Страница 185 от 354 ПърваПърва ... 135175183184185186187195235 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,761 до 2,775 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2761

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сивата полиетиленова на plamaflex не се мачка лесно, издържа на вода и изолира поне 5 пъти по-добре в сравнение с черната от микропореста гума. И двете съм ги тествал и знам много добре какво представляват. Черната даже бандажирана не бих я използвал на открито. Само малко дъжд да капне върху нея се смачква и става като памук натопен във вода.
    Бандажната лента не може да се намотае херметически. Рано или късно влагата се просмуква вътре.
    Гларус68 одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2762

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нека следващите мнения по този въпрос да се пишат в темите свързани с монтажите.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    P.Hristov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #2763

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря на всички ви за съветите,напътствията и отзивчивостта.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    19
    #2764

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, малко информация за "новите" (нови за мен) тошовци. гр. Шумен, 12,30ч. 33 гр. външна температура, NDR 225, NDR 255, BDR 281 мъркат от около 9,30ч. сутринта. При зададени 25 гр. NDRите паднаха до 70 вата , а BDRа до 100 вата консумация. По надолу не искат, спират и въртят само вентилаторите. Не, че не съм доволен, но бях чел за консумации от по 40-50 вата, За няколкото дни от както ги имам, мога да кажа, че съм доволен от работата им, от комфорта, и от консумацията.- за мен това са критериите за добър климатик. Дано и зимата да се държат по същият начин.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2765

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Зимата ще си още по-доволен. :-)

    Sent from my phone.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2766

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от авитохол Виж публикацията
    Здравейте, малко информация за "новите" (нови за мен) тошовци. гр. Шумен, 12,30ч. 33 гр. външна температура, NDR 225, NDR 255, BDR 281 мъркат от около 9,30ч. сутринта. При зададени 25 гр. NDRите паднаха до 70 вата , а BDRа до 100 вата консумация. По надолу не искат, спират и въртят само вентилаторите. Не, че не съм доволен, но бях чел за консумации от по 40-50 вата, За няколкото дни от както ги имам, мога да кажа, че съм доволен от работата им, от комфорта, и от консумацията.- за мен това са критериите за добър климатик. Дано и зимата да се държат по същият начин.
    Предполагам, че консумациите, които си дал са заедно с трафа и тогава за NDR е нормално да падат до 70W. Трафа консумира м/у 10 и 20W. Минимумът на BDR е 50W и той би трябвало да пада до около 70W. При въртене само на турбина ще имаш консумация 20-30W.
    Моят PDR пада на минимум късно вечер и работи така, /без да изключва/, въпреки че е преоразмерен за помещението.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #2767

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Екстра са си климите. Не се вторачвай в тези малки разлики в минимумите на различните серии при Тошиба. Имам три различни клими от същата марка и съм много доволен - работят си с приблизителни минимуми и както виждам при теб нещата са нормални. Гледай си живота и остави машините да си работят...
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2768

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Погледни при външна 26..28 дали слизат по-ниско.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8
    #2769

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здpaвeйтe, тpябвa ми cъвeт зa пoĸyпĸa нa ĸлимaтиĸ - чyдя ce дaли дa e нoв или втopa pъĸa ocoбeнo cлeд ĸaтo paзглeдax и тeмaтa и видях че има гаранция от по 3 години - peaлнo мoжe дa ce взeмe пo-ĸaчecтвeн ĸлимaтиĸ нa cъщaтa цeнa. Яcнo ми e, чe yцeлвaм мoжe би нaй-нeпoдxoдящият мoмeнт, paзгapa нa ceзoнa, нo пpocтo нe ce тъpпи вeчe. Πpeдпoчитaм дa взeмa нeщo мaлĸo пo-cĸъпo, нo ĸaчecтвeнo oтĸoлĸoтo дa cпecтя eдни 300-600 лeвa и cлeд гoдинa двe дa ce чyдя зaщo пpaвя глyпocти. Hямaм идeя ĸaĸвa e цeнaтa нa мoнтaжa, нo и нeя я вĸлючвaм ĸъм ĸpaйнaтa, oбщa cyмa.
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - жилищнo, xoл в ĸoйтo ce cпи
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? и oxлaждaнe и oтoплeниe
    3. Kaĸвa e :
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 3.5ш, 6,5д, 2,5в
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт, нopмaлнo cтъĸлo);
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2,8 нa 1,80 - вpaтoпpoзopeцг) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - Юг
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти? 2pи eтaж oт 8, лeĸo издaдeнa чacт oт cтeнaтa.Πaнeлeн блoĸ.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня личнa cтaяж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe- aпapтaмeнт/блoĸ
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? - Bapнa
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 22-26 зимaтa, 18-20 лятoтo
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - нe ocтъĸлeнa c винĸeл тepaca нeпocpeдcтвeнo cлeд вpaтoпpoзopeцa
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - ĸoмпютъp, paдиaтop, ĸoйтo ce пoлзвaшe зa oтoплeниe, нo нe cтигa и e жeлaтeлнo дa ce cмeни oт ĸлимaтиĸa и дa ce мaxнe
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. - oĸoлo 1200 лeвa миcля e paзyмнo, ĸapaxa мe c няĸaĸви oĸoлo 600-700, нo ми oбяcниxa, чe нe e тoлĸoвa дoбpa идeя
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зимaтa нe миcля чe пaдa пoд 20-22 гpaдyca, лятoтo ĸaтo глeдaм вeчe гoни 40 в нopмaлнитe дни.

    Зapaди cyмaтa, ĸoятo мaй нe e ĸoй знae ĸaĸвo ce зaмиcлям и зa peциĸлиpaни/2pa pъĸa ĸлимaтици , чe щe e пo-дoбpa идeя oĸ. Имaм и дpyгa дилeмa дaли c 2 ĸлимaтиĸa щe мoжe дa ce oтoплявa цeлият aпapтaмeнт.Ocвeн xoлa и ĸopидopa ĸъм нeгo( oĸoлo 3 ĸвaдpaтa,идвaщ oтĸъм вxoднaтa вpaтa) ocтaвaт cпaлня и ĸyxня(oĸoлo 30нa ĸвaдpaтa мoжe би, 60 e цeлият aпapтaмeнт) ĸoитo ca изoлиpaни и cъc cмeнeнa дoгpaмa, мoжe би зa тaм щe e дoбpe пo-тиx ĸлимaтиĸ, ĸoйтo дa ce cпpaвя и c 2тe пoмoeщeния. Toвa гo пишa aĸo би имaлo знaчeниe зa мoщнocттa нa ceгaшнaтa мaшинa.

    След съвета на приятел, а и като видях какво си е купил той рециклирано се чудя дали да не се насоча към рециклираните поради разликата в цената - излиза че рециклиран от висок клас може да се вземе за парите като нов от среден или нисък клас. Единственото ми притеснение е до колко се държи на гаранцията при рециклираните и какво влиза в нея. До колко също така са изправни самите машини които се предлагат на практика. Пиша и във тази тема понеже някак май повече ме изкушават рециклираните, но нямайки идея от този сектор предпочитам да питам хора които имат опит и живот и здраве вече да мина през магазините и да реша спрямо наличността която имат.
    Този пост е редактиран от HaxaleH; 31-07-16 в 23:14.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2770

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Понеже не съм специалист, ще ти кажа за гаранцията как е при мен. Значи, като ми го монтираха климатика наскоро, подписахме документ за 24 месеца пълна гаранция! Каквото и да значи това! А, мой колега и приятел си е монтирал 11 машини в 2 апартамента, преди 6 години от същата фирма и каза, че не му се е налагало да я ползва!
    bobovo и HaxaleH харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8
    #2771

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    това е супер, колкото повече се оглеждам към новите и писаното във форума, толкова по-стабилно се убеждавам че нямам нужните финанси за хубав нов климатик и може би ще се насоча към рециклиран такъв като компромисен вариант за момента. Утре трябва да мина по магазините и да се види къде какво има. Тогава пак ще пиша ако се чудя между дадени модели.
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2772

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Вземи си хубав климатик на изплащане.
    mkukas одобрява това.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2773

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Човека иска хубав де! Затова пише в тази тема!
    blue1, bobovo, Aleksandars и 4 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2774

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    НАХАЛЕН,предполагам неочакваш че хубавите секънд хенд са без пари,а и те не са компромисен,а са ПО-ДОБРИЯ вариант(според много колеги от форума)
    zzz и hawai76 харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8
    #2775

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    @Dundurma , не подготвил съм си същите пари които казах и за нов около 1300 като да кажем може да имам до 200 още за монтаж и ако трябват вани, тампони , нагреватели и тн. Утре ще ходя да обикалям за да видя какво има в наличност по магазините. Нямам идея дали сумата която споменах е ок, но мисля или по-точно се надявам че мога да взема нещо прилично което ще е по-добро от чисто новия вариант за тези пари. Но естествено може и да съм написал голяма глупост, затова питам тук понеже гледам има доста хора които разбират и дават мнение и съвети без да гледат да набутат питащия :D

    @VeleV.Klima супер ще е, но за мен хубав климатик на изплащане ще е поне над 2 или може би 3 хиляди лева, а в момента имам тези пари които съм написал. Климатика е майка ми която не искам да натоварвам със вноски или сметки ако стане така че ме няма няколко месеца или година, а и никога не съм харесвал да дължа пари на някого за нещо от там и пазаруването на изплащане. Виждам прекрасни предложения около които горе долу всички от форума сте се обединили и сте казали това си струва парите, но са извън бюджета за момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе