Страница 219 от 354 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3271

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Със сигурност ще го отвее и малко ще си изключва дори при минуси с две думи не става за това помещение и не е малко големичък а си е много голям .[emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    6
    #3272

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря,сега остава да я спечеля на тази цена и да си я докарам благополучно до България. По принцип в това жилище се живее рядко и има монтиран една машина ,но според мен си заслужава да се дооборудва ако станат нещата на тази цена.
    Сега имам и един друг въпрос,купувал ли е някои от яхуу джапан. Пролетта смятам да експериментирам купувайки нещо евтино от там за да проследя процеса ,но ако някой има опит и би могъл да го сподели,ще съм благодарен.
    А до колкото за големината,офертите за съжаление са все за големи машини,например http://www.**********************/klim...zk-s-1169.html със сигурно ще я взема под 500 лева,но е още по голям и ще трябва да си го демонтирам сам май. Пък и има някой неизвестни около него,но така или иначе наистина си е голям ,така че не съм се задълбочавал.
    Този пост е редактиран от Mishuk; 15-01-17 в 21:30.
    dddilian одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3273

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Mishuk Виж публикацията
    Сега имам и един друг въпрос,купувал ли е някои от яхуу джапан. Пролетта смятам да експериментирам купувайки нещо евтино от там за да проследя процеса ,но ако някой има опит и би могъл да го сподели,ще съм благодарен.
    Това ще е много полезен опит! Ще се радваме да го споделиш.

    П.С. Бях се подтиснал, че опитите за таковане на дявола във въздуха са преустановени.
    Aleksandars, DUNDURMA, SPSt и 3 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    6
    #3274

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това ще е много полезен опит! Ще се радваме да го споделиш.

    П.С. Бях се подтиснал, че опитите за таковане на дявола във въздуха са преустановени.
    Непременно ще го споделя,още повече ако с това ще ви извадя от душевния дискомфорт и депресия.

    За да не разводняваме темата,ще допълня тук. Ако някой потърси из гугъл ,ще намери че има компании които се занимават с ролята на агент,тоест покупката се купува и доставя от тях и те се грижат за международната доставка. Сумата може лесно да се провери ,но в никакъв случай не е убийствена,на първо четене около 120 долара до европа. Доколко безпроблемно е подобна транзакция е въпрос на практически изпитания,но в никакъв случай не е рокет сайънс.
    Този пост е редактиран от Mishuk; 15-01-17 в 22:56.
    Kasap и spas.slavchev харесват това.

  6. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3275

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Kasap просто се опита да ти подскаже ,че нито ще е лесно нито ще е евтино да се достави каквото и да е от япония .Лека вечер


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3276

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Mishuk Виж публикацията
    Сега имам и един друг въпрос,купувал ли е някои от яхуу джапан. Пролетта смятам да експериментирам купувайки нещо евтино от там за да проследя процеса ,но ако някой има опит и би могъл да го сподели,ще съм благодарен.
    Няма такива с опит в това начинание. Тука никой не си играе с единични бройки, поръчват се в промишлени количества натоварени в контейнери, както се казва "колкото повече, толкова повече"
    Аз също ще чакам с нетърпение да споделиш, какво се случило
    hawai76 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3277

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Mishuk Виж публикацията
    Благодаря,сега остава да я спечеля на тази цена и да си я докарам благополучно до България.
    Колега тя рибата в морето Климатика е пуснат на търг ,с reserve което не е ясно колко е ,че и е collection only а за такова желязо 50+ кила просто ще те заколят куриерите в Англия .. само логистиката му не виждам начин да е под 200 лв до БГ .. не знам що губиш времето на аудиторията ..
    Kasap одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    6
    #3278

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Никак не разбирам защо е това подигравателно отношение и откровено заяждане от страна на хората ама нейсе. Извинявам се ако съм засегнал някой. Първо никъде не съм написал че съм го купил,попитах каква би била изгодна цена,второ ресърва не го знаете вие,аз имам кореспонденция с продавача и имам идея какъв е. Трето на мен не ми е далече и ще пътувам така или иначе с кола февруари до България ,така че логистиката не е проблем. Още веднъж благодаря на добронамерено отзовалите се ,а на останалите да сте живи и здрави и погледнете малко по положително на живота ,само със злоба не се живее. Лека вечер.
    zlobarov, kalcheff1, spas.slavchev и 2 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3279

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да смятаме ли, че и до Токио ще имаш път наскоро? И не се люти толкова, добронамерени сме всички. Но допусни че не си първия, сетил се за ебай.джапан. Но понякога става обратното. И се отнасяме положително към всякакви инициативи, като внос на клими от Солунската митница и спекула с Daiseikai в "купува-продава". Хайде със здраве!

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3280

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз съм чел подробно преди около 3-4 години за покупката на климатик от yahoo.jp.

    Може би съм и първият пуснал линк към джапанското яху в този форум.

    Проблемът е в доставката - не доставят стоки за които има специален режим на внос.Аз поне не намерих такъв куриер/доставчик/пощенска служба.

    Климатиците съдържат фреон, който е предмет на регулации от няколко директиви и регламенти на ЕС.

    Пробвай най-много да се чудиш известно време къде ще съхраняваш вече купеният от другият край на света климатик и отново да го пуснеш в продажба в японското яху.

    Ако си в държава извън ЕС, доставят ти го в тази държава и при прибирането в България го метнеш на задната седалка, успееш да се "споразумееш" с митничарите... вече е друга работа ...

    Ето линк за мераклиите: Goods Online Store Yahoo Directory auction>consumer electronics,AV, camera>heating and cooling, air conditioning>air conditioner>wall-type>12 tatami~

    ===================================================================================

    Предложението на Касапа за Солунската митница е разумно.Имаше едно момче което си беше закупило преди години 1-2 климатика тошиба дайсекай от безмитен магазин на гръцката граница, ама дали точно от Солунската митница друг въпрос...

    По негови твърдения 10-ки тошиба супер дайсекай 5-та серия за около 1600 лева бройката ...


    Успех с покупките на климатици.
    spas.slavchev одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3281

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На 1600 лева влизаха в страната. Писах ви още тогава.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #3282

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Фреонът се води опасна стока /dangerous goods/, така че и до извън ЕС транспортът ще е проблем. Теоретично не е невъзможно да се доставят и единични бройки на що годе нормална цена - например с консолидиране с други пратки в контейнер, но пак накрая като теглиш чертата - всичките галимации не си заслужават.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #3283

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,пред сериозна дилема съм относно отоплението на 3 малки помещения.Първо мислех да сложа мулти сплит поради липсата на място за външните тела,но ме разколебават,че така лесно мога да остана изцяло без отопление,ако стане нещо.Пък и имало и други негативи на мулти сплита.Та реших на първо време да поставя един климатик да видя как ще е с един и ако успявам да отоплявам качествено поне двете помещения мога да остана и само с него,а ако не се получават нещата ще мисля къде да търся място и за втори климатик.Ще кача и примерна схема.С червено и синьо съм отбелязал възможните места за монтаж на вътрешните тела.Като цяло смятам,че е най-удачно да бъде на мястото отбелязано с червено.Идеята е да монтирам там климатика(помещението е кухня с всички там уреди-фурна,котлони,хладилник)и да отоплява коридорчето,а ако държа вратата отворена на другата стая дали мога да разчитам на някакво влияние и да успявам да я затоплям малко от малко макар и с по-голяма разлика от другите стаи.Примерно,ако поддържам 22-23 в другите помещения примерно в спалнята да е от рода на 16-17 примерно.За този вариант съм,защото винаги в спалнята може да се пусне нещо друго за 30мин.преди лягане и да се доподгрее.Въпросът само реалистично ли е да очаквам такива неща?

    Също така съм се насочил към климатик втора употреба,защото си мисля,че ще се справя по-добре от европейските модели пък и става въпрос за гр.Пловдив все пак .Какъв климатик бихте ми препоръчали да поставя.Важно нещо забравих да уточня стаите са с гипсокартон и се затоплят сравнително бързо,а едната външна стена има и външна изолация.Прозорците са сменени с ПВЦ дограма.И едно уточнение стаите са малко по-ниски на около 2,30 е височината им.Така,че кубатурата спада малко.

    Та надявам се на вашите съвети за избора на климатик.Както бях казал търся решение ,което да е топлещо без да се изхвърлям с парите.Екстрите на машината са без значение трябва ми само да топли.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gako; 16-01-17 в 18:26.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3284

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не си писал какъв ти е бюджета, но щом не държиш на екстри 2 базови 22-ки ще ти отоплят идеално всички помещения. Инвестицията не е много голяма и сметките за ток ще са поносими.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    6
    #3285

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Фреонът се води опасна стока /dangerous goods/, така че и до извън ЕС транспортът ще е проблем. Теоретично не е невъзможно да се доставят и единични бройки на що годе нормална цена - например с консолидиране с други пратки в контейнер, но пак накрая като теглиш чертата - всичките галимации не си заслужават.
    По този повод ,ето до какво стигнахме за един ден.
    2017-01-16 0645] Stefanov Mihail
    Lot Number: w163153573. Hi
    What's a delivery opportunities for larger goods like air conditioning unit
    Regards


    [2017-01-16 10:04:05] Aleado Irina
    Dear Stefanov Mihail,

    The item w163153573 consists of 2 items:
    interior machine:280×780×214mm/7.5kg
    outdoors machine:540×780×289mm/29kg

    Nowadays, we prefer to use Japan Post services (EMS) for sending commodities. It is the cheapest way of international shipping. Unfortunately, Japan Post has some limits. International Parcel Post - Japan Post

    The limited weight to the United Kingdom by Japan post is 30 kg. We can try to ship the second item with weight 29 kg, but we will not be able to pack it properly!

    Moreover, some items (containing liquid or gas, or lithium batteries etc.) are not allowed for EMS shipping. Nonmailable Articles in International Mail - Japan Post

    If you wish, shipping of oversized items (over the size and weight limits for Japan Post) can be provided by UPS, TNT, DHL or by another shipping companies. But we need to know your country, city, post code for estimation.
    17-01-17 04:45:33]Stefanov MihailHi
    Thank you for quick answer
    My location is London Uk ,and I can pick up items from any London airport or Tilbury container terminal. Also can we organize and group shipping for fewer items.
    Thank you very much
    Regards
    Mihail


    Best Regards,
    Aleado.com
    Ще чакам отговорът на чистата японка Ирина и ще ви информирам.
    Между другото намерих компания ,която би го доставила до Хийтроу ,но цената за съжаление е доста висока ,от порядъка на 850 йени за килограм или около 15 лв Български пари.
    Имам въпрос,има ли проблем газът да бъде премахнат преди транспорта,това би ли се отразило на последващата работа на климатика. Утре ако имам време ще напиша на митническите служби на нейно величество,за да разбера как стоят нещата с тукашните служби и как трябва да се оформи подобно нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе