, а обикновен климатик. Като цяло се справя въпреки, че е стар и много не работи добре, проблема е, че от време на време спира за да размразява външното тяло и тогава вътре духа студено и салона изстива докато пак започне да духа топло.
    Самият салон е на око около 30 кв. м. с доста стъкла отгоре до долу по външната страна. Средна височина на салона около 2.50 м. Не знам какви са възможностите на този Фероли, който ползвам, но искам да взема нещо, което да е като него или по-мощно откъм отопление. За охлаждане много не ме интересува как ще се справя. Понеже е заведение не е необходимо чак да се загрява до 25 градуса, например 20 е съвсем добре, все пак не искаме клиентите да заспят по масите
    Заведението се намира в София.
    Ако можете препоръчайте ми тип климатик и фирма, която да ми направи качествен монтаж, защото знам, че това е супер важно. Реално там където ще се монтира има положени вече кабели и тръби, които са ползвани по-малко от година и са си нови. Интересува ме климатика да е максимално енергийно ефективен и да издържа да ако стане студено да може да сгрее салона на до 20-21 градуса. Много е важна и гаранцията да е максимално дълга. Бюджета е около 1200 с монтажа (все пак по монтажа няма кой знае какво да се прави, т.е. не е като да се монтира изцяло нов и да се дупчат дупки и т.н.)
    Колега ако ще даваш 2к за климатик то поне си вземи нов примерно това PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. , може да погледнеш за кредит енергиина ефективност . Иначе на японските 2-ра употреба толко им вдигнаха цените , че струват вече повече от колкото са стрували нови ... Ако държиш да е втора употреба ето един http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=518 модел от 2005 година маи беше ще свърши работа . Разлика в сметките м/у двата климатика ако има ще е 10 лв примерно , но единия ще е нов с гаранция от официален сервиз , ще имаш фактура щом е за заведение това са 20 % ...
    Ще добавя един нов японски климатик ( прозведен в китай ) с по лоши параметри от NOCRIA-та http://www.varnaklima.com/index.php?...&product_id=99 , които като го няма вече нов ще струва 1999 лв втора употреба без монтажа ...
    Този пост е редактиран от Madj0; 18-01-13 в 11:08.
    Synthy и smqnab харесват това.

  6. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #320

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Колега ако ще даваш 2к за климатик то поне си вземи нов примерно това PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. , може да погледнеш за кредит енергиина ефективност . Иначе на японските 2-ра употреба толко им вдигнаха цените , че струват вече повече от колкото са стрували нови ... Ако държиш да е втора употреба ето един http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=518 модел от 2005 година маи беше ще свърши работа . Разлика в сметките м/у двата климатика ако има ще е 10 лв примерно , но единия ще е нов с гаранция от официален сервиз , ще имаш фактура щом е за заведение това са 20 % ...
    Ще добавя един нов японски климатик ( прозведен в китай ) с по лоши параметри от NOCRIA-та http://www.varnaklima.com/index.php?...&product_id=99 , които като го няма вече нов ще струва 1999 лв втора употреба без монтажа ...
    Напълно съм съгласен с казаното от теб , най вече за това , втора употреба взеха да струват повече от колкото като нови , може би колкото по стар - толкова по скъп , нещо като при виното ще да е .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #321

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Предложете какъв климатик втора употреба от японските да търся за помещение в апартамент, 12,7 кв.м, дървена дограма, без изолация, източно изложение, последен етаж, Варна, желаната температура 21-22 градуса през зимата, съответно през лятото за охлаждане долу горе същата , сравнително по-тихо вътрешно и външно тяло на климатика. до 1000 без монтажа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    15
    #322

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, много се радвам че открих този форум защото съм изправен пред дилема и ще помоля за компетентно мнение.
    Вече имам един климатик втора ръка Daikin S25DTHDS-W и се опитвам да столпя с него помещение от 35кв височина 2,45м. Същото помещение е с изложение юг- изток с външна изолация 8см, изолация на пода 4см фибран и 2см фибран на тавана. Спавя се машинката но в студените дни неможе да вдигне повече от 21градуса в помещението. И так реших да си закупувам друга по подходяща машина за това помещение. Спял сам се на едно mitsubishi MSZ-EM28RE1-W цена 1400лв без монтаж, година на модел:2005г. COP 6,05(max отоплителна мощност 5,5kW) и е пален с ексти(йонизатори накакви сензори и т.н). Имам следните въпроси:
    1.Дали ще е подходящ за помещението ми?
    2.Как Ви се струва цената?
    3.Какво става ако нещо се повреди, подържат ли се резервни части имаики предвид годината на производство, ако може и повече инфо за модела.
    4 Колко е живота на подобен род климатик при една добра поддръжка.
    Питам всичко това защото ми се стуват доста парите и незнам дали ще е добра инвестиция. Отворен съм към други предложения и препочъки. Моля и повече инфо за фирми от и около Стара Загора занимаващи се с подобен вид дейност. Очаквам препоръки от Александров.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #323

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Погледни това http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=503 продават го за нов има и други нови на подобни цени . От втората употреба ми направи впечатление това http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=508 , но нямам идея от коя година е и как е като работа . От фирмата също нямам впечатление , но имам странното чуство , че те са един от основните вносители на климатици втора ръка .

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #324

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    айде да изям л.....а.хората които твърдят.че новото европейско е по-добре от дъртото японско или не са случили на клима или по-вероятно климата им е продадена не сервезирана и лош монтаж от некоректен търговец.говорим за нокрия-добре страхотна машина,но за тез пари къв самурай може да се купи.............мое мнение.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #325

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Няма спор , че японските климатици са по добри от европеиските , но не всички има доста посредствени японски модели които тук някои фирми ги продават на безумни цени ( не е луд тоя дето иска а този дето дава ) . Никрията е доказал се климатик и достига показателите на доста япончета , а на други ги и задминава . Само ще кажа , че като тръгнах да си пазарувам климатик ми искаха за върхов модел тошиба 2005 година 28-ца 1400 лв без монтаж за монтаж 180 лв и после по 50 лв всяка година за гаранция до 3-та година с други думи ~1700лв за климатик на 8 години . Същия този климатик е струвал 3000 лв като чисто нов като е излязал следващия модел вече е струвал 2200 пак нов , но като стар модел . Цените са за завишени многократно лично мое мнение . Много мога да напиша по темата ... Та ако някои предпочете да си закупи 8 годишен климатик за 1700 лв пред това да си купи Дайсекай , FD , zjx-s или nocria за 2000-2300 лв ....

    Да почертая , че не поставям всички търговци на изхвърлени климатици под един знаменател !
    Този пост е редактиран от Madj0; 18-01-13 в 14:53.
    Mega и smqnab харесват това.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #326

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bggeors Виж публикацията
    Вече имам един климатик втора ръка Daikin S25DTHDS-W и се опитвам да столпя с него помещение от 35кв височина 2,45м. Същото помещение е с изложение юг- изток с външна изолация 8см, изолация на пода 4см фибран и 2см фибран на тавана. Спавя се машинката но в студените дни неможе да вдигне повече от 21градуса в помещението. И так реших да си закупувам друга по подходяща машина за това помещение. Спял сам се на едно mitsubishi MSZ-EM28RE1-W цена 1400лв без монтаж, година на модел:2005г. COP 6,05(max отоплителна мощност 5,5kW) и е пален с ексти(йонизатори накакви сензори и т.н). Имам следните въпроси:
    1.Дали ще е подходящ за помещението ми?
    Намери по мощна машина,иначе ще продължаваш с опитите да стоплиш...
    Това мицу също е слабо за теб,а и цената е височка.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #327

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    motion каква е натовареността на това заведение на час? До 15 човека влизат и излизат за 1 час, до 30 човека влизат и излизат за един час, до 50 човека влизат и излизат?

    Ако е до 15 човека можете да "пробвате" с инверторен климатик, независимо дали е за европейския или японския пазар и номиналната мощност в режим отопление е добре да е над 5 кв, поне около 5.5 кв, особено като се имат предвид зимните температури в Сф http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8 ако е над 15 човека на час натовареността влизат и излизат, то според мен е по-добре неинверторен климатик. Ако 30 човека само влязат за 60 минути, това означава, че на всяка 2-ра минута врата се отваря ...Ако и излизат толкова това е отворена врата всяка минута...Вярно че повечето идват на групички от 2-3 човека, но тогава пък вратата е по-дълго отворена ...

    Според мен разумното е коеото е посочил Вален1 -направете си профилактика на машината, защото за 1200 лв дори и втора употреба трудно ще намерите нещо което да пасва като мощност на това заведение ...

    Сега на ваше място или бих направил профилактика на стария климатик Фероли или както му е името или бих пробвал лятото да го продам за колко пари му хвана и с парите от него +1200 лева = Fujitsu General, ASG18UB .Този климатик 30 квадрата няма да го уплашат, нищо че не е инверторен.За заведение инверторните машинки са по финни, особено ако помещението е натоварено.

    На ваше място основно бих търсил здрав и надежден климатик с добър сервиз ако се наложи.Всичко останало е романтика във вашяит случай.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #328

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bggeors Виж публикацията
    Вече имам един климатик втора ръка Daikin S25DTHDS-W и се опитвам да столпя с него помещение от 35кв височина 2,45м. Същото помещение е с изложение юг- изток с външна изолация 8см, изолация на пода 4см фибран и 2см фибран на тавана. Спавя се машинката но в студените дни неможе да вдигне повече от 21градуса в помещението. И так реших да си закупувам друга по подходяща машина за това помещение. Спял сам се на едно mitsubishi MSZ-EM28RE1-W цена 1400лв без монтаж, година на модел:2005г. COP 6,05(max отоплителна мощност 5,5kW) и е пален с ексти(йонизатори накакви сензори и т.н).
    Според мен за това помещение си трябва машина в чиято сигнатура да фигурира цифрата 40. Идеята е машината да топли, но и да работи около и под номинала си, демек икономично. Тези машини които ги имаш/гледаш ще работят на макс. непрекъснато и пак в студовете най вероятно няма да могат да поддържат 22С.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #329

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    маджо всеки си има своя истина,а моята е че с три япончета ми е по-топло,което е нормално,но плащам по-малко от когато бях с два дайкина.за някой може да е смешно това твърдение,но е факт.мисълта ми е че не се гледа какво съм платил за тях,а последствията-комфорт,кеф и среден пръст за ЕВН.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #330

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сега слагаш и няколко панела/фотоволтаични/ на покрива и тогава средния пръст ще стане истински!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 354 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе