Страница 63 от 354 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #931

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от benzol Виж публикацията
    добре де аз съм пуснал 10куб. аванс
    По добре виж,ако има сходни модели но 25ци,че с тази дограма и пищол при това,а и за изолация не се споменава,пък и тези 15м² при Т от-15° и надолу,ако се задържат, да не се озорят климите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #932

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ми аз живея в Пловдив тука не падат
    чак толкова,а. дори и да паднат не се задържат.Помещението е хол а апартамента среден

    - - - - - - - - - -

    Оказа се,че ще се взема Панасоник от Малайзия не знам още модела 12-ка инвертор.Че по магазините където обикаляме ни казват че са 12-14-ки а после като кажем на един познат той вика че са 8-9-ки трябвало да се гледа модела с какви цифри почва 22,25,28,35 и т.н

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #933

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    питането ми е за 2 стаи.
    Хол - 12кв.м, една външна стена източно изложение, троен стъклопакет (4/4/5) с к-стъкло, липса на външна изолация.
    Спалня - 16кв.м., две външни стени (изток и юг), по южната е цялата в прозорци (3,5м някъде), но не до пода, пак троен стъклопакет, няма изолация. Много слънчева стая, когато има слънце.
    Строителството е монолитна тухла, двуредов зид, височина 2,75, отгоре е таван и на пода му има 6см фибран. Прозорците имат въшни щори, които пускам нощем зимата (за понижаване на топлозагубите през прозорците и намаляване на конденза).
    Двете стаи се свързват с врата 200х80. Имам идея да монтирам климатик в хола фронтално срещу вратата, така че при отворена врата да духа и в спалнята. Възможно ли е? Има ли смисъл?
    В момента в двете помещения имам монтирани радиатори, H600, 35 глидера (15+2*10), което са 6кВата (когато ги монтирахме сложихме около 10% запас). Догодина смятам да изолирам отвън - 20см стиропор. С колко ще ми спадне нуждата от топлинна енергия в този случай?
    Бюджетът ми се определя според предложенията, но все пак 3к лева за нов или 2к3 за стар не ми се дават . А да, използва ли се топлината на аспирацията в топлообменник за да не лети навън топлото? Има ли смисъл от аспирация?

    Намирам се в София, но пътувам често до Пд. Вариант е да се вземе втора ръка от Пд и да се монтира в София. Сериозни фирми за К2У в София/Пловдив? Не е проблем монтажът да го извърши примерно AlexandarS, но тогава как стои въпросът с гаранцията (фирмите не искат ли техни техници да монтират?).

    Предварително благодаря!

  5. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #934

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не е проблем фирмите от пловдив да ти монтират в София. Аз така си поръчах 2 японски клими, дойдоха и ми ги монтираха с 1 година гаранция с опция за удължаване на гаранцията.

    В момента като гледам има и доста прилични модели.

    Относно въпроса за аспирацията - на мен и 2те са ми с аспирация и плазмени филтри и за мен това е безценна екстра, защото пуша в едното помещение и вече не се налага да отварям да проветрявам често .
    Този пост е редактиран от tgn; 01-11-13 в 13:19.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #935

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    Не е проблем фирмите от пловдив да ти монтират в София. Аз така си поръчах 2 японски клими, дойдоха и ми ги монтираха с 1 година гаранция с опция за удължаване на гаранцията.
    Има ли сметка чак от Пловдив? Бихте ли казали по-подробно, коя е фирмата, колко струва доставката до Сф, после профилактиката + пътните разходи колко струват.....?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #936

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте пак днес ми монтираха климатика Panasonic CS-E12DKEW какво ви е мнението за него?И има ли начин да си намеря оригинално дистанционно за него?
    И друго

  8.  
     
  9. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #937

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от benzol Виж публикацията
    Здравейте пак днес ми монтираха климатика Panasonic CS-E12DKEW какво ви е мнението за него?И има ли начин да си намеря оригинално дистанционно за него?
    И друго
    Относно този модел мисля че в форума има доста отзиви за проблеми с компресора.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Има ли сметка чак от Пловдив? Бихте ли казали по-подробно, коя е фирмата, колко струва доставката до Сф, после профилактиката + пътните разходи колко струват.....?
    Към 70-80 лв беше доставката. Незнам дали мога да казвам имена на фирми да не прозвучи като реклама. Профилактика не съм правил още, но цените си бяха нормални.
    preparatos одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #938

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    Относно този модел мисля че в форума има доста отзиви за проблеми с компресора.
    Няма за какво да се притеснява - този със сигурност е рециклиран. ДУ може да си намери из продавалниците - има много собственици на такива машини с излишни дистанционни.
    Mega, mirandi и tgn харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #939

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При рециклирането на К2У, най-напред се сменя компресора
    preparatos одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #940

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При рециклирането на К2У, най-напред се сменя компресора
    Да бе да. Много хора изобщо не знаят какво е това рецилкиране на втора употреба климатик. Ами ще ви кажа първо се тъси чифт от външно и вътрешно тяло в купа стоварен от контеинера. После се мият след исъхване се свързват само кабелите и се прави проба дали ще тръгне ако да свързват се тръби и се източва и зарежда с фреон. Тества се час два какъв ток и налягане държи. И накрая се боядисват капаците.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 02-11-13 в 20:35.
    dodo_pv, aruba_man, preparatos и 2 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #941

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Велев, къде си си загубил чувството за хумор? Нямате ли вече от него в Плевен

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #942

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Какво чувсто за хумор да имам като знам че хората ги купуват с надежата че понеже били Японски макар и по на 10години и са "рециклирани" плащат като за нов.
    aruba_man и mirandi харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    20
    #943

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Човека от които го купихме каза че му е направена пълна ревизия на тяло и компресор и твърди че е хубав(надявам се да е така),за ДУ в продавалник за този модел не можех да намеря,а за цена излезна 700лв с монтаж
    Kasap одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #944

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Как обясни човека значението на термина "пълна ревизия"? Това е възможно най-калпавия модел на Панасоник и ако компресорът сдаде отново (някой спомена за софтуерен бъг при дефрост) и се наложи смяна, цената му става 1400 лева, без дистанционното. Покупката е изгодна за богати хора, разполагащи с много свободно време и обичащи да експериментират с техниката. Ако сте такъв човек, това е Вашият климатизатор.
    Успех в попрището на творчеството и науката

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #945

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Как обясни човека значението на термина "пълна ревизия"? Това е възможно най-калпавия модел на Панасоник и ако компресорът сдаде отново (някой спомена за софтуерен бъг при дефрост) и се наложи смяна, цената му става 1400 лева, без дистанционното. Покупката е изгодна за богати хора, разполагащи с много свободно време и обичащи да експериментират с техниката. Ако сте такъв човек, това е Вашият климатизатор.
    Успех в попрището на творчеството и науката
    След рециклирането няма как да се скапе компресора, защото се слага друга пружина, която притежава нужните качества, за да издържи на такива работни условия.

    Оригинално дистанционно може да ти достави някой от истинските вносители, Куул Трейд, Климамаркет Ефендулов...
    dodo_pv и Aleksandars харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе