Страница 230 от 354 ПърваПърва ... 180220228229230231232240280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,436 до 3,450 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3436

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, съфорумници. Имам въпрос? К2У National 18ка в дневна/кухня 32 кв.м. с изолация и дограма. В стаята е 24 градуса. Пускам го на макс, за да намали температурата - не може. Компресорът му работи на 2 пъти по-малка мощност от максималната (достиганият максимум е около 1150 вата, моментната консумация е около 500 вата - с настройка да охлади до 16 градуса???). Турбината е на максимум. Температурата пада с 0.1 градус през 15 минути. Не е от настройките на ампеража на дистанционното - проверих. Не ми се струва, че това е нормално, но моля някой да даде съвет? Има ли нещо общо с японските мерки за енергийна ефективност? Също така не мисля, че климатикът е малък като BTU - принципно уж доста мощен модел бил - CS-36RGX. А и няма логика. Ако беше малък като размер, не би трябвало да не работи на пълен капацитет. Та някой има ли идея защо климатикът не работи на пълна мощност?
    Благодаря ви.
    Този пост е редактиран от Celeronix; 02-08-17 в 18:51.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #3437

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!
    За известно време се бях отказал от К2У, но това не спира да те чопли и ровиш, и ровиш... и летвата е вдигната
    Та, вчера изпуснах, за час, National CS-227A-W. Страхотни показатели и много красива машина (според мен).
    За сега (може и да го няма вече) има Hitachi RAS-SC25A, който не впечатлява с външния си вид (според половинката ми), както National-a, но има една идея по-слаб COP и същите екстри, ако не се лъжа.
    Въпросите са ми:
    - National CS-227A, за кое помещение би бил по-подходящ (в случай, че ми попадне пак, или нещо подобно)
    - Не намирам инфо за Hitachi-то, освен етикета на вътрешното тяло? Ако наистина си заслужава (парите не са малко), мога да се опитам да убедя половинката , въпреки вида му, да не изтървем и него?
    - Да чакаме същият или подобен National...не знам, според мен, малко вероятно?
    - Какво ви е мнението за двете машини?

    Помещенията са : ТУК
    Благодаря ви!!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3438

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Celeronix Виж публикацията
    Здравейте, съфорумници. Имам въпрос? К2У National 18ка в дневна/кухня 32 кв.м. с изолация и дограма. В стаята е 24 градуса. Пускам го на макс, за да намали температурата - не може. Компресорът му работи на 2 пъти по-малка мощност от максималната (достиганият максимум е около 1150 вата, моментната консумация е около 500 вата - с настройка да охлади до 16 градуса???). Турбината е на максимум. Температурата пада с 0.1 градус през 15 минути. Не е от настройките на ампеража на дистанционното - проверих. Не ми се струва, че това е нормално, но моля някой да даде съвет? Има ли нещо общо с японските мерки за енергийна ефективност? Също така не мисля, че климатикът е малък като BTU - принципно уж доста мощен модел бил - CS-36RGX. А и няма логика. Ако беше малък като размер, не би трябвало да не работи на пълен капацитет. Та някой има ли идея защо климатикът не работи на пълна мощност?
    Благодаря ви.
    Духа ли яко? Ако не - замърсени филтри, топлообменник, турбина?
    Колко градуса е вътрешната температура според климатика? - инфо бутона натисни.
    Ако е близка до 16гр. - датчика за вътрешна темп. е близо до топлообменника или си е променил стойността.
    Ако е 22-24гр. тръбният може да дава ниска температура и да се ограничава консумацията.
    Celeronix одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3439

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Духа ли яко? Ако не - замърсени филтри, топлообменник, турбина?
    Колко градуса е вътрешната температура според климатика? - инфо бутона натисни.
    Ако е близка до 16гр. - датчика за вътрешна темп. е близо до топлообменника или си е променил стойността.
    Ако е 22-24гр. тръбният може да дава ниска температура и да се ограничава консумацията.
    Духа силно. Филтрите са чисти, проблеми с това няма. Инфо бутонът показва 24-25 градуса вътре. Външната температура беше 30 градуса.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3440

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Измери ли изходящата температура? Обади ли се на тези дето ти го продадоха за 18-ка? Обясниха ли ти дали освен от бутон, няма настройки и от подменюта? Сигурен ли си, че си в режим "Охлаждане", а не примерно "Авто" или "Изсушаване"?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3441

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В режим охлаждане е. Няма допълнителни специфични настройки. Утре ще се обадя на фирмата.
    Нямам нещо особено надеждно за измерване на изходната температура. Пробвах с една домашна метеорологична станцийка - изкара въздуха около 12-13 градуса. Ако на половината си капацитет показва толкова, то ако работи нормално би трябвало да е почти наполовина по-ниска. Колко би трябвало да даде в общия случай?

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3442
    [QUOTE=Lalito;830521]Здравейте!
    За известно време се бях отказал от К2У, но това не спира да те чопли и ровиш, и ровиш... и летвата е вдигната
    Та, вчера изпуснах, за час, National CS-227A-W. Страхотни показатели и много красива машина (според мен).
    Въпросите са ми:
    - National CS-227A, за кое помещение би бил по-подходящ
    -------------------------------------------------
    За помещение 2
    Lalito одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3443

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Задай му по-нормална температура-22-23 градуса и вентилатор-Авто. Остави го да работи да си темперира помещението. Всъщност от какво се оплакваш-че не охлажда или, че малко ток ти гори? При тези изходящи температури няма начин да не ти охлади помещението, но иска малко време.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3444

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Задай му по-нормална температура-22-23 градуса и вентилатор-Авто. Остави го да работи да си темперира помещението. Всъщност от какво се оплакваш-че не охлажда или, че малко ток ти гори? При тези изходящи температури няма начин да не ти охлади помещението, но иска малко време.
    Днес през деня го оставих на 22 градуса и вътрешната температура не падна под 24.5. С авто вентилатори, с на най-висока степен - все едно. Иначе ми е ясно, че не става да щракна с пръсти и темературата веднага да падне. Мисля, че от този климатик може да се очаква доста повече.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #3445

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Celeronix Виж публикацията
    Днес през деня го оставих на 22 градуса и вътрешната температура не падна под 24.5. С авто вентилатори, с на най-висока степен - все едно. Иначе ми е ясно, че не става да щракна с пръсти и темературата веднага да падне. Мисля, че от този климатик може да се очаква доста повече.
    Може би има активирана допълнителна настройка, която да управлява такава работа на машината и ти да не рабираш за нея. Според мен опитай да възстановиш заводските настройки- трябва да има в долния край на дистанционното управление малко бутонче.
    Celeronix одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3446

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сега се сетих, че освен ампеража в менюто, някои модели имат и това:

    室外音←→ 標準 Външен звук ← → стандарт - Нагласи на стандарт.
    室外音←→ 低め Външен звук ← → по-нисък


    電流Hi - На Hi го нагласи!!!
    電流Lo - Когато е настроен на "ток Lo", охлаждането и нагряването ще бъде намалено.





    За твоят не пише да има такова меню, ама знам ли:

    パワーセーブ - икономия на енергия



    " 常時 " "Винаги"
    " 昼間 " "През деня"
    " なし " "Няма"
    Celeronix одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3447

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Сега се сетих, че освен ампеража в менюто, някои модели имат и това:


    За твоят не пише да има такова меню, ама знам ли:

    パワーセーブ - икономия на енергия



    " 常時 " "Винаги"
    " 昼間 " "През деня"
    " なし " "Няма"
    Всичко е сетнато по начина, по който казваш. А тази икономия на енергия я няма като опция.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    Може би има активирана допълнителна настройка, която да управлява такава работа на машината и ти да не рабираш за нея. Според мен опитай да възстановиш заводските настройки- трябва да има в долния край на дистанционното управление малко бутонче.
    Продължавам да тествам. Мисля, че от схемата с reset-a ще има някаква полза, макар че странното е, че го ползвах преди 2 дни заради прахосмукачката, която беше заседнала и не очаквах за толкова малко време да бъгне.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3448

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При моята Тошиба значенията зададени в подменютата не се променят нито с изваждане на батериите, нито с reset. И това си го пише в инструкцията за експлоатация. Ако трябва нещо да се промени-само чрез промяна от съответното подменю.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3449

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    здравейте fujitsu as-v28w-w става ли да се използва като 12btu топлене

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3450

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    здравейте fujitsu as-v28w-w става ли да се използва като 12btu топлене
    Повече става като 2,8kW.
    tony34al одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе