Страница 23 от 354 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #331

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    По-скоро зависи кой го избира и монтира. Аз два пъти се доверявам на избора на Сашо и двата пъти не съм сгрешил. На тъщата монтира също две машини и тя е доволна. Предварително казвам че Сашо ми е избирал машините след като кажа какво ще топля, изолация, изложение, бюджет, клас на машината и т.н. Последната 28-ца на Мицубиши ми излезна 1200 лв без монтажа, на 5 години е. Имаше Тошиба 28-ца на 2 години за същите пари, но с много ниски максимални киловати и за това избрах Мицубишито. Като е студено да има малко запас. Ако трябваше да си купя нов японски със същите екстри 2500 лв нямаше да ми стигнат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #332

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз искам да попитам, ако реша да си купя клима втора радост, фирмата, от която го купувам, какво ми осигурява, като поддръжка?Да речем, някой си купува клима японка на 7г., ако му се развали, некоя платка или си отиде компресорът - тази фирма, откъде ще ми намери същата платка или компресор за конкретния модел?И Друго искам да питам - някой си купува японка втора радост и фирмата му го продава с 6м. гаранция, след гаранционния период, какво става?И може ли да си продължи човек гаранцията или всяка година клиентът дава курбан и пали свещ за нова безпроблемна работа на климатика?И въобще, какво по принцип се включва в гаранцията за клими втора радост - ако изгори некоя част подменя ли се с друга?

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #333

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Получаваш 1 година гаранция, която можеш да удължиш до 3 години. После стискаш палци, палиш свещи и всичко останало, като при климите първа младост. Разбира се, има и извън-гаранционен сервиз.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #334

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Значи, ако му изпатка нещо на втората радост докато е гаранция - фирмата няма да ми иска пари за подмяната й?
    Питам щото от даден модел се внасят еднократни бройки, не знам да се внасят и части за тях!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #335

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Идват достатъчно бройки с лош търговски вид, които не стават за продаване, но са идеални донори.
    zzz одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #336

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    маджо всеки си има своя истина,а моята е че с три япончета ми е по-топло,което е нормално,но плащам по-малко от когато бях с два дайкина.за някой може да е смешно това твърдение,но е факт.мисълта ми е че не се гледа какво съм платил за тях,а последствията-комфорт,кеф и среден пръст за ЕВН.
    След като съпоставката е с дайкин , със сигурност е така както казваш .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #337

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Madj0 1150-285JDR или 1000-мке-3 кое е по-добре или каквото европейско избереш към тия левчета.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #338

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Аруба, поздравления! Взел си много добра машина на много добра цена. Дано и състоянието й да е такова.
    Мерси приятелю. Днес си получих машината. Вътрешното тяло няма забележки, но няма онзи мазен и лъскав вид, който имат PDR и UDR. Аз го забелязах още преди две години, когато пуснаха темата за новия JDR. Дистанционното е чисто ново, с найлонче. Външното тяло е зле, по-точно горния капак, все едно са го влачили по таван по чукари от Япония, поне ламелите нямат поражения. Външното тяло си е 281JADR. Ако трябва да съм честен, не съм очарован, но предвид цената мога да си затворя едното око. Това на прима виста. Не съжалявам за покупката, ако бях го видял преди да го платя - пак бих го купил. Естествено часът на истината ще е след монтажа към края на месеца.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #339

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    честито аруба.да не сменяш аватара скоро....................

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #340

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Aruba_man излъгаха те с тая втора употреба
    Но признавам ще ми е интересно какви ще са впечатленията като си спомня огромна част от предишните ти постове все в полза на дайкин(тоест заклет дайкинист/хитачист) какво ще кажеш за това което си купил като К2У.

    Честито и дълго, безаварийно " ползване" заедно с много студентски "крехтинки" от пол ...
    Този пост е редактиран от justify; 18-01-13 в 23:32.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #341

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    честито аруба.да не сменяш аватара скоро....................
    Мерси и на теб. Едва ли, трябва да има малко контра във форума.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Aruba_man излъгаха те с тая втора употреба
    Но признавам ще ми е интересно какви ще са впечатленията като си спомня огромна част от предишните ти постове все в полза на дайкин(тоест заклет дайкинист/хитачист) какво ще кажеш за това което си купил като К2У.

    Честито и дълго, безаварийно " ползване" заедно с много студентски "крехтинки" от пол ...
    За около 3 години ползване (Хитачито вече над 3) не са ми създавали грижи, освен поливането на тавата на FTX50GV. Няма как да не съм доволен при средна цена 1500 лева. Не са се предавали и при -25. Ще видим как е "изхвърленият". На всеки който чете форума вярвам му е тръпка да пробва.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 18-01-13 в 23:40.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #342

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Мерси приятелю. Днес си получих машината. Вътрешното тяло няма забележки, но няма онзи мазен и лъскав вид, който имат PDR и UDR. Аз го забелязах още преди две години, когато пуснаха темата за новия JDR. Дистанционното е чисто ново, с найлонче. Външното тяло е зле, по-точно горния капак, все едно са го влачили по таван по чукари от Япония, поне ламелите нямат поражения. Външното тяло си е 281JADR. Ако трябва да съм честен, не съм очарован, но предвид цената мога да си затворя едното око. Това на прима виста. Не съжалявам за покупката, ако бях го видял преди да го платя - пак бих го купил. Естествено часът на истината ще е след монтажа към края на месеца.
    Честито най-после се реши. Вътрешното е боядисвано с полиуританова боя без полагане на лак и затова няма гланц. Външното е така защото се товарят на етажи в контейнер и не е за притеснение. Сега вече ще си промениш мисленето.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    15
    #343

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    [QUOTE=bggeors;606079]Здравейте, много се радвам че открих този форум защото съм изправен пред дилема и ще помоля за компетентно мнение.
    Вече имам един климатик втора ръка Daikin S25DTHDS-W и се опитвам да столпя с него помещение от 35кв височина 2,45м. Същото помещение е с изложение юг- изток с външна изолация 8см, изолация на пода 4см фибран и 2см фибран на тавана. Спавя се машинката но в студените дни неможе да вдигне повече от 21градуса в помещението. И так реших да си закупувам друга по подходяща машина за това помещение. Спял сам се на едно mitsubishi MSZ-EM28RE1-W цена 1400лв без монтаж, година на модел:2005г. COP 6,05(max отоплителна мощност 5,5kW) и е пален с ексти(йонизатори накакви сензори и т.н). Имам следните въпроси:
    1.Дали ще е подходящ за помещението ми?
    2.Как Ви се струва цената?
    3.Какво става ако нещо се повреди, подържат ли се резервни части имаики предвид годината на производство, ако може и повече инфо за модела.
    4 Колко е живота на подобен род климатик при една добра поддръжка.
    Питам всичко това защото ми се стуват доста парите и незнам дали ще е добра инвестиция. Отворен съм към други предложения и препочъки

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #344

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Търкулнало се гърнето, та си намерило похлупак... Аруба, добре дошъл в клуба на клошарите!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Stara Zagora
    Мнения
    15
    #345

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Чакам предложения за конкретни машини след като разбрах че избора ми е неудачен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 354 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе