Страница 207 от 354 ПърваПърва ... 157197205206207208209217257 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,091 до 3,105 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3091

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В грешка си, втората ръка клими хич не са евтини и са позиционирани ценово в средния клас нови климатици. За ефективно отопление на 22кв е нужен по голям бюджет.
    hawai76 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3092

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Така зададен въпрос няма да получиш добър отговор. Има ли изолация, колко ,къде , каква .Желана температура .., в кой географски район, бюджет, предпочитани марки,модели.Вярвай ми всичките ми климатици са избрани благодарение на този форум,за което съм им благодарен .Отговори на тези лесни въпроси и ще ти се отговори адекватно .Не няма да е ефективен никъде ..бюджета го преразгледай

    - - - - - - - - - -

    То туЙ NEO не е за снимка

    - - - - - - - - - -

    НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ОТОПЛЕНИЕ ПРИ ТЕМПЕРАТУРА ПОД -5С

    • -КЛИМАТИК СПЛИТ СИСТЕМА
    • -ОТДАВАНА МОЩНОСТ
    • ОХЛАЖДАНЕ - 3.5 KW
    • ОТОПЛЕНИЕ - 3.7 KW
    • КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ
    • ОХЛАЖДАНЕ 1.4KW
    • ОТОПЛЕНИЕ 1.4 KW
    • -TOSHIBA / SANYO COMPRESSOR


    - - - - - - - - - -

    Според мен вдигни бюджета на 1300лева без монатаж и се оглеждай за нещо с номинал 4 кв и запас до към 7 кв японски 36 и добра 28 ца ще заспи, но най добре е оглед на място от специалист, късмет с избора..


  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #3093

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Търси нещо с 28 в името , по скоро около 1000 лв
    ruuni9 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3094

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    НЕО-то ако е с компресор "Тошиба", а не китайски ще топли и при -20 гр. /сметката за ток е друга бира/. В 10 кв. м. ще прави баня за отрицателно време. Ако работи сутрин и вечер по за час-два няма да увеличи много сметката. Аз направих точно същото и съм доволен-НЕО-то в кухнята, а в хола японска Тошиба. Обаче за тези пари трудно ще намериш / по-скоро няма да намериш/ читав японски климатик за 22 кв.м.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3095

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    За 800 лв, даже, с повече фантазия, това с включен монтаж, може да се намери икономичен, прилично работещ 10-12 годишен таралясник с максимум 5 kW на отопление. Или доста по-млад екземпляр с по-скромни характеристики. Дали преклонната възраст ще устрои потребителят, е друг въпрос.
    Брррръъъм: Добрич-Кайсийката-Варна

    От 1000 лв. нагоре за изхвърлено за 20 квадрата площ, не си заслужава, освен ако човек не е от сектата с идентичното име от заглавието на темата.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3096

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Въпрос на вкус казало кучето и .........За мен си заслужава, ако е на прилични години и състояние и с подобаващ комплект екстри. Не си заслужава и не бих дал 2000+ пари за нов таралясник за европейския пазар с пукащи пластмаси, шумове от фреон, дефрости по време, COP като на китайското ми НЕО и прочие "екстри".
    bobovo, Aleksandars, vadim и 4 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3097

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от checho_85 Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам следната дилема. В момента в хола ползваме климатик Neo ACS-HH12LIH R407 и искам да го сменя с нещо по икономично, че плащаме по 200 лв сметки зимата заради него основно.

    Става въпрос за хол в апартамент, около 22кв, панел, една външна стена около 5м, останалите са вътрешни, на среден етаж, с нова алуминиева дограма (врата + 3 прозореца), западно изложение.

    Искам да взема нещо което да е достатъчно мощно и икономично. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане.

    1. Какви параметри климатик ми трябва за такъв тип помещение?
    2. Можете ли да ме посъветвате за конкретен модел.
    В Добрич, намерих само 2 магазина които предлагат втора ръка климатици (за по евтино), може ли да ми препоръчате някой от предлаганите модели, Магазин1, Магазин2 Като бюджет, би било чудесно ако е около 600 лв, макс до 700-800 ако има реални ползи.
    3. Дали е възможно да се използва инсталацията на текущия климатик - тръби, кабели вместо да се прави нова?
    4. Ако текущия климатик го преместя в малка кухничка около 10кв с изолация и дограма, дали ще е ефективен там, без да харчи като изтърван?

    Благодаря ви предварително. При нужда мога да кача снимки на текущия климатик.
    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    В грешка си, втората ръка клими хич не са евтини и са позиционирани ценово в средния клас нови климатици. За ефективно отопление на 22кв е нужен по голям бюджет.
    Добре, какво би ми предложил за такова помещение?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    НЕО-то ако е с компресор "Тошиба", а не китайски ще топли и при -20 гр. /сметката за ток е друга бира/. В 10 кв. м. ще прави баня за отрицателно време. Ако работи сутрин и вечер по за час-два няма да увеличи много сметката. Аз направих точно същото и съм доволен-НЕО-то в кухнята, а в хола японска Тошиба. Обаче за тези пари трудно ще намериш / по-скоро няма да намериш/ читав японски климатик за 22 кв.м.
    Супер, значи ще свърши работа за кухнята.

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    За 800 лв, даже, с повече фантазия, това с включен монтаж, може да се намери икономичен, прилично работещ 10-12 годишен таралясник с максимум 5 kW на отопление. Или доста по-млад екземпляр с по-скромни характеристики. Дали преклонната възраст ще устрои потребителят, е друг въпрос.
    Брррръъъм: Добрич-Кайсийката-Варна

    От 1000 лв. нагоре за изхвърлено за 20 квадрата площ, не си заслужава, освен ако човек не е от сектата с идентичното име от заглавието на темата.
    Можете ли да ми препоръчате нещо конкретно, или от магазините които посочих, или ако сте категорични, че няма смисъл от втора ръка, нещо ново?

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3098

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Хитачито бичи ли

    Хитачито ще го монтират след няколко дни и не знам бичи ли.Понеже е платено и е сигурно вече че ще е то, затова го сложих в подписа. Надявам се да бичи.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3099

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Хитачито ще го монтират след няколко дни и не знам бичи ли.Понеже е платено и е сигурно вече че ще е то, затова го сложих в подписа. Надявам се да бичи.
    ruuni9 , ти от заклет фен на конвекторите, за една година мина изцяло на климатици. Какво ти обърна толкова рязко мнението? Трябва да напишеш малко сравнения като подържанни температури, сметки и т.н като човек имаш пряко наблюдения върху 2-те.
    jako6iba и ruuni9 харесват това.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3100

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Чак заклет фен? Не! Просто с това се отоплявах до момента и бях доволен. Сина ми е с нетипична астма и доколкото знам, климатика не е препоръчителен за него. Алерголожката при която го водя каза, че вече я е израстнал и ще отмине. И реших да сменя отоплението. Най вече заради това, че за сметката от двата конвектора ще отоплявам целия апартамент с три климатика. Иначе топлих само две стаи, третата не. С конвекторите няма шум, топли добре при всякакви температури, но малко по високи сметки. Сега с климатиците, шума от струята, духането, но се свикна.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #3101

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Според мен, ще топлиш 3-те стаи и ще артисва спрямо това което си плащал с конвектори. Че отопление с конвектори е по-комфортно няма спор, ама дебело излиза. Може като застуди да споделиш малко по-конкретни сравнителни данни в раздела "колко ми харчи климатика".
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3102

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Задължително ще споделя! Разлика има естествено, но по нататък ще пиша колко е.
    MisterT одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3103

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    checho_85 , ето това ще ти свърши чудесна работа и ако е добре сервизиран /в което не се съмнявам/, ще останеш много доволен. Не зная обаче дали цената ще ти хареса. Нищо не пречи да попиташ.
    Извинявам се, сега видях, че си от Добрич и не зная дали тази информация ще ти е полезна.
    Този пост е редактиран от SPSt; 15-11-16 в 15:23.
    tony34al, hawai76 и bagerista9 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #3104

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да, от Добрич съм, за това помолих за препоръки от някой от тези два магазина: Магазин1, Магазин2

    В допълнение, да разбирам ли че за това помещение и условия, ми трябва климатик BTU: 14000 и е добре да е с КОП около 6?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #3105

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Как да направя в подписа си машините , както вие сте направили .
    Mitsubishi ZW40TS - 36 квадрата панел
    National 221CFR - 10 квадрата спалня панел
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе