Страница 169 от 354 ПърваПърва ... 119159167168169170171179219 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,521 до 2,535 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2521

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако избереш К2У на 200 V, не се съгласявай на монтаж без трансформатор. За тази цена спокойно мотат да преглътнат едни 60-70-80лв. за трансформатор.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2522

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ми на Велев ли да пише все пак за 2ра ръка се говори
    Що не ако е навит за втора ръка мога да му сваля от мострите в магазина.
    zliqiliq одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #2523

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Защо се лигавите, бе? Не ми се дават 2,5к за нов с бъгове, ама не ми се дават и 2к за 2 ръка. За това и се плюмча тук с вас.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2524

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За колко голямо помещение ти е нужен климатик? Да не излезе, че ти е голям 40-ката.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2525

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Защо се лигавите, бе? Не ми се дават 2,5к за нов с бъгове, ама не ми се дават и 2к за 2 ръка. За това и се плюмча тук с вас.
    Що не налазиш някоя китайска конвенционалка с кашон за 600+-50 лв. С останалите 2000 ще и плащаш тока 5 години!
    mirandi и zliqiliq харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2526

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ако имаш предвид европейски Дай Сей Кай, недей да правиш тази грешка. Ще дадеш много повече пари, а няма да си по-доволен от работата му спрямо японското митсубиши.
    Ако Сашо не може да дойде, аз лично бих рискувал с това Митсубиши. Желязно е и работи страхотно. А и почти няма какво да му объркат при профилактиката/поне на тоя модел/.
    Моят съвет е, да отидеш пак във фирмата и да му направиш малко снимки и да ги качиш да ги видим.
    Също разпитай продавача, дали е зареден с фреон по табела и дали е разглобяван на съставни части при профилактиката.
    И настоявай за трансформатор!
    Ти виждал ли си как работи европейски дайсейкай или си го гледал в някоя фотогалерия?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2527

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Алоуу, градския с високото IQ..
    Гледам техническите данни на хартия и оплакванията от темата за дайсейкаите.
    А и с тая разлика в цената може да се ожени още един път.
    И най вече зная как работи Митсубишито. При -20* духа горещо.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2528

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не е необходимо особено високо IQ, за да проумееш, че данните на някои от хартиите са объркани. Особено ако някой вече е съобщил за проблема. Търговецът определя цената, а купувача дали имаме сделка или не. Не е работа на никого да наднича или бърка в джоба на купувача. Той се разполага със съдържанието му така, както намери за добре. Попитах те дали си имал допир с европейски дайсейкай и не разбрах? Как духа той при -20? Ти, лично, такава температура виждал ли си? Мога да ти дам още един жокер: Три от машините ми в подписа топлят при -19 градуса, а една при -22. Друга една още не е тествана при такива температури, защото нямаше кой да свърши работата. Тези факти говорят ли ти нещо? Щото, на хартия няма да ги видиш!

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2529

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нещата почват да стават грозни,не е нужно да се напада някой само защото е изказал мнение по въпроса.Хубаво е да се спори,но обидите поякога са в повече и това отблъсква.НЕКА ДОБРИЯ ТОН БЪДЕ С ВАС
    DUNDURMA, m_dikov и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2530

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Японското митсубиши отвява даже 16-ката дайсейкай.
    Иначе хубаво, че ти работят при такива температури. Друг е въпросът какво имаш предвид под топлене при такива температури. Митсубишито наистина топли и ще работи по-добре от тошибата!
    Не съм си монтирал такава тошиба вкъщи и нямам точни наблюдения, но гледам че чакаш платка със нов софт, за да и се елеминират проблемите. Май няма да дочакаш, ама знае ли се..
    И зная как работи климатик с 6,** киловата максимална мощност.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2531

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Извинявай, но като ти чета постовете, сериозно се съмнявам за нивото на познанията ти. Не знам кой те е заблудил, че чакам платка с нов софтуер. Трябва ми платка, за да тествам и накарам йонизаторите да работят коректно. Това е проблема на осмицата, който от Тошиба няма да оправят. Мен не ме мисли, мога и без йонизатора. След като пишеш, че знаеш как работи климатик с 6,** киловата максимална мощност, трябва да си в състояние да си отговориш на въпроса, какво имам предвид под топлене при такива ниски температури. В Пловдив, миналия месец, достигнаха до -19 градуса, а от снимката на мин - макс термометъра ми е видно какви са били границите на температурата у нас. Работели са три машини, два дайсейкая и едно дърто Хитачи. Нито една от тях не се е напъвала особено и не е правила проблеми. Малката тошиба и хитачито са в спални и са поддържали 20 градуса. Коридора и всекидневната са с 13-ката на дайсейкай 8, настроен на 18 градуса от 23.30 часа до 6.00 часа сутринта. Не знам каква точно топлина са вкарвали отвън, но едва ли е било по-малко от 4 киловата. А как реши, че Мицубишито ще топли повече и ще работи по-добре от тошибата, при положение че я нямаш последната и не я познаваш, оставям да преценят уважаемите читатели . Хубава вечер

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2532

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Виж, не твърдя че Тошибите са лоши климатици. Добри са.
    Единствено твърдя, че Митсубишито е по-добро и за това го препоръчах на момчето, а и от гледна точка на спестените пари също. Не е малка сумата.
    Тихичък, мощен и с прилично поведение. И с над цели 2kW по-голяма отоплителна мощност спрямо европейската 13-ка на Тошиба.
    Признай си че ти почна първи да отклоняваш темата и да казваш на бялото черно, още от както качих снимките на японската Тошиба.
    Хубава да е.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2533

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако трябва да бъдем честни, първи започнаха да се отклоняват от правия път Тошиба, а някои от съфорумниците, пък, започнаха да ми изопачават постовете, четейки ги като Дявола Евангилието. Никога и не съм твърдял, че проблемът с успиването при осма серия е софтуерен или хардуерен. Той се дължи на пропуск в монтажната инструкция. Има проблем единствено с йонизацията, но докато не намеря втора платка да си поиграя, нищо няма да тествам. Нито един от двата проблема не предполага, че машината е лоша. Тя е скъпа. Няма проблем с това, да препоръчаш на някого нещо, което познаваш. Проблем е, когато се сравняват машини на теория, а не на практика. Както и да се въвеждат в заблуда потребителите на К2У, че електрониката им е сделана в Япония. Не, че това е от значение, но не е вярно.
    Хубав уикенд

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2534

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Прав си. На японската Тошиба платката е китайска пръчка, а европейската тошиба топли по-добре при отрицателни температури от японското митсубиши, нищо че е с 2 киловата по слаба. Дай да сложим точка.
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 19-02-16 в 15:05.
    Alexi и tony34al харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2535

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И какво толкова значение има,кой топли повече на хартия.Ми то и моя Samsung 9 ка, за 1200лв,при - 10 гр. има 4,5 кв макс.,което е повече от на дайсекай 10 ка ама какво от това ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе